Reklamı Kapat

Mazluma selam

Mazluma selam

Dünyanın birçok yerinde yaşayan Müslümanların zulme uğradığı, yok sayılmaya çalışıldığı ve öldürüldüğü bir çağda yaşamak, İslâm Milleti’nin ferdi olan herkesi derinden yaralıyor. Dün Cezayir’de Senegal’de Bosna’da olanlar bugün Doğu Türkistan’a, Myanmar’da, Filistin’de, Mısır’da Patani’de oluyor. Yedi İklim ailesi dünyanın bütün zulüm gören milletlerine selam duruyor.

Yedi İklim dergisinin Eylül sayısı çıktı. Dünyanın birçok yerinde yaşayan Müslümanların zulme uğradığı, yok sayılmaya çalışıldığı ve öldürüldüğü bir çağda yaşamak, İslâm Milleti’nin ferdi olan herkesi derinden yaralıyor. Dün Cezayir’de Senegal’de Bosna’da olanlar bugün Doğu Türkistan’a, Myanmar’da, Filistin’de, Mısır’da Patani’de oluyor. Yedi İklim ailesi dünyanın bütün zulüm gören milletlerine selam duruyor. Derginin bu ayki şairleri, Seyfettin Ünlü, Alper Gencer, Erkan Kara, Ahmet Cora, Şakir Kurtulmuş, Özcan Ünlü, Ethem Erdoğan, Rasim Demirtaş,  M. Habil Tecimen, Sümeyye Şeker, İbrahim Arpacı, Ercan Ata, Raşit Ulaş, Muhammed Cemal Ünal, Metin Kaplan, Ahmet Tahsin Erdoğan, Bahadır Dadak, Bilal Yavuz Mustafa Yıldız,  Berat Bıyıklı,  Cihan Taşan,  Çağla Göksel Çakır.

Haksal’dan “Gündoğumu”

Ali Haydar Haksal, bir insanın iç yolculuğu sırasında yaşadıklarını imgeleri yoğun olarak kullandığı “Gündoğumu” öyküsüyle anlatıyor. Ayrıca Selvigül Kandoğmuş Şahin de “Esma’nın Göğsünden Uçan Kuşlar”  öyküsüyle dergide yer alıyor.

294. sayının denemeleri ise “Öz Şiirin Kayıp Müfrezesi: Halil Güney, Hüner Şencan’ın “Hanîfen Müslimen Lâz”, Osman Koca’nın “Öykü ve Tema”, Seyfettin Ünlü’nün ise “Gazze İçin Güzelleme”

Değiniler de ise Nurettin Durman’ın şair ve yazarlarla yaptığı söyleşilerden oluşan “Yaşamak ve Yazmak” ve yeni çıkan şiir kitabı “Derin Yara”, Adem Turan’ın “Şiir Taşı”, Cemal Şakar’ın “Portakal Bahçeleri”, Serdar Kacır’ın “Uzak Ülkeme Doğru”,  Hüseyin Alemdar’ın “Şifalı Taşlar Kitabı” anlatıldı.

08 Eylül 2014 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?