Reklamı Kapat

Herzog’un Netanyahu’dan farkı ne?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’u ülkemize davet etmesine sert tepki gösterdi.

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

“One mınute ne oldu? İsrail değişti de biz mi bilmiyoruz; yoksa siz mi çok değiştiniz?”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kovid-19 tedavisi ve istirahat sürecinin ardından parti genel merkezinde ilk basın toplantısını düzenleyen Karamollaoğlu, tüm İslam dünyasının Regaip Kandilini tebrik etti.

“ONE MINUTE NE OLDU?”

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’u ülkemize davet etmesine sert tepki göstererek, “Hakikaten akıl alır gibi değil! Tüm anormallikler ne yazık ki bu süreçte normalleşme imiş gibi takdim ediliyor. Cumhurbaşkanına mecbur kalıyorum sormaya; ‘one minute’ ne oldu? Ne değişti de bugün böyle bir davette bulunuyorsunuz? Bu Herzog denilen adamın Netanyahu denilen katilden farkı nedir? İsrail değişti de biz mi bilmiyoruz; yoksa siz mi çok değiştiniz; bu denklemde değişen bir şey var ve bunu çok iyi anlamak mecburiyetindeyiz. Filistin’de Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm son mu buldu? Biz mi farkında değiliz! İsrail, bölgemizde kurguladığı tehlikeli planlarından vazgeçtiğine dair bir işaret mi var?” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN GAZZE ZİYARETİNİ NİYE GERÇEKLEŞTİRMİYOR?”

İsrail’in normalleşme diye bir derdinin olmadığını altını çizen Karamollaoğlu, İsrail’in büyük İsrail diye projesinin olduğunu vurguladı. Söz konusu projenin Büyük Ortadoğu Projesi olarak bilindiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Kudüs’e, Gazze’ye bombalar yağdıran, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı kirli postallarıyla çiğneyen, çoluk-çocuk, kadın, yaşlı demeden mazlumları katledenlerin ülkemizde yeri yoktur ve olmayacaktır! Bu ülkenin cumhurbaşkanının ülkemizde ağırlanmasına yüreğimiz izin vermiyor… Dünyada bulunan kuruluşların İsrail’i ırkçı bir devlet olarak yorumlamasına rağmen bu davetin yapılması nasıl karşılayacağız? İsrail orada Müslümanlara zulüm ediyor. Erdoğan’ın bu açıklamalara da kulak kabartmasını istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“2022 ŞİMDİDEN 2021’İ ARATIR HALE GELDİ”

Vatandaşların geçim sıkıntısının her geçen gün daha da artığını belirten Karamollaoğlu, toplumsal kutuplaşmanın bilerek ve isteyerek körüklendiğini aktardı. Karamollaoğlu, yönetim sorumluluğu taşıması gerekenlerin vurdumduymazlığa devam ettiğini söyleyerek, şöyle devam etti: “Maalesef, adaletten eğitime, ekonomiden dış politikaya hemen her alanda karşı karşıya kaldığımız problemler büyüyor. Çünkü yıl yeni fakat kafalar eski; yeni bir yılın heyecanı yerine yılların yorgunluğu ve tükenmişliği ile ülkemiz yönetilmektedir. Hâl böyle olunca, gelen gideni, 2022 de 2021’i daha şimdiden aratır hale geldi.”

“BAKANLAR DEĞİL SİSTEM DEĞİŞMELİ”

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yaşanan değişime değinen Karamollaoğlu, “Sabah uyandığımızda pencerelerimizi açıp temiz havayla güne başlamak yerine Resmi Gazete’yi açıp yeni kararları görme ihtiyacı duyuyoruz. Bir gece yarısı kararnamesiyle bakan ve kurum yöneticilerinin değiştirildiğine şahit oluyoruz. ‘Siz yıkın hukuk arkanızdan gelir’ denilen bir düzende bir nebze de olsa hukukun içinde kalmaya çalışan, yapılan hukuksuzluklara karşı birkaç cümle de olsa itiraz eden bazı bakanlar, iktidar içindeki çekişmelerden nasibini almış görünüyor. Şimdi birtakım gazetelerde, bir takım yorumcular Cumhurbaşkanının bu kararını gerekçelendirmeye çalışacaklar da. Oysa hepimiz biliyoruz ki bakanlar değişse de Başkanın niyeti ve amelleri değişmedikçe düzlüğe çıkamayacağız. Bunu üzülerek ifade ediyorum. Tek kişilik hükümetlerde bu yaşanan bir durumdur. Bu sebepledir ki bu düzende bakanlık değil önce Başkanlık Sistemi değişmelidir. Yavuz Sultan Selim’in vezirlerinin akıbeti parlak olmadığı için dilimizde ‘Yavuz’a vezir olasın’ diye esprili bir söz vardır. Bu sistemde bugün istifa etmek ayrı bir dert! Yakında halk arasında ‘Erdoğan’a bakan olasın’ sözü yayılırsa, şaşırmamalı!” açıklamasını yaptı.

“İÇİŞLERİ BAKANINA KİM GÜVENİYOR?”

Kurumların ve bakanlıkların itibarının kalmadığına işaret eden Karamollaoğlu, itibarın şatafatla, lüksle değil güvenle kazanıldığını söyledi. Güvenli bilgi için TÜİK’i dikkate alan alan kesimin ciddi şekilde azaldığını dile getiren Karamollaoğlu, “Liyakat konusunda devlet kurumlarının itibarı kaldı mı? Hazine ve Maliye Bakanının ekonomik sorunları çözebileceğine kaçımız inanıyoruz? Gerçi bakan gözümüzün içine bak dedi bakanların güven duydukları kanaatinde değilim. Merkez Bankasının ekonomiye yaptığı müdahaleler kaçımızın içini ferahlatıyor? Bakalım son gelen bakan ve yetkililer ne kadar dayanabilecek, zaman gösterecek.  Acı ama gerçek… Söylemekte zorlanıyoruz ama söylemek zorundayız; Bağımsızlığımızın sembollerinden biri olan Türk liramızın yabancı paralar karşısında itibarı kaldı mı? Bizim paramız başka paralara endekslendi. Türk Lirası’nın itibarından bahsedemiyoruz. Peki… Kendisine yöneltilen suçlamalar karşısında susmayı tercih eden, her gün bir başka fotoğrafla gündeme gelen İçişleri Bakanına kim güveniyor?” diye konuştu. 

“TASARRUF ETSENİZ BİR KİLO BEYAZ PEYNİR BİLE ALAMAZSINIZ!”

Ekonomik kriz ve elektriğe gelen zamlar yüzünden asgari ücretlinin, emeklinin her kesimin ciddi sıkıntılar yaşadığının ifade eden Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elektrik faturalarının çok artmasından dolayı yeni tarife talimatı verdiğini hatırlatarak, “Bir ailenin elektrik tüketim tutarını aylık 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyorlar. Bunlar da bedava değil. Her zaman olduğu gibi birkaç rakamla oynayarak algı üretmeye, sanki sorumluluğunu yerine getirmiş gibi göstermeye çalışıyorlar; üstüne bir de alkış bekliyorlar! Türkiye’de iki çocuklu dört kişilik bir ailenin aylık elektrik tüketimi 230 kw ile 250 kw arasında değişiyor. Yani aslında elektrikteki fahiş zamlardan kaçmak aileler için hiç kolay değil.  Diyelim ki bir şekilde 210 kw sınırını aşmadınız o zaman da elektrik faturasından sadece 40-50 lira tasarruf etmiş olacaksınız. Bu tasarruftan cebinize kalan parayla bir kilo beyaz peynir bile alamıyorsunuz. Evlerde bile faturalar bu boyutlara ulaşmışken, dolaplarında et muhafaza eden kasaplar, içecek satan esnaflar, tekstil atölyeleri, imalatçılar, sanayiciler bu faturalar karşısında işletmelerini nasıl ayakta tutacaklar? Bu faturaların bedelini müşteriye yansıttıklarında, vatandaşlar sürekli zamlanan ürünler karşısında geçimlerini nasıl sağlayacaklar?” diye sordu.

“İNSANCA YAŞAM SENİNLE OLUR”

“Gardiyan değil garson devlet” anlayışıyla devleti asli vazifesine uygun bir şekilde yöneteceklerini vurgulayan Karamollaoğlu, “Vatandaşını korkutan ve ezen devlet anlayışı yerine güven veren ve kalkındıran bir devlet anlayışını hâkim kılacağız. Devleti, yalnızca kolluk kuvvetlerinde tecessüm eden bir yapı olmaktan kurtarıp büyümenin, zenginleşmenin, özgür ve müreffeh bir yaşamın hamisi haline getireceğiz. Getirmek mecburiyetindeyiz. Yolsuzluğa, israfa, yanlış yatırım politikalarına son vereceğiz. Bütün kaynaklarımızı üretime ve yeni istihdam alanlarına tahsis edeceğiz. Böylece bir taraftan milli geliri artıracak, öbür taraftan milli gelirin adil paylaşımını saylayacağız. Yani asgari ücreti aslında birkaç misli belli bir süreç içerisinde artıracağız. Başarılı, çalışkan ve liyakat sahibi gençlerimizi kendi ülkesine küstüren ‘tanıdığın varsa’ anlayışını ortadan kaldıracağız. Önce ahlak ve maneviyat düsturunu gözeterek Adil Devlet, Adil Paylaşım, İnsanca Yaşam Seninle Olur! Ve bu mücadelede Saadet Partisi her zaman Seninle Olur!” şeklinde konuştu.

“BAKANLAR DEĞİL SİSTEM DEĞİŞMELİ”

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yaşanan değişime değinen Karamollaoğlu, “Sabah uyandığımızda pencerelerimizi açıp temiz havayla güne başlamak yerine Resmi Gazete’yi açıp yeni kararları görme ihtiyacı duyuyoruz. Bir gece yarısı kararnamesiyle bakan ve kurum yöneticilerinin değiştirildiğine şahit oluyoruz. Yavuz Sultan Selim’in vezirlerinin akıbeti parlak olmadığı için dilimizde, ‘Yavuz’a vezir olasın’ diye esprili bir söz vardır. Bu sistemde bugün istifa etmek ayrı bir dert! Yakında halk arasında, ‘Erdoğan’a bakan olasın’ sözü yayılırsa, şaşırmamalı!” açıklamasını yaptı.

“2022 ŞİMDİDEN 2021’İ ARATIR HALE GELDİ”

Vatandaşların geçim sıkıntısının her geçen gün daha da artığını belirten Karamollaoğlu, toplumsal kutuplaşmanın bilerek ve isteyerek körüklendiğini aktardı. Karamollaoğlu, yönetim sorumluluğu taşıması gerekenlerin vurdumduymazlığa devam ettiğini söyleyerek, şöyle devam etti: “Maalesef, adaletten eğitime, ekonomiden dış politikaya hemen her alanda karşı karşıya kaldığımız problemler büyüyor. Çünkü yıl yeni fakat kafalar eski; yeni bir yılın heyecanı yerine yılların yorgunluğu ve tükenmişliği ile ülkemiz yönetilmektedir. Hâl böyle olunca, gelen gideni, 2022 de 2021’i daha şimdiden aratır hale geldi.”

03 Şub 2022 - 04:30 - Gündem

Muhabir  Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

03

Internet Filozofu - AKP'yi Yahudiler kurdu AKP'yi siyonistler kodu sakın AKP ye oy vermeyin Erdoğan'ın peşinden gitmeyin kim AKP oy verirse siyonistlere Yahudilere hizmet etmiş olur AKP'nin peşinden gidersen giderseniz dünyanızda ahiretiniz de berbat edersiniz Profesör Doktor Necmettin Erbakan

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 16:41
02

adil - evet sizin ittifak kurduklarınız değiştide onuda biz millet olarak bilmiyoruz herhalde

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 03 Şubat 10:52
01

Karadağlı - NE İSRAİL DEĞİŞTİ NE İÇİMİZDEKİ AKYAHUDİLER DEĞİŞTİ. AYNI TAS AYNI HAMAM DEVAM EDİYORLAR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 09:54