Kamalak: İsrail güçten anlar

Kamalak: İsrail güçten anlar

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KAMALAK, PARTİSİNİN İL KONGRESİNDE HÜKÜMETİN POLİTİKASINI SERT BİR ŞEKİLDE ELEŞTİRDİ…

Bebekler bile borçlu, hükümet saray peşinde

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, ‘Aksaray’ olarak tabir edilen yeni Cumhurbaşkanlığı Köşkü için harcanan paralara dikkat çekerek, “Saraylar yapılabilir, ama tarihimize baktığımızda biz saraylara ne zaman önem vermişiz; itibar kaybederken, devlet çökerken, Osmanlı yıkılırken. Doğan bebekler bile borçlu ama hükümet saraylar yapma derdinde” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin Tokat İl Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongreden önce basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Kamalak, ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye katıldı. Kongrede Tokat’ın yeni il başkanı olarak Gökhan Aydın seçilirken, kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, siyasi ve STK temsilcileri, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.  Kongrede partililere hitap eden Kamalak, İsrail askerlerinin Mescidi Aksa’yı işgal etmelerini sert bir dille eleştirerek, İsrail’i durduracak bir gücün olmadığını söyledi.

HEDEF; BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ

İsrail’in hedefinin Büyük İsrail Devlet’ini kurmak olduğunu söyleyen Kamalak, “İsrail bu amacına dım adım ilerliyor. 1896 yılında birinci Siyonist komitede almış olduğu karar uygulanıyor. Bu sebeple 1996 yılında koalisyon hükümeti biçiminde de olsa iktidara gelir gelmez İsrail’i ve küresel emperyalizmi durduracak olan tedbirleri almıştık. Neydi o? D-8’ler, küresel emperyalizmi bu durumu bildiği için içerideki iktidar düşkünü makam sevdalısı gafillerle işbirliği yaparak Milli Görüş’ün yolunu kestiler. Dövünmek bir şeye yaramıyor. Şuan İsrail’in etrafı boşaltıldı. Irak yerle bir edildi. Aziz milletimizin desteklediği iktidar nerede yer aldı? Küresel emperyalizmin yanında. Libya yerle bir edildi, Kaddafi linç edildi. Kimin işine yaradı? İşte Mescid-i Aksa’ya giden ayakların yolu açılıyor böylece. Suriye ateşin içine atıldı” dedi.

AKSARAY ÖNCELİK OLMAMALIYDI

Son günlerde bir türlü gündemden düşmeyen yeni Cumhurbaşkanlığı Köşkü ‘Aksaray’a da değinen  Kamalak, “Elbette ülkeler geliştikçe yeni binalara ihtiyaç doğabilir. Ama Türkiye’nin önceliği kanaatimce ‘Ak Saray’ değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Türkiye’nin itibarından bahsediyor. Türkiye’nin itibarı Ermenek’te, Soma’da gömüldü. Isparta’da elma bahçelerine giderken 16’sı kadın olmak üzere can veren 18 işçimizle beraber gömdük. Yani itibar binada, sarayda değil. Elbette binalara ihtiyaç olabilir. Ama öncelik binada değil, öncelik insanda. Kısacası bina yapılabilir, saraylar yapılabilir ama tarihimize baktığımızda biz saraylara ne zaman önem vermişiz? İtibar kaybederken, devlet çökerken, Osmanlı yıkılırken. Nasıl olmuş o? Bakıyoruz devletin ihtişamlı dönemlerinde komutanlar, padişahlar, sultanlar cephede. Altı asırlık sürenin 500 yıllık döneminde sadece Dolmabahçe sarayı yapılmış, oldukça mütevazı. Ama yıkıma doğru gidildiğinde, imparatorluk çökerken üstelik dış borçlarla Dolmabahçe sarayları yapılmış” diye konuştu.

Türkiye’nin 650-700 Milyar dolar kamu borcu olduğuna da değinen Kamalak, doğan bebelerin bile borçlu olduğunu ama hükümetin saraylar peşinde koştuğunu kaydetti.

ZALİMLERE KARŞI KESKİN BİR KILIÇ

Yapılan kongrelerin de sıradan kongreler olmadığını ifade eden Kamalak şunları belirtti: “Kongrelerimiz Türkiye’yi içinde bulunduğu durumdan kurtarmaya, hakça ve adilce yeni bir dünya düzeninin icrasını sağlamaya yöneliktir. Milli Görüş, tüm engellemelere rağmen yeniden iktidara gelerek Türkiye’nin İslam aleminin ve insanlığın sorunlarına çözüm olacak. Birliğimizi bozmak için Milli Görüş’ün iktidarını engellemek için tüm güçleriyle çalışıyorlar ama ne yaparlarsa yapsınlar, Allah‘ın inayetiyle bu yürüyüşü katiyen durduramayacaklardır. Milli görüş iktidara gelecek ve Allah‘ın inayetiyle de İslam Birliğini kuracaktır, bu böyle biline. Yürüyüşümüz insanlık için, hareketimiz hak nizamı, adil bir sistemi kurmak içindir. Milli görüş, zalimlere karşı keskin bir kılıç, mazlumların yanında bir zırh, kalkan, ümitsizler içinse bir ümit, ışık, bir çaredir.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınına ilişkin, "İsrail‘in tutum ve davranışı bizi canevimizden vurmaktadır. Üzülüyoruz, kahroluyoruz ama şaşmıyoruz" dedi.

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını kınayan Kamalak, "İsrail‘in tutum ve davranışı bizi canevimizden vurmaktadır. Üzülüyoruz, kahroluyoruz ama şaşmıyoruz. İsrail‘in niyetini biz 1896‘dan beri biliyoruz. Hep ifsat (kargaşa) kollamaktadır. Zayıf bulduğu noktadan yüklenmektedir. İsrail‘e ‘dur‘ diyecek bir güç var mı? Yok. İsrail‘in hedefi nedir? Büyük İsrail devleti kurmaktır. Adım adım ilerliyor" diye konuştu.

Kamalak, İsrail‘e karşı tedbir almak gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Hepiniz üzülüyorsunuz ama üzülmek, dövünmek, saç yolmak, göğsümüzü dövmek işe yaramıyor. Tedbir almak lazım. Şu an İsrail‘in etrafı boşaltıldı. Aziz milletimizin desteklediği parti nerede yer aldı? Küresel emperyalizmin yanında. Libya, 40 parçaya bölündü. Kimin işine yaradı? İşte Mescid-i Aksa‘ya giden ayakların yolu açılıyor böylece. Suriye ateşin içine atıldı. Suriye can derdinde, biz eleştirdiğimiz için dostlar bize kızıyor. Mevcut iktidar nereyi destekledi? ‘Esed gidecek‘ diyor. Sen ‘gidecek‘ demekle gitmez ki. Netice de kimin işine yaradı? İsrail‘in. Mevcut iktidar İhvan‘a ‘diren‘ dedi. Sen direndin ama arkadan Amerika vardı o zaman. Peki İhvan‘ın karşısında kimler vardı. En donanımlı silahlarla donatılmış ordu ve onunda arkasında Amerika. Dolayısıyla 90 yıllık İhvan, uluslararası terör örgütü ilan edildi. Kimin işine yaradı? İsrail‘in. Bugün İsrail‘e ‘dur‘ diyecek bir güç var mı? Ağlamakla, sızlamakla hastanın iyileşmesi mümkün olmadığı gibi katillerin, zalimlerin durdurulması da mümkün değil."

- "İsrail, güçten anlar"

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş‘un "Sadece postalları değil, ruhları, zihniyetleri kirli adamlar" sözlerini anımsatan Kamalak, "Evet kanı da kirlidir, ruhu da kirlidir, böbreği de yüreği de kirlidir ama çare... İsrail, güçten anlar. Aslında ehli küffar güçten anlar. Biz güçlenebilmek için ne yapıyoruz, var mı çalışma? D8‘lerden, İslam Birliği‘nden ne haber? Kardeşler topluluğunu bir araya getirmek gibi bir gayretimiz var mı? Hatta biz onlara hizmet ediyoruz. Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanı kim? Hazırlayanı kim? İsrail. Uygulayıcısı Amerika. Üzülecek çok şey var ama şaşılacak bir şey yok" diye konuştu.

Kamalak, bir basın mensubunun, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı tartışmalara yol açıyor" sözleri üzerine, şöyle konuştu:

"Elbette her ülke geliştikçe yeni binalara ihtiyaç olabilir. Türkiye‘nin önceliği, kanaatimce ‘ak saray‘ değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan falan Türkiye‘nin itibarından bahsediyor. Türkiye‘nin itibarı Ermenek‘te gömülüdür, Soma‘da gömüldü. İtibar binada, sarayda değil, biz onu düşünürüz. Öncelik binada değil, öncelik insanda. Devlet, 4 milyon liralık gariban alacağını ödeyemiyor. Niye? ‘Ödenek yok‘ diyor. Tarihimize baktığımızda biz saraylara ne zaman önem vermişiz, itibar kaybederken, devlet çökerken, Osmanlı yıkılırken. Nasıl olmuş o. Bakıyoruz, devletin ihtişamlı dönemlerinde komutanlar, padişahlar cephede. 6 asırlık dönemde sadece Dolmabahçe Sarayı yapılmış ama yıkıma doğru gidildiğinde üstelik dış borçlarla Dolmabahçe Sarayı yapılmış. Şimdi bakıyoruz, borç 650-700 milyar dolara çıkmış, kamu borcu. Bebekler bile borçlu doğuyor. Biz saraylar yapıyoruz. Hayırlı olsun."(AA)

10 Kas 2014 - 09:21 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?