Reklamı Kapat

Şehitlerin kemiklerini sızlatmayın

Şehitlerin kemiklerini sızlatmayın

Kıbrıs ta binlerce şehidin verildiğini ve son zamanlarda iktidar tarafından bu şehitlerin kanı unutularak pazarlıklara girişildiğini bildiren Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanlığı, "Şehitlerimizin kemiklerinin sızlamaması için gereken her şeyi yapacağız" dedi.

ANKARA BÜROSU

Kıbrıs ta binlerce şehidin verildiğini ve son zamanlarda iktidar tarafından bu şehitlerin kanı unutularak pazarlıklara girişildiğini bildiren Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanlığı, "bundan sonra ada için verilecek çabanın bu şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaması için gereken her şeyi yapacağımızı açık bir şekilde ifade ediyoruz" dendi.

Kıbrıs, Milli Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla Kıbrıs Büyükelçiliği önünde bir basın açıklaması yapan Kadın Kolları Başkanlığı Yönetim Kuru Üyeleri, Kıbrıs ın Türkiye ve Kıbrıs Türkleri için önemine değinildi. Açıklamayı kadın kolları adına okuyan Havva İskender, Kıbrıs ta milli ruhla verilen mücadele sonunda bağımsızlığın kazanıldığına dikkat çekti.

Milli Görüş ün de ortağı olduğu koalisyon tarafından alınan bir kararla Kıbrıs Ada sına düzenlenen Barış Harekâtı sonrasında adada sükûnetin sağlanıp akan kanların durduğunu kaydederek, "Yapılan müdahaleyle hem adada sükûnet sağlanmış hem de Türklerin yanında birbirlerini de katletmekte olan Rumların da can güvenliği teminat altına alınmıştır. Müdahalenin hemen akabinde Yunanistan da da Albaylar Cuntası devrilmiş, bu tarihi olay onlarda da derin bir değişime yol açmıştır. Kıbrıs ta milli ruhla yapılan mücadelede binlerce şehit verilmiş ve çokça sıkıntıya katlanılmıştır. Bunların boşa gitmemesi için bizler Saadet Partisi Kadın Kolları olarak bu 21 Aralık 1963 şehitlerimizi yeniden rahmetle anıyor, bundan sonra ada için verilecek çabanın bu şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaması için gereken her şeyi yapacağımızı açık bir şekilde ifade ediyoruz.

Türkiye için tarihi, dini, kültürel, coğrafi ve stratejik açıdan bu kadar ilgili bir yerle ilgili sorunun çözümünde hala daha yenilmiş ülke imajıyla hareket etmek hem Türkiye hem de KKTC halkı için bir hüsran olacaktır " dedi.

Annan Planı nın adayı 1974 Barış Harekâtı öncesine götüreceğini belirten Havva İskender, verilen bütün emeklerin ve mücadelelerin de boşa gideceğini kaydetti. AB ye üye olma uğruna KKTC nin feda edilemeyeceğini vurgulayan İskender, "

Rum Devletinin tüm adayı temsilen 1994 yılında Avrupa Birliğine aday olarak kabul edilmesi, ülkemize her konuda ikiyüzlü politika uygulayan Avrupa Birliğinin Kıbrıs Sorununa müdahil taraf olmasıyla sonuçlanmıştır. Adada bulunacak çözüm artık Kıbrıs Türkü ve Türkiye için değil büyük devletlerin ve AB nin isteği şekilde aranır olmuştur. Son yıllarda birliğe üyelik kıskacında olan ülkemiz de maalesef adil çözüm konusunda geri adım atmış, 1974 müdahalesini geçersiz kılan Birleşmiş Milletler Annan Planını desteklemiştir. Annan Planı, uygulamaya konulmuş haliyle 1974 öncesine geri dönüşü öngörmekte ve Kıbrıs Türkü ve onun ebediyete kadar destekçisi olacak Türkiye nin 30 yılı aşkın verdiği çabayı bir çırpıda silmiş olacaktır" şeklinde konuştu.

26 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?