Reklamı Kapat

Osmanlı’nın Başkenti Bursa’da Millî Gazete heyecanı

Şanlı ve şerefli ecdadımız Devlet-i Âliyye-i Osmâniyye’nin başkenti Bursa’da Millî Gazete coşkusu yaşandı.

Abdussamet Karataş
Abdussamet Karataş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

50 yıldır ‘Hak Geldi Batıl Zail Oldu’ şiarıyla yayınlarını sürdüren Millî Gazete’nin Bursa’daki ‘50. Yıl Gecesi’ büyük bir heyecana sahne oldu. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bini aşkın Bursalının büyük bir teveccüh gösterdiği gecede, Millî Görüş’ün mücadele ruhu bir kez daha tazelendi.

“MİLLÎ GAZETE TURKİYE’NİN EN ETKİLİ GAZETESİDİR”

Şanlı ve şerefli ecdadımız Devlet-i Âliyye-i Osmâniyye’nin ilk başkenti Bursa’da Millî Gazete coşkusu yaşandı. Millî Gazete’nin 50. kuruluş yıl dönümüne özel olarak organize edilen ‘Millî Gazete Gecesi’nde bini aşkın Bursalı katılım sağladı.

Geceye Millî Gazete Genel Müdürü ve İmtiyaz Sahibi Ömer Yüksel Özek, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, Anadolu Gençlik Derneği Bursa İl Başkanı Hamza Gürsel, Millî Gazete yazarları Adnan Öksüz ve Siyami Akyel, Millî Gazete Kültür Sanat Editörü Bilali Yıldırım, Millî Gazete Bursa Temsilcisi Bilal Miletli, Saadet Partisi ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile Millî Gazete gönüllüleri katılım sağladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Millî Gazete’nin 40 yıllık abonelerinin ve Millî Gazete yazarlarının katılımcıları selamlama konuşmaları ile devam etti. Büyük bir heyecana sahne olan Millî Gazete gecesinde yapılan konuşmaların ardından Millî Gazete’nin 40 yıllık çınarlarına ve Bursa’da Millî Gazete’nin okunmasına katkı sunan teşkilat mensuplarına plaket ve sertifika takdimleri gerçekleşti.

“İSLAM’I HAKİM KILMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Millî Gazete’nin 50 yıllık haklı yayıncılığına işaret eden Millî Gazete Genel Müdürü ve İmtiyaz Sahibi Ömer Yüksel Özek, “Osmanlı’nın başkenti, evliyalar şehri Bursa’da Millî Gazete’nin 50. yılını kutlamaktan dolayı çok mutluyuz. Millî Gazete, Hakk’ı hakim kılmak için vardır. Biz millî ve yerliyiz. Biz farklıyız, İsrail’den Batı’dan talimat almayız, tekrar özümüze dönerek İslam’ı hakim kılmak için çalışıyoruz. Ilımlı İslam projesiyle dinimizi dejenere etmelerine müsaade etmiyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen Osmanlı gibi üç kıta ve yedi iklimde etkisi hissedilen bir Türkiye istiyoruz. Millî Gazete, bu ideal uğruna çok işler başarmıştır. Millî Gazetemizin bu günlere gelmesinde emeği geçen Rahmetli Erbakan Hoca’mız başta olmak üzere bütün büyüklerimizi rahmetle anıyor ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLÎ GAZETE, MİLLÎ GÖRÜŞ HAREKETİNİN TOPÇU KUVVETİDİR”

Konuşmasına bu anlamlı gecenin organize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başlayan Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Millî Gazete, Millî Görüş davasının, sizlerin gazetesidir. Millî Gazete olarak ‘Hak Geldi Batıl Zail oldu’ diyoruz. Bu ayet-i kerime, bir düzen kurmayı vaat eder. Millî Görüş hareketi bir düzen kurma hareketi olarak kurulmuş ve var olmuştur. Millî Gazete, yayına başladığından beri ekonomiye, siyasete, dünya meselelerine, aileye ve daha bütün meselelere ‘Hak Geldi Batıl Zail’ oldu şiarıyla, bir düzen meselesi olarak bakmıştır. Erbakan Hoca’mız Millî Gazete’yi tanımlarken ‘Bir muharebe ancak topçu kuvvetleri ile kazanılır. Millî Gazete, Millî Görüş hareketinin topçu kuvvetidir’ sözleriyle tanımlardı. Millî Gazete, bizi Millî Görüş hareketi olarak üç nesil boyunca birbirimize bağlayan çok önemli görevler ve büyük fedakarlıklarda bulunmuştur” ifadelerini kullandı.

“MİLLÎ GAZETE, DÜRÜST YAYINCILIĞIN TEMSİLİDİR”

“Millî Gazete, Türkiye’nin en etkili gazetesidir” diyen Kurdaş,  “Bir mesele Millî Gazete’de yazılmışsa devletin en üst makamlarınca mutlaka dikkate alınmıştır. Dost da düşmanda bilir ki Millî Gazete yalana başvurmaz. Millî Gazete yalan yazmaz, yazamaz. Millî Gazete’nin 50 yıllık yayın tarihi, Türkiye’deki gazeteciliğin ahlak tarihidir. Bu kadar net ve iddialı konuşuyorum. Bizim kendi kafamıza göre manşet atmak, başkalarının itibarını zedelemek, birilerinin özel hayatlarını ifşa etmek gibi bir gayretimiz yoktur. Çünkü biz değerlerimizi biliriz, kul hakkını biliriz. Bize öğretilmiş bir kul hakkı mefhumu vardır. İşte bu yüzden Millî Gazete farklıdır ve yeri çok özeldir” şeklinde konuştu.

“MİLLİ GAZETE İLE DOĞRU, TEŞKİLATLI BİR HALE GELDİ”

Günümüzde sosyolojik savaşın ve klasik savaşın birlikte yürütüldüğünü hatırlatan Mustafa Kurdaş, “Bir taraftan ordular ve askerler, diğer taraftan yalan üretme mekanizmaları, birlikte insanlığın değerlerini tahrip etmeye çalışıyor. Bizim kelimelerimizle, İslami Kur’an’i kelimeleri kullanarak bize yalan konuşuluyor, iftira atılıyor. Yalan, bugün organize ve teşkilatlı bir halde. Yalanın gücü, doğrunun güçsüz olmasından kaynaklanmıyor aslında. Yalanın gücü organize olmasından, doğrunun güçsüzlüğü ise yalnız bırakılmasından kaynaklanıyor. İşte böyle bir zeminde Millî Gazete’nin durduğu yer önemlidir. Elhamdulillah Millî Gazete ile birlikte Türkiye’de doğru, teşkilatlı bir hale geldi. Sizler de bu doğruyu yalnız bırakmadınız. Bu açıdan bizler, Millî Gazete gecelerimize siz değerli okurlarımızla buluşmaya büyük önem veriyoruz” dedi.

“ERBAKAN HOCA’MIZ, MİLLÎ GAZETE GECELERİNE BÜYÜK ÖNEM VERİRDİ”

Millî Gazete’nin Erbakan Hoca için büyük bir önem taşıdığını hatırlatan Kurdaş, “Erbakan Hoca, başbakanlığı döneminde bir yandan yedi düvele karşı mücadele verirken diğer yandan Millî Gazete geceleri organize ettirerek burada konuşmalar yapardı. Bakınız Hocamız 28 Şubat’ın en şedit olduğu dönemlerde Millî Gazete’ye zaman ayırıyordu. Niçin, çünkü biliyor ki medya ile bir yıkım faaliyeti var, bu ifsadın karşısında müspet medyayı güçlendirerek ayakta kalabiliriz. Hocamız bu geceler vesilesiyle Millî Gazete’nin ehemmiyetini ortaya koymaya çalışıyordu. Hocamız, başbakanlığının en yoğun zamanında Millî Gazete’nin okurlarına 3 kez dağıttığı Gizli Dünya Devleti kitabının 80 sayfasını bizatihi kendi yazarak gazetemizi ne kadar önemsediğini göstermiştir” değerlendirmesinde bulundu.

“MİLLÎ GAZETE’Yİ HER GÜN OKUMALI VE TAKİP ETMELİYİZ”

Millî Gazete Gecesi’nde katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, “Millî Gazete, Millî Görüş camiası olarak en çok değer verdiğimiz argümanlarımızdan biridir. Millî Gazete’yi okumaya gayret edersek bize çok daha faydalı olacağı kesindir. Ülkemizde ve dünyada meydana gelen olaylarla ilgili Millî Görüş anlayışının yaklaşımını görmek adına Millî Gazete’mizi her gün okumamız ve takip etmemiz gerekiyor. Görüyoruz ki bu gazeteyi her gün düzenli olarak okuyanlar bu davada istikamet üzere kalmayı başarabilmişlerdir. Millî Görüş hareketininin bu noktaya gelmesinde Millî Gazete’nin emeği ve katkısı çok büyüktür.  İnşallah nice 50 yılları Millî Gazete ile birlikte yaşarız. Millî Gazetemiz Hak davanın sesi olmaya devam edecektir” diye konuştu.

“MİLLÎ GAZETE, HAKK’I VE HAKİKATİ İFADE EDİYOR”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bursa İl Başkanı Hamza Gürsel, “Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızın, ‘En güçlü iktidarlar dahi arkasında güçlü bir medya desteği yoksa eksiktir ve hedefine ulaşmak noktasında yetersiz kalacaktır’ sözü çok değerlidir. Bu sadece iktidarlar için değil muhalefet için de, gençlik çalışmaları için de geçerlidir. En iyi gençlik çalışmalarını yapsanız da arkanızda Hakk’ı ve hakikati söyleyecek bir medyanız yoksa hedefinizden uzaksınız demektir. Millî Gazetemizin 50. yılında bütün emekçilerimize, çalışanlarımıza ve yazarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Mustafa Kurdaş Bey’e ve Millî Gazete yazarlarımıza bu vesileyle Bursa’mıza hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

20 Şub 2022 - 04:30 - Gündem

Muhabir  Abdussamet Karataş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Nefer Zurnacı - Osmanlı'dan kalma Selatin camiilerinde tuvaletler ücretsiz! Osmanlı'nın başkenti Bursa camiilerin de hangi kanuna ya da âyete istinaden paralı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 11:51