Reklamı Kapat

2007 Altın Portakal Şiir Ödülü Seçici Kurulu belirlendi

2007 Altın Portakal Şiir Ödülü Seçici Kurulu belirlendi

Doğan Hızlan, Mehmet H. Doğan, Mehmet Taner, Orhan Koçak ve Birhan Keskin den oluşan 11. Altın Portakal Şiir Ödülü Seçici Kurulu, yıl içinde yayınlanmış şiir kitaplarından yola çıkarak Şiir Ödülü nün sahibini belirleyecek.

Altın Portakal Şiir Ödülü nün 2007 yılı seçici kurulu belirlendi. Antalya Kültür Sanat Vakfı ndan (AKSAV) yapılan yazılı açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesi nin desteğiyle AKSAV tarafından düzenlenmeye başlandığı 1997 yılından bu yana edebiyat dünyasında yankı uyandıran, kısa sürede benzerleri arasında saygın ve önemli bir yere gelen Altın Portakal Şiir Ödülü nün yeni sahibini belirleyecek seçici kurulun belli olduğu bildirildi.

Açıklamaya göre, Doğan Hızlan, Mehmet H. Doğan, Mehmet Taner, Orhan Koçak ve Birhan Keskin den oluşan 11. Altın Portakal Şiir Ödülü Seçici Kurulu, yıl içinde yayınlanmış şiir kitaplarından yola çıkarak 2007 yılının Altın Portakal Şiir Ödülü nün sahibini belirleyecek. Seçici Kurul, geçen yılın ödül sahibi ve ödül alan eseri adına 24 Şubat 2007 de düzenlenecek "Birhan Keskin Şiiri ve Ba" konulu sempozyumdan sonra toplanacak ve kararını açıklayacak. Ödüle değer görülen şaire ödülü, 21 Mart Dünya Şiir Günü nde düzenlenecek törende sunulacak. Altın Portakal Şiir Ödülü nü diğer şiir ödüllerinden ayıran en önemli özellik, ödüle değer görülen yapıtın ve şairin bir sempozyumla farklı boyutlarda ele alınması ve sempozyumda sunulan bildirilerin bir kitapta toplanması...

Başlangıcından günümüze Altın Portakal Şiir Ödülü nü, 1997 yılında "Opera" isimli kitabıyla Enis Batur, 1998 yılında "40 Şiir ve Bir" kitabıyla Haydar Ergülen, 1999 yılında "Sessiz Arka Bahçeler" kitabıyla Gülten Akın, 2000 yılında "Küflü Şimşek" kitabıyla Mehmet Taner, 2001 yılında "Kılıç İpekte Sınanır" kitabıyla Hüseyin Ferhad, 2002 yılında "Hayalete Övgü" kitabıyla Ahmet Oktay, 2003 yılında "Yavru Aslandan Konu Komşuya" kitabıyla Necmi Zeka, 2004 yılında "Cendere" kitabıyla Güven Turan, 2005 yılında "Beni Hiç Göremezsin" kitabıyla Yücel Kayıran, bu yıl da "Ba" kitabıyla Birhan Keskin aldı.

11 Aralık 2006 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?