Reklamı Kapat

Avrupa nın isteği, Hıristiyan Türkiye

Avrupa'nın isteği, Hıristiyan Türkiye

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 5 inci ve 9 uncu bölge eğitim seminerleri tamamlandı. Bölge eğitim seminerlerinde konuşan AGD Genel Başkanı İlyas Töngüş, Türkiye nin misyonerler için anahtar konumunda olduğunu vurgulayarak, "Yüzde 99 u Müslüman olan bir ülkede inançlı insanların önlerine çıkarılan engeller hakkında sesini çıkarmayan AB, kalkıp misyonerlerin çalışmalarının kısıtlandığını söylüyor. Bunların amaçları müreffeh bir Türkiye değil, iflas etmiş ve Hıristiyanlaştırılmış bir Türkiye dir " şeklinde konuştu.

MAHMUT TEMELLİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 5 inci ve 9 uncu bölge eğitim seminerleri tamamlandı. Bölge eğitim seminerlerinde konuşan AGD Genel Başkanı İlyas Töngüş, AB nin hazırladığı son ilerleme raporu hakkında açıklamalarda bulundu. AB nin Türkiye için hazırladığı 8. ilerleme raporunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve yerel dini otoritelerin misyonerliğe dair düşmanca tutumlarının eleştirildiğini hatırlatan Töngüş, "Yüzde 99 u Müslüman olan bir ülkede inançlı insanların önlerine çıkarılan engeller hakkında sesini çıkarmayan AB, kalkıp misyonerlerin çalışmalarının kısıtlandığını söylüyor. Şehirlerin göbeğinde dağıtılan İncilleri ve açılan kiliseleri yetersiz buluyor. Bu rapor Avrupa nın kesinlikle art niyetli olduğunu gösteriyor." dedi.

"Bunların amaçları müreffeh bir Türkiye değil, iflas etmiş ve Hıristiyanlaştırılmış bir Türkiye dir " şeklinde konuşarak, yıllardır Anadolu yu karış karış gezen Misyonerlerin amaçlarının sadece dinlerini yaymak olmadığını vurgulayan Töngüş, Türkiye nin misyonerler için anahtar bir ülke konumunda olduğunu kaydetti. Tarih boyunca misyonerlerin yaldızlı sözlerinin ve sahte uygulamalarının bu milleti Hıristiyanlaştırmaya yetmediğini söyleyen Töngüş, "Ülkemizi, dinimizi ve milletimizi bölmeye yönelik her türlü yıkıcı faaliyetler karşısında daima uyanık ve dikkatli olmak zorundayız. Bunlara karşı mücadele etmeliyiz" diye konuştu. 

Misyonerlerin en önemli hedefi olan gençliğin içi boş fikirlerle kuşatıldığını ifade AGD Genel Başkanı Töngüş, "Gençliğimizin inandığı değerler bir bir erozyona uğratılıyor. Gençlik ideallerinden kopartılıyor. İslam ın ahlak ve faziletinden yoksul bırakılıyor.

Tabiat boşluk kabul etmez. Misyonerler milli ve manevi yönden boşlukta kalan gençlerimizi etkiliyor." şeklinde konuştu. AGD olarak amaçlarının gençliğe kaybettiği millî ve manevî değerleri yeniden kazandırmak olduğunu belirten Töngüş, "Kendi gençliğimizin gözlerimizin önünde harap olmasına üzülüyoruz. Büyük bir medeniyetin mensubu olan bizler, kuşandığımız sorumluluk bilinciyle büyük bir girdabın içinde bulunun ülke gençliğini Allah ın izniyle ayağa kaldırıp onların vatanına ve milletine faydalı olmalarını sağlamak istiyoruz. El ele verip gençliğimiz şiddetin ve şehvetin karanlık dehlizlerinden çıkarıp, kalplerine sevgi ve şefkat tohumları ekmek zorundayız." diye konuştu.

Öte yandan 5 inci Bölge eğitimi Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde, Samsun, Sinop, Rize, Trabzon, Giresun, Çorum, Artvin ve Ordu illerinin katılımıyla gerçekleşirken, 9. bölge eğitimi ise Adana Şube hizmet binasında, Adana, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Niğde, Hatay ve Mersin illerinin katılımlarıyla yapıldı. Toplantıya AGD Genel Başkanı İlyas Töngüş ün yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın ve 9. Bölge Sorumlusu Mücahit Çelik in yanı sıra bölgedeki şube başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleri katıldı.

11 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?