Reklamı Kapat

Fabrikaları Erbakan yaptı, AKP sattı

Fabrikaları Erbakan yaptı, AKP sattı

Saadet Partisi Gaziantep İl Teşkilatı nın Gaziantep Kalender Plaza da düzenlediği ?Türkiye Nereye Gidiyor Dünya Nereye Sürükleniyor adlı konferans yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "Özelleştirme adı altında AKP iktidarı ülkeyi adım adım satıyor. Anadolu ya yapılan fabrikaların çoğu Millî Görüş Lideri Erbakan ın hükümette görev aldığı dönemlerde yapılmıştır" dedi.

MUSTAFA YAVUZ / GAZİANTEP

Saadet Partisi Gaziantep İl Teşkilatınca düzenlenen ?Türkiye Nereye Gidiyor Dünya Nereye Sürükleniyor adlı konferans yoğun bir katılımın olması dikkatleri çekerken katılımcılar arasında başta Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş olmak üzere Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Turan Alçelik, GİK üyesi Av. Enver Bakırcı, 20 nci Dönem Milletvekili M. Kemal Ateş, Mezra Belediyesi eski Başkanı M. Emin Güneş, Kilis İl Başkanı Şerif Kara, ilçe başkanları, hanım kolları, gençlik kolları ve birçok misafir yer aldı. Gaziantep Kalender Plaza da gerçekleşen konferansta açılış konuşması yapan Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Bozgeyik yaptı. Saadet Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Turan Alçelik ise selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında  "İl il gezerek bu millette Millî Görüş ü anlatıyoruz" diyen Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu iş birlikçi hükümeti nasıl iş birliği içinde olduğunu Türkiye yi nasıl yok etmeye çalıştıklarını bu yüksek duygumuzu sizlerle paylaşalım diyoruz" diye konuştu.

Programın son olarak Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş söz aldı. "Türkiye ye neler oluyor?" diye soran Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü: "Cinayetler, kapkaçlar, ahlaki çöküntüler almış başını gidiyor. Türkiye de  IMF heyetinin işi ne biri gidiyor biri geliyor. Ekonomimiz kuşatma altında resmi istatiklere göre gençlerin yüzde 21 i işsiz. Üç vatandaştan biri yoksul. Tarım yok edilmiş, köylümüz perişan, memurumuz zekat alacak duruma getirmişler. Özelleştirme adı altında AKP iktidarı ülkeyi adım adım satıyor. Bu Anadolu ya yapılan fabrikaların çoğu Erbakan ın hükümette görev aldığı dönemlerde yapılmıştır. Bankacılık sektörünün yüzde 40 ı yabancılara satılmıştır. Bu nasıl milli ekonomidir. Başbakan devamlı çıkıp bizim kaybedecek bir şeyimiz yok diyor ve taviz asla vermeyiz diyor. Avrupa ön görüşmeleri askıya alalım diyor. AKP hemen bir liman ve havaalanını tek taraflı olarak Rumlara açabiliriz diyor ve kendi ayağına kurşun sıkıyor. Böyle bir iş olurumu? Avrupa bizim için medeniyet projesidir diyor. Avrupa ile ne tarihimiz ne kültürümüz ne ahlaki yapımız uyuşuyor" diye konuştu.

11 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?