Gizle

Şeyh raid salah: İrademizi yıkamayacaklar

İşgalci İsrail’in Mescid-i Aksâ üzerinde uygulamak istediği kirli planlarını deşifre ederek dünya kamuoyuna sunan ve her daim hak arayışını yılmadan sürdüren 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah, işgalci İsrail istihbaratı aracılığıyla kendisine sunulan “İsrail Başbakanı BinyaminNetanyahu veya İçişleri Bakanı Aryeh Deri ile görüşme“ teklifini reddettiğini açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Salah, evinin bulunduğu UmmulFahm’da, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Askeri Mahkemeler Merkezi’ne geçen Perşembe günü götürülerek istihbarat görevlileri ile görüştürüldüğünü belirtti. Salah, “Üç saat süren sorgulamanın ardından sunulan Başbakan Netanyahu veya İçişleri Bakanı Deri ile görüşme teklifini reddettim“ dedi. “Eğer Mescid-i Aksa meselesini görüşecekseniz, Aksa müzakereyi kabul etmez, Aksa üzerinde müzakere edilemez“ dediğini ifade eden Salah, bunun üzerine işgalci İsrail polisinin, “yasa dışı platform ve derneklere üye olduğu“ ve “şiddete teşvik eden açıklamalar yaptığı“ iddiasıyla hakkında yeni bir soruşturma dosyası oluşturarak savcılığa gönderdiğini söyledi.

MORALİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Salah ayrıca hakkında verilen yurt dışına çıkış ve Kudüs ile Mescid-i Aksa’ya giriş yasağının dün cezaevinde kendisine tebliğ edildiği bilgisini vererek, “Allah cezaevinden çıkmamı nasip etti. İrademizi yıkamayacak, moralimizi bozamayacaklar. Allahuteala’ya kavuşana değin İslami ve ulusal tutumumuz değişmeyecektir” diye konuştu. 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Salah, 9 yıl önce verdiği bir cuma hutbesinde “şiddete teşvik“ ettiği gerekçesiyle İsrail mahkemesi tarafından 18 Nisan 2016’da 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.  Geçtiğimiz yılın Mayıs ayından bu yana Bi’ru’s-Seba kentindeki hapishanede tek kişilik hücrede tutulan Salah’ın serbest kaldığı 17 Ocak günü Nakab Çölü’ndeki Nafha Hapishanesi’ne giden sevenleri hayal kırıklığına uğramış ve Salah’ı görememişlerdi.

SALAH’A SUİKAST DÜZENLEMEK İSTEDİLER

Bir süre sonra tek başına Yafa şehrinde bulunan Hasanbey Camii’ne gelen Şeyh Raid Salah, kendisini serbest bırakmak üzere gelen Rimona Hapishanesine ait bir araca bindirilerek Aşkelon Çıkma Hapishanesi önüne getirildiğini ancak, sonradan karar değiştiren işgal güçlerinin kendisini bir Yahudi yerleşim birimi olan KiryatMalahi’de cadde ortasında bırakarak gittiğini söylemişti.  Aslında bu uygulama ile işgal güçleri Salah’a bir çeşit suikast düzenlemiş ve aşırı Fanatik Yahudi grupların yaşadığı KiryatMalahi’de saldırıya uğrayacağını ummuşlar, fakat yine onların değil Allah (c.c)’ nûn takdir ettiği olmuş ve Şeyh Raid Salah, fark edilmeden bir belediye otobüsüne binerek Yafa’ya ulaşmıştı.

06 Nisan 2017 - Mirasımız Kudüs


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?