Reklamı Kapat

Erdoğan: Cumhurbaşkalığı Olarak Yeni Yapılan Başbakanlığa Taşınacağız

Erdoğan: Cumhurbaşkalığı Olarak Yeni Yapılan Başbakanlığa Taşınacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan?a hareketinden önce Ankara‘da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Şu anda oturduğum yer ikamet adresimdir. Abdullah Gül oturduğu yerden ayrılmasıyla orada bir süre daha oturmaya devam edeceğiz. Daha sonra da inşallah yeni yapılan binalara, Cumhurbaşkanlığı olarak taşınmayı planlıyoruz. Çankaya Köşkü‘ne de Başbakanımız oturacak." dedi.

İKAMETİNİN NERESİ OLACAĞINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda oturduğum yer ikamet adresimdir. Henüz yeni ikamet adresim, şöyle ifade edeceğim, Sayın Cumhurbaşkanımızın (Abdullah Gül) oturduğu yerden ayrılmasıyla orada bir süre daha oturmaya devam edeceğiz. Daha sonra da inşallah yeni yapılan binalara, Cumhurbaşkanlığı olarak taşınmayı planlıyoruz. Şu andaki Cumhurbaşkanlığı Binası‘na da ve aynı zamanda konutlarına da Başbakanımızın taşınmasını aramızda planlamış durumdayız." ifadelerini kullandı.

İşte gazetecilerin sorularını da cevaplayan Erdoğan?ın açıklamalarından satırbaşları:

25 ARALIK HAKKINDAKİ TAKİPSİZLİK KARARI

"Yargı kararını verdi. Takipsizlik kararının ne anlamam geldiğini hukukla ilgisi olan varsa bilirler. Bu konuda itirazı olan varsa itirazlarını yaparlar. İtirazda da kimin hakkı vardır yoktur bu hukukta bellidir.

F-16?NIN DÜŞÜŞÜ

Az önce Genelkurmay Başkanımla görüştüm. Bir F-16 uçağımız piste yaklaştığında bir bayan yüzbaşımız herhalde sıkıntıyı anlamış olacak ki atlayıp kurtuluyor. Uçak piste çakılmış oluyor.

Diğer uçaklarda sıkıntı yok. Değerlendirmeden soran Genelkurmay gerekli açıklamayı yapacaktır.

"BİR DAVET EDERİM, 2 DAVET EDERİM..."

Partimizin kuruluş yıldönümü resepsiyonunda bir açıklama yapmıştım. Ben bir davet ederim iki üç davet ederim. Gelirler, gelirler gelmezlerse bir daha davet etmem. Burası duygusallığı taşıyan yer değildir.

Burası ülkenin zirvesi cumhurbaşkanlığı makamıdır. Davete icabet edilmezse bir daha davet etmek gibi bir mecburiyeti yoktur.

İçtüzük kitapçığının kalkıp meclis başkanımıza fırlatılması bunu ardından yapılan açıklamalar, hele hele genel başkanın ?bu bir meşru müdafaadır? açıklaması çok manidardır.

Hele hele bir insanın adam öldürmesi bazen meşru müdafaadır benzetmesi, bir defa teşbih hata kabul etmez. Bu bir zihniyet meselesidir. Bundan dolayı da biz böyle bir ağız dalaşına CHP?nin başındaki zatla girecek değilim. Gelenlerle yolculuklarımızı yaparız?

ÇÖZÜM SÜRECİNİN GELECEĞİ

Hükümet görevli olan bakanlarımız arasındaki değişiklikleri yapmış takdirleri odur bize düşen hayırlı olsun demektir. İsabetli olduğu kanaatindeyim. Bu tecrübeleri bu arkadaşlarımız birlikte dayanışma içinde geleceğe taşıyacaklardır.

Çözüm sürecinin önemi ortadadır ve bunu başarıya taşımak şahsım da olmak üzere hepimizin görevidir."

03 Eylül 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?