Reklamı Kapat

Zulüm hep inananlara

Zulüm hep inananlara

Kimsenin topraklarında, mallarında, servetlerinde gözü olmayan yeryüzü Müslümanları bu gün zulüm altında inlemektedir.

Topraklarına girilmekte, ülkeleri yağmalanmakta, hatta evlerine girilip katledilmektedir. Artık haber programlarında, gazete manşetlerinde parçalanmış çocuklar sıra sıra cesetler gördüğümüzde fazla ilgimizi çekmiyor.

Çünkü bu manzaralara alıştırıldık. Sorgulama yeteneğimizi kaybettik. Duruma sessiz kalarak zalimin, yanında olmuyor muyuz? Bu suskunluğumuzun hesabını nasıl vereceğiz.

BOP. un eş başkanı olduğumuzu gururla söylerken o BOP un Ortadoğu da neden uygulandığını, neden insanları, inananları daima hedef aldığını hiç düşünmüyoruz?

Hani Peygamberimiz (s.a.v.) in hadisinde söylediği gibi "Dünyanın bir yanında Müslümanın ayağına diken batsa diğer yanındaki acıyı hisseder." Biz bir acı hissediyor muyuz? "Dünya konjonktürü, reel politika, hayatın gerçekleri" gibi basma kalıp sözlerle kendimizi avutuyoruz. Sadece vicdanlarımızı rahatlatıyoruz.

Dünya coğrafyasında sadece Müslümanlar, kan, gözyaşı ve zulümle dünyaya gözlerini açıyor. Daha sonra da bu durumu normalmiş gibi kabullenerek hayatını sürdürüyor. Tabi sürdürebilirse. Başına ne zaman bomba düşeceğinde kimse emin değil 2007 ye girdiğimiz şu günlerde.

Evet İslâm i endişemizi kaybettik. En basit protesto mitinglerinde bile yerimizi almadık. Evde TV karşısında oturmayı tercih ettik. İnsanların sevdiklerinden; anasından, babasından, hatta çocuklarından dahi kaçacağı o günü unutuyoruz.

Unutmayalım ki cehennemin kızıştırılıp yaklaştırılacağı bir yere gidiyoruz! Her şeyin geçici olduğu bu dünyada niçin daha duyarlı yaşamıyoruz?

"Yarabbi yalnız Sana ibadet eder ve ancak Sen den yardım dileriz" dediğimiz her gün beş vakit tekrarladığımız bu söze ne kadar sadıkız! Makamların, mevkilerin geçici olduğunun farkında mıyız? Allah ım (c.c.) sen bizleri Sana layık kullar olmamızı nasip et.

Bizler mazlumların yanında Tiranların karşısında olalım aziz, celil ve cebbar olan Allah ım (c.c.) Sen bizleri dosdoğru et, nefsimizle bırakma bütün gücümüzü Senin yolunda kullanalım. Amin.

17 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?