Reklamı Kapat

Genel Müdür Rahatsız Olmuş!

Genel Müdür Rahatsız Olmuş!

Ahmet Açıkay / Ankara

Çiftçinin sorunlarını her defasında gündeme taşıyan ve bu konuda Tarım Kredi başta olmak üzere birçok habere imza atan Milli Gazete’ye yönelik ambargolar başladı. Geçtiğimiz hafta Milli Gazete’nin gündeme taşıdığı ‘Gizemli Otel Faturası Ankara’yı Karıştırdı’ başlıklı haber Tarım Kredi Kooperatifi  Genel Müdürü Abdullah Kutlu’yu rahatsız etti. Kutlu ise bu olaydan sonra dün itibariyle Milli Gazete’nin milligazete.com.tr adlı internet adresini kurum çalışanlarının erişmesini engellemek için yasaklattı.

Yasaklamalar, Haberi Doğrular Nitelikte

Milli Gazete’nin gündeme taşıdığı haberden sonra rahatsızlıklarını her yerde dile getiren Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Abdullah Kutlu’nun imza attığı son olay ise adeta haberleri teyit eder nitelik de yorumlanıyor.  Dün ani bir karar alan Kooperatifin Genel Müdürü Kutlu, gazetemizin internet sitesi olan milligazete.com.tr adlı siteye genel müdürlük binası başta olmak üzere 16 bölge müdürlüğünün binasında da girişini yasaklattı. Kurum içinde yaşananlardan rahatsız olanlar ise gazetemizin sitesine  cep telefonlarından erişiyor.

Habere Erişim Yasağı Hukuka Aykırı

Anayasa’nın kişilerin hak ve özgürlüklerini belirttiği maddelere göre de Tarım Kredi’de yapılanlar tamamen hukuka aykırı olarak yorumlanıyor. Kişinin haber edinme özgürlüğünün engellenmesine yönelik Kooperatifin Genel Müdürü Abdullah Kutlu’nun bu kararı mahkeme kararlarına da aykırı. Daha önce de birçok kurumda yaşanan bu sıkıntılar yüzünden mahkemeler aldıkları kararlarla, kamuoyunun haber ve bilgi edinme özgürlüğünün engellenemeyeceğini açık beyan ortaya koymuştu.

Hangi Haber Rahatsız Etmişti

Son günlerde Tarım Bakanlığı ve alt birimleri hakkında bir dizi habere imza atan Milli Gazete, geçen hafta Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Abdullah Kutlu adına kurum şirketleri tarafından kesilmiş 5 yıldızlı otel faturaları gündem olmuştu. ‘Gizemli Otel Faturası Ankara’yı Karıştırdı’ başlıklı haberde, 1,5 milyon çiftçinin ortağı olduğu Tarım Kredi ile ilgili bilgi ve belgeler dikkat çekmişti. Başta Başbakanlık olmak üzere Cumhurbaşkanlığı’nın ilgili birimlerinin harekete geçtiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

03 Eylül 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?