Reklamı Kapat

Cansuyu kurban kesimine başladı

Cansuyu kurban kesimine başladı

Cansuyu Derneği ne bağışlanan kurbanlar fakir, yoksul ve zulüm altında inleyen yerlerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

RAMAZAN KAYA / ANKARA

Ramazan içerisinde dünyanın dört bir yanına vatandaşlarımızın bağışlamış olduğu yardımları ulaştırarak muhtaçlara cansuyu olan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kurban Bayramında düzenlediği kurban organizasyonuyla da muhtaçlara el uzatıyor. Bayramın birinci gününden itibaren kurbanların kesimlerine başlayacak olan Cansuyu ekipleri, dünyadaki en yoğun savaşların yaşandığı bölgelerde dahi hayırsever vatandaşlarımızın bağışlamış olduğu kurbanları keserek aç ve muhtaçlara dağıtacak.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, bütün milletimizin ve İslam âleminin bayramını tebrik etti. Köylü, vekâlet yolu ile Cansuyu na kurban bağışında bulunan vatandaşlarımızın kurbanlarının bayramın birinci gününden itibaren kesilerek en geç bayramın ikinci günü öğlen ezanına kadar kesim ve dağıtım işlemlerinin tamamlanacağını bildirerek, "Geçen bayramda olduğu gibi bu bayramda da bize kurbanını bağışlayarak vekâletini veren hayır sahiplerinin kurbanlarını ülkemiz ile Türkiye deki fakir ve muhtaçlardan daha fakir ve muhtaç insanların yaşadıkları bölgelerde, kriz ve savaş bölgelerinde kestiriyoruz. İnşallah bayramın birinci günü itibariyle vekâletlerini almış olduğumuz kurbanların dörtte üçü kesilecektir. Geri kalan dörtte birini ise bayramın ikinci günü öğlene kadar kestirip dağıtım işlemini bitirmiş olacağız" dedi.

Hiçbir kimsenin kurban ibadetinin aksamaması için büyük bir gayret ve titizlikle çalıştıklarını vurgulayan Köylü, başta savaş bölgeleri ile kamplar olmak üzere her yerde bağışta bulunanların kurbanlarının kesileceğini söyledi. Vekalet yoluyla kurbanlarının kesilmesi için kendilerine vekalet veren vatandaşlarımızın kurbanlarının isim listelerinin arife gecesi saat 24 den itibaren dünyanın her yerine dağılmış Cansuyu ekiplerine intikal ettirileceğini belirten Köylü, "Hiçbir kardeşimizin kurban ibadetini aksatmamak için büyük bir gayret ve titizlikle çalışmaktayız. Çünkü bu konuda bize vekâlet veren insanlar güveniyorlar. Biz de onların güvenine layık olmaya çalışıyoruz. Cenabı Hak, bu kardeşlerimizin bu hayırlı amelini kabul etsin. Allah nasip ederse bayramın birinci günü Gazze nin merkezinde kurbanlar kesilmeye başlanacak. Diğer Filistin kamplarında, Somali de, Pakistan da, Afrika nın 17 ülkesinde de kesimler bayramın en geç ikinci günü öğlen ezanına kadar kesilip dağıtılmış olacaktır.

Cansuyu nun kurban götürdüğü ülkeler ve ekip başları: Sudan (Atik Ağdağ), Etiyopya (Ali Cura-Seyfullah Şahin), Somalı (Alparslan Aslan), Kenya (Erkan Karapekmez), Eritre (Hasan Bitmez), Togo (Ömer Şirayder), Burkina Faso (Hasan Yaşar-Ahmet Kayır), Mali (Mehmet Temelli), Nijer (Hasan Yaşar-Ahmet Kayır), Benin (M. Değirmenci), Kamerun (Mehmet Ali Eroğlu), Zimbabwe, Malawi, Mozambik (O. Nuri Kabaktepe), Bangladeş (Osman Akgül), Pakistan (Muhammed Polat-Musa Budak), Srilanka (Mustafa Şahin), Patani(Tayland)-(Yılmaz Baçlın), Filipinler (Yılmaz Baçlın), Ürdün (Ş. Mollaoğlu), Lübnan (Abdullah Tarım), Irak (Lokman Taş), Bosna (Y. Selim Kurt), Kosova (Ebubekir Erdinç), Makedonya (İbrahim Hacıoğlu), Karadağ (Şamil Dümen), Bulgaristan (İlhami Özata), Gürcistan (Çeçenistan Mülteci Kampı)-(Yahya Coşkun), Azerbaycan (Çeçenistan Mülteci Kampı), Kıbrıs (Yasin Er), Kırgızistan (Muhammed Köylü), Afganistan (Atikullah Gıyasi).

30 Aralık 2006 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?