Reklamı Kapat

Ahlaki ve manevi değerler öncelenmeli

Saadet Partisi Gençlik Kolları, il başkanlarının katıldığı geniş katılımlı bir kamp düzenledi.

Mehmet Fahri Özkan
Mehmet Fahri Özkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

23 Ağustos’a kadar devam edecek olan Düzce Akçakoca’da düzenlenen kampta yapılan değerlendirmelerde, ilk önceliğin toplumu ahlâki ve manevi değerlere yönlendirmek olduğu vurgulanırken, ahlâki ve manevi değerlerin öncelenmesi ile barış ve huzurun sağlanacağı kaydedildi.

MİLLİ Görüş Hareketi Lideri ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş davasının yarım asırdır temel değerlere bağlı olduğunun altını çizerek, toplumu ahlâki değerlere yönlendirmeye çalıştıklarını vurguladı.

‘DEĞERLERİMİZE UYGUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALIYIZ’

Asiltürk, “Bizim konuşmalarımızda önce toplumu ahlâki ve manevi değerlere yönlendirmemiz lazım onu bilerek gelenler bize yakın kişilerdir. Şuanda Allah’a hamd ediyorum Genel Başkanımız da partinin genel gidişi de değerlerimize uygun bir şekilde çalışıyorlar. Eğer böyle yapmazsak ne olur. Erbakan Hoca’mızın ifade ettiği şekilde önce diğer partiler gibi oluruz sonra da hiç oluruz” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN SORUNLARINI MİLLİ GÖRÜŞ ÇÖZER’

Saadet Partisi kadrolarının ülke meselelerini çözmeyi arzu ettiğini vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin sorunlarını tek çözecek görüşün Milli Görüş olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, “Biz ülke problemlerini çözerken sadece ülke problemlerini değil bütün insanlığın saadeti için çalıştığımıza inandık. Hiçbir parti bütün dünyada huzuru sağlamak için çalıştığını ifade etmez. Deseler bile onların amacı bütün insanlık âlemi değil biz bu yüzden farklıyız. Bütün insanlığın saadeti için çalışacağız. Amerika’da yaşayanın da, Çin’de yaşayanın da ama dünyaya saadet getirmek için çalışmak için bir yerden başlamak lazım. Biz neredeyiz Türkiye’deyiz. İlk önce bulunduğumuz bölgede çalışalım ki sonra dünyaya örnek olalım” dedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Düzce Akçakoca’daki yaz kampı 23 Ağustos’a kadar devam edecek. Kampta, Milli Görüş Hareketi Lideri ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman gençlere eğitimler verdi.

’DEĞERLERİMİZE UYGUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALIYIZ’

Milli Görüş Hareketi Lideri ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş davasının yarım asırdır temel değerlere bağlı olduğunun altını çizerek, toplumu ahlâki değerlere yönlendirmeye çalıştıklarını vurguladı. Asiltürk, “Bizim konuşmalarımızda önce toplumu ahlâki ve manevi değerlere yönlendirmemiz lazım onu bilerek gelenler bize yakın kişilerdir. Şuanda Allah’a hamd ediyorum Genel Başkanımız da partinin genel gidişi de değerlerimize uygun bir şekilde çalışıyorlar. Eğer böyle yapmazsak ne olur. Erbakan Hoca’mızın ifade ettiği şekilde önce diğer partiler gibi oluruz sonrada hiç oluruz” ifadelerini kullandı.

’TOPLUMU AHLÂKİ VE MANEVİ DEĞERLERE YÖNLENDİRMELİYİZ’

Tebliğ görevini dünyanın ihtiyacına göre değil toplumu ahlâki ve manevi değerlere yönlendirmek için yapılması gerektiğini vurgulayan Asiltürk şöyle konuştu: “Bize oy verecek insanlar bize yakın insanlardır. Milli Görüş hareketi için yol gösterici ayetlerimiz ile konuşmamı sonlandıracağım: ‘Kim Allah’a güvenirse Allah ona yeter’, ‘İman varsa imkân vardır’, ‘Eğer inanıyorsanız üstün gelecek olanlar sizlersinizdir’”.

‘İTTİFAK KONUSUNU SEÇİME BİR HAFTA KALA İSTİŞARE EDEREK KARAR VERECEĞİZ’

Uzun zamandır medya tarafından gündeme getirilen ittifak dedikodularına değinen Asiltürk, seçime kadar ittifak ile ilgili bir karar vermenin imkânsız olduğunu belirterek, “Basında birçok yerde bizi AKP ile ilgili bağdaştırıyorlar. Biz iman etmiş bir toplumuz seçime kadar hiçbir partiye sizinle olacağız diye söz veremeyiz. İlerde ne olur bilemeyiz. Seçimlere bir hafta kala istişare topluluğumuz ile istişareler yapıyoruz. Bu istişarelerin ardından diğer partilere inancımız şu diyoruz; toplumun yanlış gidişine çözüm bulabilmemiz için mecliste grubumuzun olması lazım. O zaman iki grubu da teklif edeceğiz bizim mecliste kuvvetli olmamız gerekir siz ne diyorsunuz diyeceğiz. Sonra karar vereceğiz. Gönlünüz rahat olsun milletin istediğini biz yapmayız. Gelen teklifleri değerlendirir karar veririz. Gazeteciler biliyorlar ama toplum bilmiyor” diye konuştu.

’TOPLUMU YANIMIZA ÇEKECEK ÇALIŞMALAR YÜRÜTMELİYİZ’

w Afganistan’da yaşananlara dair soruya yanıt veren Asiltürk, “Afganistan’da Taliban beklenmeyen bir şekilde başarı kazandı. Biz yardımcı olmalıyız. İslami hassasiyeti olmayanlar tepki göstermeye başladı. Yanlışları tatlı dille önlemek gerekir” ifadelerini kullanırken, parti adına çalışmalar yürüten gençlere hitaben önerilerde de bulundu. Asiltürk, “Bizim bu toplumu yanımıza çekecek şeyler söylememiz lazım. Bizim yanımıza gelecek insanlar bize yakın görüşe sahip insanlar olacaktır” dedi.

’EKONOMİNİN DÜZELMESİ İÇİN ÜRETİM ÖNCELİKLİ’

n Ekonomik kalkınma için manevi kalkınmanın şart olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “Biz ekonomi dediğimiz zaman üretimi en başa koyuyoruz. Üretirsek ekonomik olarak kalkınırız. İhracat sağlayarak döviz ihtiyacını da karşılarız. Peygamber efendimizin buyruğu neticesinde güçlü olmak zorundayız. Biz hem ahlaki hem de maddi kalkınmayı sağlamak için kolları sıvarız buna da şahsiyetli bir dış politika diyoruz. Şahsiyetli dış politika kendi ihtiyaçları için başka ülkeleri sömüren ülkelerin yaptığı gibi değil, kendimiz üretip bir başka ülkeye karşı kendimiz ayaklarımız üzerinde durmamızdır” diye konuştu.

’TÜRKİYE’NİN SORUNLARINI MİLLİ GÖRÜŞ ÇÖZER’

n Saadet Partisi kadrolarının ülke meselelerini çözmeyi arzu ettiğini vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin sorunlarını tek çözecek görüşün Milli Görüş olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, “Biz ülke problemlerini çözerken sadece ülke problemlerini değil bütün insanlığın saadeti için çalıştığımıza inandık. Hiçbir parti bütün dünyada huzuru sağlamak için çalıştığını ifade etmez. Deseler bile onların amacı bütün insanlık âlemi değil biz bu yüzden farklıyız. Bütün insanlığın saadeti için çalışacağız. Amerika’da yaşayanın da, Çin’de yaşayanın da ama dünyaya saadet getirmek için çalışmak için bir yerden başlamak lazım. Biz neredeyiz Türkiye’deyiz. İlk önce bulunduğumuz bölgede çalışalım ki sonra dünyaya örnek olalım” dedi.

‘AHLÂKİ VE MANEVİ DEĞERLER ÖNCELENMELİ’

Ahlâki ve manevi değerlerin öncelenerek barış ve huzurun sağlanabileceğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Bizim ilk amblemimizin ilk yıldızı barış ve huzuru ifade eder. Barış ve huzur bir takım ahlâki ve manevi değerlerin sağlanması ile olur. Belli ilkeleri göz önünde bulundurmadan bir ülkenin barışa ve huzura kavuşması mümkün değildir. Ahlâki değerler üstün tutulmadan olmaz. Yalan söylemeyecek, iftira etmeyeceksin, hep hakkı üstün tutacaksın Ahlâki manevi değerler sadece utanma değildir. Bir bütündür. Hak faydalı ile zararı, helal ile haramı ayırt edebilmedir. O halde biz mutlaka hem kendi memleketimizde hem de bütün dünyada hakkın üstün tutulabilmesi ahlâki ve manevi değerleri öncelemeliyiz” ifadelerini kullandı.

‘HAKKI HÂKİM KILMAK İÇİN İSLAM BİRLİĞİ KURULMALI’

İslam Birliği kurulmadan dünya barışının sağlanamayacağını ifade eden Karamollaoğlu, İslam Birliği’nin kurulması gerektiği çağrısında bulunarak, “Biz bizim gibi inanan bizim gibi düşünen ülkeleri bir araya getirmek zorundayız. Dünya barışı İslam Birliği olmadan gerçekleşmez. Bunları gerçekleştirmek için çalışmaya da cihat denir. Biz sadece hakkı tavsiye etmek ile görevli değiliz hakkı hâkim kılmak için cihat etmeliyiz. Cihat nedir, hakkı hâkim kılmak için her ortamda mücadele etmektir. Cihat hakkı hâkim kılmak için yapılır hiçbir zaman terör ile özdeşleştirilemez” dedi.

22 Ağu 2021 - 04:30 - Gündem

Muhabir  Mehmet Fahri Özkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

07

ekrem - ahlaki ve manevi değerler itinayla ötelenir. AKAPE

istanbul sözleşmesine ilk imzayı attıktan sonra sözleşmeye bağlı 6284 sayılı yasayı geçirir

diyanet işleri başkanı ve 60.000 kişilik caminin imamının cuma şovunun ardından istanbul sözleşmesi iptal edilirken 6284 kanuna dokunulmaz.

sen sözleşmenin iptaline sevinirken o 6284 ü senin üzerinde uygulamanın sevincini yaşar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Ağustos 04:26
06

ekol - toplumu bu hale getirenlerle ittifak yapmaya çalışıyorsunuz böyle süslü sözlerle bu işler olmaz yik te kaç tane alim var vede alimlerle iştişare yapmazsan olmaz öyle kendin çalıp kendin oynarsan o da olmaz.......

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 19:24
05

Ali - İttifak içinde oldugunuz .İst sözleşmesini .eşcinsellere özgürlük ne varsa geri getirecek mis.yanlismi .doğruysa kimse duymasın sizde kulağınızın üzerine yatin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 17:06
04

6543 - bunlar çok güzel sözler ama bugünkü kadroyla teşkilatla genelbaşkanla asültürkbeyin söylediği asla gerçekleşmez zaten bu konularda saadet partisi çok geç kaldı şu yukarıdaki önemli konularda topluma ahlaki maneviyat çökmüş yok olmul saadet partisi söylemdden öteye geçecek projeler ortaya koyamıyor hareket edemiyor bu yaz hiç ziyaretler yapıp halkı dinlemiyorlar sorunları çözmek için veya gidip bir islam ülkesini birlik kurmak için ziyaret etmiyorlar veya müslüman olmayan karayip ülkelerini islama çekmek için saadet partisi bugüne kadar ne yaptı ne yapıyor haksızmıyız allah için saadet partisi sadece güzel söylemlerle olan bir parti bunun dışında hiçbir önemi yok aldığı oyda zaten yüzde 1 öyleki kaç seçimdir saadet partisi kendisine güvenip güzel doğru genç bir cumhurbaşkanı adayı bile çıkaramıyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 13:00
03

Hakkı Savunur - Başkanım Allah senden razı olsun. Hak yolundan dönmedin. Bir kaç koltuk ünvan ve maaşa kanmadım. Bu ülkede satılmış ve satılık eşya çok çünkü.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 10:40
02

Mehmet Ünnü - Toplanti bereketli gecmis. Mesajlar yerinde.Milli Görüs insallah yükselise gececek.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 07:35
01

Mehmet - Asiltürke uyupta akpye gidip ittifak yaparsanız size oy moy yok. Asiltürk sizi akpye götürdüğünde sanmasın ki seçmende akpye gelecek...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 07:21