Yüksek Enflasyon

Son dakika yüksek enflasyon haberleri ve yüksek enflasyon haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. yüksek enflasyon ile ilgili 27 haber listeleniyor.

Yüksek Enflasyon Haberleri

Son 40 yılın en yükseği! Enflasyon rekor kırdı

İngiltere'de enflasyon, nisanda yüzde 9'a çıkarak son 40 yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

Enflasyon yüzde 60’a dayandı: Halk sokağa döküldü

IMF'nin sömürdüğü Arjantin'de binlerce kişi, ekonomik kriz ve yüksek enflasyonu protesto etmek için sokaklara döküldü.

Putin yaptırımlara neşteri vurdu: Batı kendi silahıyla kendini vurdu

Rusya Devlet Başkanı Putin, Batılı ülkelerin, dar bir bakış açısıyla yaptırım uygulayarak kendi ulusal çıkarlarına zarar verdiklerini söyledi.

Avrupa hayat pahalılığına çözüm buldu: Ülkeler peş peşe...

Avrupa ülkeleri, aratan gıda, yakıt ve elektrik fiyatlarına karşı vatandaşlarına kolaylık sağlamak için toplu taşıma araçlarında indirim yaptı.

FED'den sonra sıra AMB'de: Beklenen sinyal geldi

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde ilk faiz artışının varlık alım programının bitişinden sonra Temmuz ayında gerçekleşebileceğini söyledi.

Fed'den Türkiye'ye rezerv uyarısı: Merkez Bankası geri ödemelerde...

Fed'in Finansal İstikrar Bölümü Ekonomisti Levent Altınoğlu, Merkez Bankası ödünç alınan dövizleri ödemekte zorlanabileceğini açıkladı.

Dünya Bankası'ndan ürküten uyarı: Yüksek enflasyon yıllarca sürebilir

Dünya Bankası, Ukrayna savaşı kaynaklı gıda ve enerji fiyat şoklarının 2024'ün sonuna kadar yüksek seviyelerde kalacağını açıkladı.

Biden'den ilginç çıkış: Artan fiyatların sorumlusu o

ABD Başkanı Biden, ülkede artan enflasyonun ve yükselen akaryakıt fiyatlarının sorumlusunun Ukrayna'ya saldıran Rusya lideri Putin olduğunu savundu.

Putin'den hükümete yeni talimat: Ticaret ruble ile yapılsın

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ulusal para birimleri üzerinden ticarete geçiş sürecinin hızlandırılması gerektiğini söyledi.

IMF'den ürküten uyarı: Yüksek enflasyon tehlikeli boyuta ulaştı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Georgieva, Rusya-Ukrayna savaşının ekonomik beklentileri zayıflattığını, yüksek enflasyonun ise birçok ülke için...

ABD'de yüksek enflasyon rekor kırdı! Biden, Putin'i suçladı

Rusya'ya peş peşe yaptırım uygulayan ABD Başkanı Biden, ülkesindeki yüksek enflasyonun nedeninin Putin'in Ukrayna'ya açtığı savaş olduğunu söyledi.

ABD'nin Rusya yaptırımları kendisini vurdu! Enflasyonda rekor bekliyor

ABD'de açıklanacak Mart ayı enflasyonu yeni rekor bekleniyor. Bu yükseliş, Fed'den Mayıs ayında 50 baz puanlık faiz artışını gündeme getirebilir.

Dünya bankasından Türkiye'ye kötü haber: Büyüme tahminini revize etti

Dünya Bankası, Avrupa ve Orta Asya bölgesi ekonomilerine ilişkin güncelleme raporunda, Türkiye'nin büyüme tahminini yüzde 2'den yüzde 1.4'e düşürdü.

Uluslararası Ödemeler Bankası: Yüksek enflasyon dönemine girildi

Uluslararası Ödemeler Bankası Genel Müdürü Agustin Carstens dünyanın yüksek faiz ve yüksek enflasyon dönemiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Peru'daki gösteriler şiddette dönüştü! Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Peru hükümeti son günlerde artan enflasyona karşı protesto gösterilerini önlemek için başkent Lima'da sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz