Abdurrahman Dilipak yazdı.. Erdoğan iktidara gelmekte tereddüt yaşıyor

Gazeteci yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün kaleme aldığı yazısında, Erdoğan'ın “one minute” diyerek iktidara geldiğini ama bugün ciddi tereddütler yaşadığını savundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, “Siz zannediyorsunuz ki!” başlıklı yazısında, “Modern batı tarihi böyle bir tarih. Bilimi, sanatı, mitolojisi hepsi sömürü mirası. Ortaçağ diye de İslam dünyasını suçluyorlar. Bizim batı kafalılara, batılıların mikrob yayıp ilaç sattığını anlatamazsınız. Çevreci ve insan hakları savunucularının aslında insan hakları ihlallerinden sabıkalı olan darbecilerin arkasındaki güç olduklarına, çevreyi asıl kirletenlerin onların işbirlikçileri olduğuna inandıramazsınız.” dedi.

ERDOĞAN ONE MİNUTE DİYEREK İKTİDARA GELDİ BUGÜN...

Abdurrahman Dilipak, “Erdoğan bu gidişe “one minute” diyerek ve “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek iktidara geldi ve bugün bu çizgiyi sürdürmek konusunda son yıllarda Erdoğan’ın yakın çevresinin ciddi tereddütler yaşadığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“CoVID ve aşı konusunda DSÖ, FDA ne derse onu tekrarlıyorlar.” diyen Dilipak, “Maske ve PCR konusunda da öyle. Orman yangıları ile ilgili TİME ve The Economist’in kapaklarını görmelerine rağmen bu gelişmelere ilişkin, merkezin görüşüne aykırı görüşleri komplo olarak niteleyeceklerdir. Manipüle edilen bilim adeta NAS haline gelmiştir.” diye yazdı.

Dilipak’ın yazısı şöyle:

“Evet siz zannediyorsunuz ki, birileri bu kadar acımasız, bu kadar vahşi olamaz. Eğer uyanık olmazsak, dün yaptıkları gibi yine yaparlar. Tarih tekerrür eder. İnsanlar fıtratına yabancılaşınca Şeytanlaşır, “Belhum adal” olur da, hatta Şeytanı da kıskandırabilir. 

Beyaz adam bütün Kızılderilileri yok etti, kara derilileri köleleştirdi, sarı ırkı sömürgeleştirdi. Bu mirası aralarında paylaşamadıkları için kendi aralarında 100 yıl savaştılar. Ulus devletleri başlatan kilise ile derebeyleri arasındaki sömürü mirasının paylaşım anlaşması Vestfalya; böyle hayata geçirildi. Bunu yaparken inanılmaz zulümler yaptı. Acımasız bir şekilde hayvanları öldürdü ve ekinleri talan etti. Dün yaptılar, bugün yine yaparlar, hem de tereddüt etmeden. Modern Stalin’ler, Hitler’ler, Mussolini’ler hayattalar. Bizim diktatörlerin çoğu onların gayrimeşru çocuklarıdırlar. Savaşlar, terör ve darbeler onların işi. Her ülkede, her toplulukta benzer insanlar var ve onlar birbirlerini buluyorlar. Sonuçta zulüm tek bir millettir.

Hatırlayın, Nagazaki ve Hiroşima’yı atom bombası ile içindeki bitkiler, hayvanlar ve insanlarla birlikte öldürmediler mi? ÇİN’DE BİR FRANSIZ MİSYONER RAHİB ÖLDÜRÜLDÜ DİYE, BAŞLATTIKLARI KATLİAM DİRENİŞE DÖNÜNCE, 1 MİLYONA YAKIN İNSANI ÖLDÜREN BUNLAR DEĞİL Mİ? RUANDA’DA DAHA YAKIN ZAMAN HUTİ-TUTSİ SAVAŞINI KİM, NİÇİN ÇIKARDI! ÇAD’DA KIPKIP KATLİAMINDA, İKTİDARI KENDİLERİNE DEVREDECEKLERİ YALANI İLE BİR ÜLKENİN AYANINI TOPLAYIP, HEPSİNİ BİR GECEDE SATIRLARLA DOĞRAYARAK ÖLDÜRMEDİLER Mİ?

COVID, maske, aşı, orman yangınları aynı zihniyetin günümüzdeki devamından başka bir şey değil. Sadece sağlığımız oynamıyorlar, gıdamızla da oynuyorlar. Havayı, suyu, toprağı, hayatımızı kirletenlerin başında onlar geliyor. Bir de, insan hakları, çevre, özgürlük diye bize akıl verip önderlik yapmaya kalkıyorlar.

1962 yılına kadar hayvanat bahçelerinin yanında insanat bahçeleri vardı. Kızılderilileri, kara derilileri, Aborjinleri, Tasmanyalıları, insanlaşma aşamasını tamamlamamış maymunlar diye teşhir ediyorlardı.

Fransız devrimi bu süreçte bir kırılma noktası oldu. O da yetmedi, 1. ve 2. Dünya savaşları, soğuk savaş derken bu günlere geldi.

Modern batı tarihi böyle bir tarih. Bilimi, sanatı, mitolojisi hepsi sömürü mirası. Ortaçağ diye de İslam dünyasını suçluyorlar.

Bizim batı kafalılara, batılıların mikrob yayıp ilaç sattığını anlatamazsınız. Çevreci ve insan hakları savunucularının aslında insan hakları ihlallerinden sabıkalı olan darbecilerin arkasındaki güç olduklarına, çevreyi asıl kirletenlerin onların işbirlikçileri olduğuna inandıramazsınız. Hele o pozitif bilim, onlar için bir düşünce şekli değil adeta “iman”a dönüşmüştür. CoVID sürecinde bunu bir kez daha gördük. Bu kafalara aşı ve kısırlaştırma, bir nüfus politikası aracı olduğunu anlatamazsınız. Öjenik hareketten haberleri yoktur. Darvinisttirler mesela, Freud kafalıdırlar, Malthusçudurlar genelde. Doğum kontrolünün politik bir manipülasyon olduğunu bilen Erdoğan’ı bile sonunda aşıya ikna ettiler! Bizden birçok kişi artık Rasyonalist, Determinist ve Pragmatist. Din onlar için bir ritüel, seremoni, kültürel bir aidiyet ve vijdan sorunu!?

Onun için yangınlarla Starlink arasındaki ilişkiyi kuramazlar. NeuraLink ve TransHumanizm ile 5G arasındaki ilişkiyi de anlayamazlar. Uzmanlıkları onların odaklandıkları alan dışında körleştirmiştir ve eğitim yolu ile ezberletilen şeyleri tekrarlar dururlar.

Gençler boşuna Deist, Agnostik olmuyor. Sekülerleşmiyor.

CoVID ve aşı konusunda DSÖ, FDA ne derse onu tekrarlıyorlar. Maske ve PCR konusunda da öyle. Orman yangıları ile ilgili TİME ve The Economist’in kapaklarını görmelerine rağmen bu gelişmelere ilişkin, merkezin görüşüne aykırı görüşleri komplo olarak niteleyeceklerdir. Manipüle edilen bilim adeta NAS haline gelmiştir.

Evet Afrika, Latin Amerika ve Asya’da geçmişte gıda ve ilaç üzerinden yapılan operasyonları bilmezler. Afrika’da ve Amerika’da, Asya’da direnen köylülere karşı içindeki köylerle birlikte ormanları nasıl yaktıklarını ve sonrada arkalarına dönüp gittiklerini bize okutulan kitaplar yazmaz. Suların nasıl kesilip, zehirlendiğini anlatmazlar. Bugün de tarım alanında yaşanan cinayetler açıkça ortada iken birileri bunları görmek istemez. Topraklarımız kanser oldu ya hu. Genetik ve hormonal müdahale, antibiyotik hayvanların fıtratını bozdu. Tohumlarımız ne hale geldi. Zirai ilaçlar ve fenni gübreler havayı, toprağı suyu kirletiyor, kimin umurunda. Toprak kanser oldu. Havanın, suyun, toprağın, kuşların, arıların, kelebeklerin ve sincapların başına gelenler, bizim de başımıza gelecek.

Şimdi dönüp geldik 1700’lere, Vestfalya ulus sürecinden, yeni dünya düzenine 3 asır geçmiş. İşin başında kendi aralarında da bir 100 yıl savaşmışlardı. O gün bu cinayeti işleyenlerin arkasında kilise vardı, bugün yok. O cinayeti işleyenler, toplumdan seçilmiş, Haçlı macerasının zihniyet ikizi mafyatik karakterlerdi, korsanlardı bunlar. Fransız devrimi, Victor Hugo, Immanuel Kant ve daha onlarca isim aslında vijdani bir karşı duruştu.

Bugün CoVID konusunda şöyle bir fırsatımız var. Batıda vijdan sahibi insanlar bizden önce harekete geçti. Batılı ilim adamları da bizim “Tom Amca” kılıklı Bill’in adamlarından bu konuda daha duyarlı. Bu anlamda bizim batıdaki beyaz adamlardan da destekçimiz var.

Şunu görelim, doğduğumuz ana-babayı biz seçmedik. Doğduğumuz toprağı, derimizin rengini, cinsiyetimizi de biz seçmedik. Bundan dolayı üstün ve geri olamayız. Bugünkü sınırları da o topraklarda yaşayan halklar çizmedi. Bugünkü dünyayı yöneten kavramlar ve kurumlarla 21.YY açıklanamaz. BM GK 5 çeteye teslim olmuş ve bugünkü BM, 1. ve 2. Dünya savaşı sonrası oluşan düzeni korumak ve sürdürmek için çalışıyor ve onların statüsünü koruyor. Erdoğan bu gidişe “one minute” diyerek ve “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek iktidara geldi ve bugün bu çizgiyi sürdürmek konusunda son yıllarda Erdoğan’ın yakın çevresinin ciddi tereddütler yaşadığını görüyoruz.

Hicri-Kameri yeni bir yıla girdik. Muharreminizi tebrik ediyorum. Muharrem Arapça bir kelime. Köken olarak “haram”dan türetilen “haram olan”, “yasaklanan” anlamına gelmektedir.

Bakın, biz “ahir zaman peygamberinin ümmetiyiz. Birileri Tanrıyı kıyamete zorlamaktan, tarihin sonundan, medeniyetlerarası çatışmadan, kıyamet savaşından, siber savaştan, “Global reset”ten, “TransHumanizm”den, Starlink, 5G ve NeuraLink belasından, “Toplumsal cinsiyet”ten, biyolojik savaştan, ışın silahlarından, uzay savaşlarından söz ediyor, akletmiyor musunuz. Adamlar davul çala çala geliyorlar. Birilerinin gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor, kalpleri var hissetmiyorlar. “Biz ıslah edicileriz” diyorlar. İyi bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir”. Yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vaad ediyorlar. Şeytanın Hz. Havva’ya vaad ettiği gibi. Şeytanın yalanına inananlar yeryüzünden de cennetten de kovulacaklar. Taşlanmış kör Şeytanın fitnesinden ve Hannas’ın vesvesesinden, nefsimin iğvasından, Şeytanın dostlarının ifsadından Aziz ve Azim, Şafi, Şahid ve Hafız olan Allah’a sığınırım. Selâm ve dua ile.”

10 Ağu 2021 - 08:45 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

11

X - Genelleyerek ve zamanları birbirine karıştırarak boş boş yazıyor.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 14:12
10

Secmen Izleyici - sayin dilipak sende ögrencilik yaptin bir ögrenci ayni sinida kac sene devam eder unancindan devam edemez tasdik nameyi bile alamaz utanir ama bu iktidarda utanma varmi 20 senedir hep secmeni kandirdilar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 14:06
09

432 - çok güzel bir yazı helal olsun allah ne cumhur ne zillet nede kukla proje ittifak partilerine iktidarı nasip etmesin amin cumhurbaşkanın talimartlarını yerine anında getirmeyen dinlemeyen uygulamayan bir çevre sarayda danışmanlarda varki burunları havada uzayda

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 10 Ağustos 13:36
08

Kartal - SIGIR ADAM TEK ADAM REJIMI UYGULUYO IKTIDAR TABI

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 11:18
07

Şahin - Yirmi yıl ikdidar olan parti elbette zorlanacak kötü giden ekonomi üstüne birde salgın ikdidarı zorlar ama muhalefette şaha falan kalkmıyor çünkü lider sorunu var

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 10 Ağustos 10:40
06

Baba - ON NUMARA .PEKİ KİM ANLIYOR.SONRA AŞIYA KOŞ.GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ TOHUM ÜRETİMİNDEN YETİŞEN MAHSÜLLERİ YEDİRİYORLAR. NEDEN ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.İNSAN AÇ KALMAZ.ALLAHA GÜVENENLER.NE YARI YOLDA NE AÇ KALIR. GÜÇLÜNÜN KİM OLDUĞNA TAM İNANMALIYIZ. ALLAH VAR OKADAR,DEĞİL HALİKU MUTLAK OLAN ALLAHADIR. VERENDE ALAN DA ODUR. GÜCÜ BAŞKA YERLERDE TORPİLLERDE MAKAMLARA ARAMAMALIYIZ.GÜÇ SAHİBİ SADECE ALLAHDİR.BÖYLE İNANMALIYIZ.BÖYLE İNANANLAR YOLDA KALMAZ AÇ KALMAZ.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 10:27
05

Hüseyin - Yıllarca şeytanlaştılar dediğin insanlara destek verdin, hatalarını görmezden geldin, iktidarlarını sürdürmeleri için yazdığın yazılarla arkalarında durdun. Bu kadar vebal alınan ahlar seninde boynunda çok tövbe et bakalım mazlumların ahı seni kurtaracak mı?

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 10:23
04

İhsan Aydoğdu - Allah aşkına şu adamı adam yerine koyup yayınlıyorsunuz ya kim bu ya akp lilerin gazını alma memurluğundan başka ne bilir gazını alıyor sonra seçim zamanı gelince tekrar gaz veriyor

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 10:04
03

Zekai Çelikkanat - Eline sağlık çok güzel yazmışsın sayın dilipak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 10:03
02

doğrusöyler - One munit in israile dur demek anlayan ama , Arkasında Duru kardeşim biz seninle daha ne işler yapacağız fazla göze batma kandıralım bizimkileri söylemi çıktığını vatandaş görünce zaten iktidara gelemeyeceğini anladı..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 09:44
01

Milli Görüş - bi dünya bilgi.Komplolardan şeytani hile ve planlardan bahseden dilipak akp kurulurken bu tezgahı nasıl oldu da göremedi.O gün basireti mi bağlanmış! yoksa hafıza kaybınamı uğramış idi.Evet söylediklerine katılmamak elde değil Lakin bu feraseti van minut tiyatrosu oynanırken de göstermiş olsaydı yazdıklarının çoğu kamuoyunun vicdanın da daha fazla karşılık bulurdu...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 09:34


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Türkiye'de erken seçime gidilmeli mi?