Reklamı Kapat

Ayhan: Biz IMF siz yürürüz

Ayhan: Biz IMF'siz yürürüz

ABDULLAH YEŞiLKAYA / ESKiŞEHiR

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Avukat Mustafa Özkan ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Şişman ın kısa selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Cevat Ayhan Milli Görüş ün köklü bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayarak Milli Nizam, Milli Selamet çizgisinden gelen Saadet Partisi nin geçmişte Türkiye ye büyük hizmetler yaptığını hatırlatarak, "Biz iktidara milletimize hizmet için geldik hiçbir zaman kesemizi doldurmayı düşünmedik. Allah ta nasip etmesin, bu tür düşüncesi olanların bizim partimizde yeri yoktur. Lütfen kendilerine başka parti arasınlar" dedi. Refahyol döneminde kurulan havuz sistemi sayesinde Türkiye yi faiz belasından kurtardıklarını belirten Ayhan sözlerini şöyle sürdürdü, "Biz esnafın arasındaki dayanışmanın aynısını havuz sistemi ile devlet kurumları arasında uyguladık. Tüm kurum ve kuruluşların parasını bir havuzda topladık. İhtiyacı olan bu havuzdan ihtiyacını karşıladı. Kimseye de beş kuruş faiz ödemedik. O zamanki havuzda tam 700 trilyon Lira para toplanmıştı. Biz bir yıl içerisinde 4 milyar dolar tasarruf sağladık ve bu paraları da işçiye, memura, köylüye, esnafa dağıttık."

"Refahyol hükümeti iktidardan indikten sonra hortumlar yeniden başladı" diyen Cevat Ayhan 1998 bütçesini 15 milyar dolar olarak denk bir şekilde düzenlendiğini ancak daha sonra gelen hükümetin döneminde 1999 bütçesini tekrar 26 milyar dolara yükselttiğini ve faizlerin arttığını belirterek "Bu hükümet de faizciye ve rantiyeciye hizmet ediyor" dedi. "Milli Görüş döneminde IMF nin reçetelerine ihtiyacımız yoktu" diyen Ayhan sözlerini şu şekilde tamamladı, "Şu an ki hükümet IMF nin emir ve programlarıyla hareket ediyor. Türkiye adeta bir ithalat cennetine dönüşmüştür. Kendi yerli ürünlerimizin yerine döviz kurunun düşük olması nedeniyle yabancı ülkelerin ürünlerini ithal etmekteyiz. Faizler de döviz kurunun yüksek olması nedeniyle aşağıya çekiliyor. Bu nedenle dışardan ülkemize sıcak para akışı olmaktadır. Bu durumda ilerisi için tehlike arzetmektedir. Türkiye tekrar Saadet Partisi ne ve Milli Görüş iktidarına ihtiyaç duymaktadır. Önümüzdeki seçimlere çok iyi çalışarak hazırlanmalı ve Milli Görüş ü tekrar iktidara taşımalıyız.

04 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?