Reklamı Kapat

Ertuğrul Özkök ü ben anlıyorum

Ertuğrul Özkök'ü ben anlıyorum

Neydi 28 Şubat‘ın perde gerisi? Yıllar sonra "28 Şubat ın gizli kahramanıyım" diye ortaya atılan ?Sisi adıyla mâruf Seyhan Soylu‘nun organizasyonu olduğu bizlerce bilinen hokkabazlıkları hâlâ ?gerçek sanıyor Hürriyet okurları.

 Her tarafından dökülen haber, haberi yayımlayan Hürriyet‘in yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök‘ü vurmuş görünüyor. Dün acıklı bir savunma yazısı ile çıktı okurlarının karşısına Hürriyet yönetmeni. Yazısının özeti şu soruda gizli: "Ne yapsaydım?"?‘Tesettür faciası‘ haberinin ise neden manşete taşındığını hepimiz gibi Ertuğrul Özkök de biliyor. Daha doğrusu en iyi o biliyor. Açsın, son bir ay içerisinde attığı manşetlere bir daha göz atsın, sonra ‘testis‘ manşetini de onların yanına koyup değerlendirsin. Kuşkusu hâlâ gitmediyse, on yıl önce bu sıralarda Hürriyet‘te attığı manşetleri de arşivden getirtsin. 1996 ile 2006‘yı yılın son ayları itibariyle Hürriyet‘in manşetlerine bakarak değerlendirecekler hiç tereddütsüz bir sonuç çıkaracaklardır.

Ben yine de Ertuğrul Özkök‘ü anlıyorum. Yeni bir 28 Şubat süreci başlatmak için yapmıyor Ertuğrul Özkök şu sıralarda yaptıklarını. Daha ileri de gidebilirim: Şimdilerde "İyi ki 28 Şubat oldu" diye kendisine de pay çıkaran yazılar yazmasına bakmayın, sürecin içinden geçerken, uydurma haberleri birbiri ardına Hürriyet‘in manşetine çektiğinde, bizlerden gelen itirazlara, bugün kendini savunduğu üslupla cevap yetiştirmeye çalışıyordu Özkök...

Neydi 28 Şubat‘ın perde gerisi? Yıllar sonra "28 Şubat‘ın gizli kahramanıyım" diye ortaya atılan ‘Sisi‘ adıyla mâruf Seyhan Soylu‘nun organizasyonu olduğu bizlerce bilinen hokkabazlıkları hâlâ ‘gerçek‘ sanıyor Hürriyet okurları. Oysa ‘gerçeği‘ bir de Sisi‘nin Nuriye Akman‘a anlatımından dinleyelim: "Ali Kalkancı tarikatı için tesettüre girdim. Adı Strateji, JİTEM kaynaklı bir dergi bu. O yüzden de istihbaratçılarla, emniyetçiler vardı içinde. Askeriyeden emekli olan insanlar vardı. Böyle bir çalışma içine girdik ki o tarihte Refah Partisi‘nin oyu yüzde 38‘di. Ali Kalkancı ve Emire Kalkancı olayını yakaladık. Aczimendi liderinin yakalanmasını, Fadime Şahin ile Emire Kalkancı‘nın ekrana çıkarılmasını sağladık?"

Hürriyet‘in imkânları geniştir, Ertuğrul Özkök lutfeder arattırırsa mutlaka bulunur: Fadime Şahin ile Emire Kalkancı şimdi neredeler ve ne yapıyorlar acaba? Aczimediler denilen gruba ne oldu? Çorapları ‘kutsal‘ diye saklanan Kur‘an okumasını bilmez Şeyh Ali Kalkancı nerede, ne işle meşgul? Ben Ertuğrul Özkök‘ü çok iyi anlıyorum da, o neyi ne kadar anlıyor, işte bundan fazla emin değilim.

22.12.2006 / FEHMİ KORU / YENİ ŞAFAK

22 Aralık 2006 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?