Dünya Gıda Programı

Son dakika Dünya Gıda Programı haberleri ve Dünya Gıda Programı haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Dünya Gıda Programı ile ilgili 11 haber listeleniyor.

Dünya Gıda Programı Haberleri

Rusya'dan Batı'ya: Aç kalmak istemiyorsanız yaptırımları kaldırın

Rusya, Ukrayna’dan tahıl ürünlerini sevk etmeye hazır olduklarını ancak, Rusya’nın ihracatına ve ödemelerine yönelik yaptırımlar kaldırılmalı, dedi.

BM'nin limanları açın çağrısına Putin'den yanıt: Yaptırımları kaldır

Rusya, dünyadaki gıda krizinin aşılabilmesi ve Ukrayna limanlarının tekrar ticarete açılabilmesi için Moskova'ya uygulanan yaptırımları kaldırın dedi.

Korkutan küresel açlık uyarısı: Ukrayna limanları acilen açmalı

Birleşmiş Milletler, Ukrayna'da üretilen gıda ürünlerinin dünyanın geri kalanına ulaştırılabilmesi için limanların acilen açılması çağrısında bulundu.

Küresel yardım kuruluşundan korkutan uyarı: Açlık krizleri kapıda

Ünlü Alman yardım örgütü Welthungerhilfe, hızla artan gıda fiyatları nedeniyle dünya çapında yeni açlık krizleri yaşanabileceği uyarısı yaptı.

BM'den Afrika uyarısı: 43 milyon kişi gıda kriziyle karşı karşıya

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Sahra Altı Afrika'da gıda krizi yaşayan kişi sayısının 43 milyona yükseldiğini açıkladı.

BM'den ürküten Ukrayna açıklaması: Gıda tedarik zinciri çökmek üzere

Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Gıda Programı, Rusya'nın saldırılarının sürdüğü Ukrayna'da gıda tedarik zincirinin çökmek üzere olduğunu duyurdu.

BM: Afrika’da 10,5 milyon kişi şiddetli açlıkla karşı karşıya

Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Gıda Programı’nın Sözcüsü Phiri, Afrika’nın orta kesimlerinde yer alan Sahel kuşağında 10,5 milyon kişinin şiddetli...

Madagaskar’daki kasırgada can kaybı 96’ya yükseldi

Madagaskar’ı vuran Batsirai Kasırgasında hayatını kaybedenlerin sayısı 96’ya yükseldiği bildirildi.

BM'den ürküten Afrika uyarısı: 13 milyon kişi açlıkla karşı karşıya

Dünya Gıda Programı (WFP), "Afrika Boynuzu" olarak bilinen bölgede 1981’den bu yana en kurak dönemin görüldüğünü belirterek "açlık salgını" uyarısı ya...

BM’den Yemen’e darbe, gıda yardımlarını kesiyor

İç savaşın devam ettiği Yemen’e bir darbe de Birleşmiş Milletler’den geldi. BM Dünya Gıda Programı (WFP) yılbaşından itibaren Yemen’e yaptığı yardıma...

Afganistan'da Korkunç olay: Açlıktan bebeklerini 500 dolara sattılar

Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinin ardından insani krizle boğuşan Afganistan'dan üzücü haberler geliyor. BM'nin 'acil yardım çağrısı' yaptığı ülkede...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz