Reklamı Kapat

Allah, güvenlik görevlilerini hırsızlardan korusun!

Allah, güvenlik görevlilerini hırsızlardan korusun!

İSTİHBARAT SERVİSİ

Son zamanlarda eğitim-öğretim kurumlarında organize olabilecek türden hırsızlık olayları karşısında, yöneticiler çaresiz, güvenlikçiler çaresiz, çalışanlar çaresiz durumda. Memur-Sen İstanbul İl Sekreteri ve Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No lu Şube Başkanı Ali Yalçın, yaptığı açıklamada, "Yönetici ve çalışanların çaresizliğini anlamak mümkün ama güvenlikçi olarak tutulanların çaresizliğinin sebebi bir hayli ilginçtir" diye konuştu.

Yalçın, okul idarelerinin resmen bunalımda olduğunu ve öğretmenlerin onurunun kırıldığını şu şekilde izah etti: "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitime yüzde 100 destek, Dünya Bankası desteği, gerek bağış ve gerekse kendi kaynaklarını kullanarak okullara gönderdiği bilgisayarlarla eş zamanlı olarak güvenlik konusunu masaya yatırmakta gecikmiş ve okullar art niyetli kişi ve suç odaklarının hedef noktası haline gelmiştir. İstanbul da bir ilçede kısa süre içerisinde 4 okula hırsızlık için girilmiş ve Dünya Bankası kaynakları ile ilçede Bilgi Teknolojisi kurulan beş okuldan ikisinde 14 bilgisayar çalınmıştır. İl ve İlçede ki mülki amirlerin okul yönetimlerine yazdıkları; ?Okulların alarm ve kamera sistemi gibi güvenlik önlemleri ile donatılması emri okul idarelerini bunalıma sokmuştur. Okulların kaynak problemi Öğretmenlerin ve Okul İdarelerinin tahsildar yapılması ile çözülmeye çalışılmaktadır. Öğretmenlik mesleği açısından son derece onur kırıcı olan bu yöntem okullarda ki çaresizlikler sebebiyle maalesef uygulanmaya devam edilmektedir."

"Okullar aylık sabit gideri temin edebilmek için veliler ile papaz olmaktadır" diyen Yalçın, şunları söyledi: "Güvenlik için ayrıca emir telakki edilen yazılar okul idarelerini maalesef bunalıma sokmuştur. Okul yönetimleri çaresizlik ve çalınan bilgisayarların vicdani sorumluluğu arasında preslenmektedir. Okullarda çalıştırılan Güvenlik Görevlilerinin hiçbir güvenliği yoktur. Emniyet Müdürlükleri yapılan hırsızlıkların organize ve grup şeklinde yapıldığını söylemektedir. Grup halinde okula gelen bir şebeke ile güvenlik görevlisini  ?Allah karşılaştırmasın demekten başka yol yoktur. Okul güvenliğini sağlayan bekçiler silah taşıyamamakta ve sadece elinde ?Plastik Cop bulunmaktadır. Kısacası güvenlikçilerde güvenliksizdir. İstanbul Sultanbeyli de 300 bin nüfus yaşamakta ve hiçbir mahallede mahalle karakolu bulunmamaktadır. Kocaman metropole bir emniyet binasında sayılı oranda polisle hizmet verilmeye çalışılmaktadır. Bir ihbar halinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü nün olay yerine kaç dakika da ulaşabileceğini varın siz hesaplayın."

04 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?