Reklamı Kapat

Milli Gazete‘ye kültür ödülü

Milli Gazete‘ye kültür ödülü

Kültür Memur-Sen’in düzenlediği ‘Kültür, Sanat ve Basın Ödülleri’ sahiplerini buldu. 7 Güzel Adam’ın ağabeyi Nuri Pakdil’e ‘Onur Ödülü’ takdim edilirken, Gazetemiz Muhabiri Ahmet Açıkay ise yazılı medya dalında ödül alan isimler arasında yer aldı.

Ankara Bürosu

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Kültür Memur-Sen tarafından düzenlenen “Kültür, Sanat ve Basın Ödülleri” programı Ankara İçkale Otel’de yapıldı. Programda Ajans Haberleri, Görsel Medya ve Yazılı Medya dalında ödüller sahiplerini buldu. Programda ‘Onur Ödülü’ Yedi Güzel adamın ağabeyi, Memur-Sen’in onursal eş başkanı, mütefekkir Nuri Pakdil’e verildi.

Kültür Ödülü

Törende Milli Gazete Muhabiri Ahmet Açıkay ise ödülünü Kültür Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Fahri Ekinci’den aldı. Milli Gazete’nin yanı sıra diğer yazılı ve görsel medya mensupları da törende ödüllerini aldı. TRT Haber ve Spor Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör, AA Dış Haberler Direktörü Hasan Öymez, Vakit Gazetesi Ankara Temsilcisi Serdar Arseven, Yeni Asya Gazetesi Ankara Temsilcisi Mehmet Kara’da ödül alan isimler arasındaydı.

Pakdil: Ulu Önderimiz, Peygamberimizdir

Programda Onur ödülüne layık görülen 7 Güzel Adamın ağabeyi olarak nitelendirilen düşünür, mütefekkir Nuri Pakdil’e ödülünü Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu takdim etti. Ödül aldığı sıra da kısa bir konuşma yapan Pakdil, “7 Güzel Adam’dan biri olan Memur-Sen’in kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anıyor, o ve Cahit Zarifoğlu için dua etmenizi istiyorum” dedi. Salonu dolduran kalabalığı, anti-faşist, anti-emperyalist, anti-kapitalist ve anti-firavunist duygularla selamlayan Pakdil, “Bizim ulu önderimiz, Hz Peygamber’dir. Hz. Peygamber söz konusu olduğunda durağan bir şekilde kalmamalıyız. İslam refleks gerektirir, İslam aksiyon gerektirir, hepinizi harekete geçmeye çağırıyorum” sözleri de geceye damga vurdu.

Ahlak Politikalarına Ağırlık Verilmeli

Programda onur ödülüne layık görülen bir diğer isim ise Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu oldu. Gündoğdu, yaptığı kısa konuşmasında önemli mesajlar vererek, “Mesailerimizin tamamını medeniyetin inşasına ayırmak zorundayız. Kültür Memur-Sen’imiz, Memur-Sen’imiz ve bağlı sendikalarımız, devlet, millet, artık ahlak ve değer politikalarımıza insan merkezli olarak daha çok ağırlık vermeliyiz” dedi. Gençlerin sadece sınava tabi tutulmaması gerektiğini söyleyen Gündoğdu, “Bu sitem yerine, onları insan merkezli bir sistemde ele almalıyız, onların ahlaklı, dürüst olmasını, kariyer yapmanın önünde tutmalıyız. Millet olarak buna mecburuz” ifadelerini kullandı.

Hanzala’yı Çizen El Ali’yi Hatırlattı

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan ise yaptığı konuşmada karikatür krizine değindi. “Basın özgürlüğüne evet, ancak kutsallara saldırıya ve hakarete hayır, kainatın efendisi, rahmet Peygamberi, sevgililer sevgilisi efendimiz (S.A.V.)e hakaret edilmesini şiddetle kınıyorum” diyen Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Fransa’daki karikatüristlerin infazından sonra dünyanın gösterdiği yapmacık tepki, akla Filistinli çizer Naci El Ali’yi getirdi. El Ali, Londra’da 27 yıl önce İsrail ajanları tarafından sessiz sedasız bir şekilde katledilmişti. El Ali’nin tek amacı, işgal altındaki topraklarında yaşanan İsrail zulmünü kalemiyle dünyaya anlatmaktı. Bunun için dünyaca tanınan Hanzala karakterini üretmişti. Ama Hanzala da onu çizen Naci El Ali için de dünyadan tek ses gelmedi” diye eleştirdi.

AHMET AÇIKAY KİMDİR?

Malatya/Battalgazi doğumlu olan Ahmet Açıkay, ilk ve orta eğitimini Malatya İHL’de, lise eğitimini Hacı Ahmet Akıncı Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2002 yılında yerleştiği Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2006 yılından başarıyla mezun oldu.

Açıkay, sonraki yıllarda Başkent Üniversitesi‘nden Algı Yönetimi üzerine uzmanlık sertifikası aldı.

Son olarak Gazikent Hasan Kalyoncu Üniversitesi‘nde Master eğitimleri alan Açıkay, İletişim ve Yönetim üzerine tez çalışmalarını sürdürüyor.

Ahmet Açıkay uzun yıllardır Türkiye‘nin en köklü gazetelerinin başında gelen Milli Gazete‘de çalışıyor.

Aynı kurumda Ankara/yerel muhabiri olarak çalıştıktan sonra Açıkay, eğitim ve siyaset alanlarında da muhabirlik yaptı.

Açıkay son olarak eğitim/kültür ve parlamento muhabiri olarak aynı gazetede mesleki kariyerini sürdürüyor.

Öğrencilik yıllarında aktif olarak sivil toplum kuruluşları faaliyetlerinde bulunan Açıkay, bir dönem MGV Ankara Üniversitesi Başkanlığı görevini yürüttü.

30 Ocak 2015 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?