Reklamı Kapat

İşte CHP MYK‘da yeni isimler

İşte CHP MYK‘da yeni isimler

18. Olağanüstü Kurultay’da seçilen PM üyeleri, dün ilk kez genel başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı.

Toplantıda söz alan yeni PM üyesi Mehmet Bekaroğlu, şunları kaydetti: “CHP’nin bize değil, bizim CHP’ye ihtiyacımız var. Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Bu partiye inanarak geldim, bu partinin değerlerine, çizgisine inanmasam gelmezdim. Sayın genel başkan cinsiyet kotası formülüyle açıkçası beni korudu. Bu PM salonunda birçok kişiyi tanıyorum. Çok yakın ve verimli çalışacağımıza inanıyorum. Hep birlikte çalışacağız.”

Bekaroğlu’nun bu konuşmasının PM üyeleri tarafından bir süre alkışlandığı öğrenildi. Listeyi delerek PM’ye giren eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın ise ikinci kez listeyi deldiğini anımsatarak, “Delegelere ikinci kez teşekkür ediyorum” dediği öğrenildi. Hürriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Enis Berberoğlu’nun da konuşmasında, üniversite yıllarında CHP’yi üye olduğunu anlattığı belirtildi.

Ayda bire inebilir

Bazı PM üyelerinin tüzük gereği iki ayda bir toplanan PM’nin yaklaşan genel seçimleriyle nedeniyle ayda bir toplanması önerisini getirdiği belirtildi. Bu öneri üzerine Kılıçdaroğlu’nun “Genel Sekreterimiz bu konuyu değerlendirecektir” dediği öğrenildi. Bu önerinin ardından PM toplantılarının ayda bir toplanabileceği belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu, MYK’da bazı düzenlemeler için PM’den yetki aldı. Buna göre yurtdışı örgütlenme birimi, örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına bağlandı. Halen Sencer Ayata’nın yürüttüğü AR-GE Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu Genel Başkan Yardımcılığı, AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı olarak ikiye ayrıldı. İletişim, Tanıtım, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ise Halkla İlişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve İletişim, Tanıtım ve Basından sorumlu genel başkan yardımcılığı olarak ikiye ayrıldı. Sivil toplumdan sorumlu genel başkan yardımcılığı ile sendikalarından sorumlu genel başkan yardımcılığı ise sendikalar ve sivil toplum örgütlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı adı altında birleştirildi. Kılıçdaroğlu, yeni MYK’sını bugün ya da en geç yarın kamuoyuna duyuracak.

Kulislerde PM’ye giremeyen Erdoğan Toprak’ın siyasi başdanışman, Murat Özçelik’in ise dış politika ve Kürt sorununun çözüm sürecinden sorumlu başdanışman olarak atanacağı ifade ediliyor. Faruk Loğoğlu’ndan boşalan dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığı için Gülsün Bilgehan, Şafak Pavey ve Haluk Koç’un isimleri geçiyor.

Toprak’tan boşalacak işveren kuruluşlarından sorumlu genel başkan yardımcılığına Engin Özkoç, Emrehan Halıcı’dan boşalacak bilgi ve iletişim teknolojisinden sorumlu genel başkan yardımcılığına ise Ekrem Kerem Oktay gelecek. Emel Yıldırım’dan boşalacak genel başkan yardımcılığı PM toplantısında ikiye ayrıldı. Bu iki pozisyon için Enis Berberoğlu ve Gülseren Onanç’ın adı geçiyor. Bekaroğlu’nun ve Selin Sayek Böke’nin da MYK’ya girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bekaroğlu’nun halkla ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına gelebileceği belirtiliyor.(Milliyet)

14 Eylül 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?