Reklamı Kapat

Ortadoğu nun kalbine hançer saplıyorlar

Ortadoğu'nun kalbine hançer saplıyorlar

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, emperyalizmin ve siyonizmin İslam dünyasını hareketsiz bırakmak için yerli işbirlikçilerle birlikte büyük katliamlar yaptığını belirterek, "Ortadoğu projesi ile birlikte başlatılan işgallerin nihai hedefi Türkiye dir. Çünkü Türkiye bölgenin lider ülkesidir. Bunun içindir ki önce Türkiye yi çözerlerse o zaman İslam coğrafyasını daha iyi kontrol edebileceklerini biliyorlar" dedi. Kurtulmuş, "Büyük Ortadoğu Projesi adı altında dünyanın kalbine hançer saplamışlardır" diye konuştu.

RAMAZAN ÖZARSLAN/ MALATYA

Saadet Partisi Malatya Gençlik Kolları tarafından Belediye Konferans Salonu nda düzenlenilen ?Dünya Nereye Gidiyor adlı konferansa Devlet Eski Bakanlarından Ahmet Cemil Tunç ve Ahmet Demircan, Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk,  Malatya İl Müfettişi Mustafa Özhüsrev, Adıyaman İl Başkanı Mustafa Alkayış, Adıyaman Eski Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı, Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şube Başkanı Tayyar Emre, ilçe, belde ve belediye başkanları, ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Konferansın açılış konuşması yapan Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk bölgemizde ve dünyada gelişen ahlaki, ekonomik, askeri ve stratejik olayların vahametini halkımıza anlatmak için böyle bir konferans düzenlendiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

İl Başkanın konuşmasından sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcı Numan Kurtulmuş, dünyanın içinden geçtiği zor dönemde yapılan bu konferansın önemine değinerek başladığı konuşmasını şu ifadeler ile sürdürdü. "Ne oluyor da dünya bu kadar haksızlıklarla, savaşlarla karşı karşıya geliyor. Bunun tek bir nedeni var. Dünya bir uygarlık krizi yaşamaktadır. Batı uygarlığı aklı ön plana çıkardı. Dini olanın dünyanın dışına çıkmasına laiklik adını verdiler. Batı her şeye hâkim olmaya çalışıyor. Irak petrolleri uğruna verilen mücadele bunun örneklerindendir. Yaşadığımız sıkıntıların nedeni bu düşüncedir. Batılıların hep doğu problemi olmuştur. Müslümanlarda dünyaya hâkim oldular ama bir Batı problemi yaşamadılar. Her şeyin Allah a ait olduğunu biliyorlardı. Bugün yeryüzündeki ahlaki çöküntünün ve her türlü sıkıntının nedeni batının temelinden kaynaklanıyor."

Bir diğer problem konusunun ise batının demokrasi anlayışı olduğunu dile getiren Kurtulmuş, "2004 yılında silaha 1 trilyon 55 milyar dolar harcamışlardır. Hani komünizm bittikten sonra silahlanmayacaklardı, bunun da bir yalan olduğu ortaya çıktı. Peki, bunların düşündüğü dünyada gelir dağılımı nasıl oluyor?  15 milyar dolar kedi köpek mamasına harcıyorlar. Her yıl dünyada 5 milyon çocuk açlıktan ölüyor. Bu paraların onda birini yoksullar için harcasalar sorun kalmayacak. Soğuk Savaş tan sonra batı medeniyetinin söz verdiği dünyada kimse kimseye zarar vermeyecekti. Peki, şimdi ne oldu?  Batı emperyalizmi ve Siyonizm dünyada komünizmden sonra İslam coğrafyasında kendilerine karşı yükselebilecek seslere karşı Büyük Ortadoğu Projesi adı altında dünyanın kalbine hançer saplamışlardır. Filistin de, Irak ta ve son olarak Lübnan da insanlık dışı katliamlar yapmışlardır. Tabi bu katliamlarda emperyalizmin ve Siyonizmin yerli işbirlikçilerine de çok büyük görevler düşmüştür. Tüm amaç ise İslam dünyasını hareketsiz bırakmaktır" şeklinde konuştu.

Batı medeniyetinin projelerine Türkiye yi yönetenlerin de alet olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Ülkemizde ırkçı emperyalist ve yabancı güçlerin üsler açarak sevkiyatlar yapmalarına imkân verilmiş ve böylece de adeta bu işgallere ortak olunmuştur. Aslında bu projelerin nihai hedefi Türkiye dir. Türkiye nin İslam Coğrafyasının lideri olduğunu biliyorlar. Bunun içindir ki önce Türkiye yi çözerlerse o zaman İslam coğrafyasını daha iyi kontrol edebileceklerini biliyorlar" dedi. Dış politikada da Türkiye nin bir kıskaca alınmak istenildiğini belirten Kurtulmuş, " Son olarak Kıbrıs meselesi AB ye teslim edilmiştir. Son AB toplantısında Türkiye ile müzakerelerde 8 maddeyi askıya almışlardır. Tek neden olarak da Türkiye nin ek protokole uymaması gösterilmiş ve Kıbrıs ta kabul edilmeyecek tavizler istenmiştir. Kıbrıs ta 1974 yılındaki ortama dönülmesine müsaade edilmemelidir. Biz Saadet Partisi olarak, Kıbrıs ta iki toplum ve iki devletli bir çözümün kabul edilmesini ve müzakerelerin eşit şartlarda yapılması istiyoruz. Bundan sonra 1974 ruhuna Saadet Partisi olarak biz sahip çıkacağız" şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.

17 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?