Reklamı Kapat

Süleyman Özışık, Soylu'ya isyan etti: Bildiklerim var, anlatacağım

Sedat Peker videolarında ismi geçen Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık sessizliğini bozup konuştu. Özışık, Soylu'ya isyan ederek, “Benim de bildiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım.” dedi.

İnternet Haber Merkezi
İnternet Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gazeteci Süleyman Özışık, 23 günlük sessizliğini bozdu. Sedat Peker’in videoların adı geçen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun abisi gibi kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğu Süleyman Özışık, Youtube kanalından açıklamalarda bulundu. Süleyman Özışık'ın ağabeyi Hadi Özışık da 9 Haziran'da açıklama yapmıştı.

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Süleyman Özışık, Peker’in iddialarına 20 dakikalık video ile cevap verdi. Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptıkları ileri sürülen Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık, Süleyman Soylu hakkında, “Beni hainlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum.” dedi.  

Videosuna uzun süredir neden sessiz kaldığını anlatarak başlayan Süleyman Özışık, “Başımın etini yediniz. Haklısınız. Benim niyetim çok önce konuşmaktı ama konuşacak imkânım yoktu. Hakkımdaki suç duyurusundan sonra, elimdeki cep telefonu ve bilgisayarımı savcılığa teslim ettim. Bütün sosyal medya hesaplarıma cep telefonuma gelen onay koduyla girebildiğim için ne Youtube ne Twitter’a ne Facebook’a ve girebildim. Avukatlar mevcut telefon hattıma yeni bir SIM kart çıkarabildiğimi söyleyince ben de gittim yeni bir kart çıkartım ve huzurunuza gelebildim.” ifadelerini kullandı.

Hadi Özışık sessizliğini bozdu, Sedat Peker'in videosunu yayınladı

ÖZIŞIK: BİLDİKLERİM VAR TEK TEK ANLATACAĞIM

Konuşmasında Bakan Soylu’ya adeta isyan eden Süleyman Özışık, “Herkes Sedat Peker'e bir şeyler söyledi. Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım. Korkmadan çekinmeden anlatacağım.” diye konuştu.

SEDAT PEKER İLE GÖRÜŞTÜM

Sedat Peker ile iki yıl önce bir ortamda bir araya gelerek sohbet ettiğini söyleyen Özışık, şunları söyledi:

“Bundan iki yıl önce kimini tanıdığım, kimini tanımadığım 7-8 kişilik grupla Sedat Peker'le aynı ortamda bulundum. Kendisi hakkında herhangi bir suç isnadı yokken bu görüşme yapıldı. Kendisi siyasilerle ilgili, Türkiye'nin durumuyla ilgili yorumlarda bulundu. Bu görüşmeden bir yıl sonra bu kişi benim cep telefonuma mesaj gönderdi, İstanbul Emniyeti'nde FETÖ'cü bir grup olduğunu, tespit ettiğini söyledi. Pek çok kaynağıma, devlet kademesine sordum, bir bulguya rastlamayınca konuyu kapattım. Kendisi Karabağ'dayken de benimle irtibata geçti, benzer iddialarını sürdürdü ve bunlarla ilgili video çekimleri yapacağını dile getirdi.”

BENİM KİMİN YANINDA DURDUĞUMU GÖRECEKSİNİZ

“Benim kimin safında olduğumu yakında göreceksiniz” diyen Özışık, şöyle devam etti:

“Aynı tarihlerde ağabeyim Hadi Özışık beni aradı, Peker'le Youtube çekimi yapacaktım, Soylu'ya sordum, "zinhar yapma" dedi diye aktardı. Ben de "bence de o yayını yapma" dedim. Hadi Özışık, sonraki süreci anlattı kendi yayınında. Benim adım bu meseleye hiç haberim yokken dâhil olmuş oldu.
Twitter'da beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Şimdi buradan beni Sedat Peker'in safına geçtiğim anlamına getirmişler, öyle manşetler atmışlar.
Bakın buradan çok net söylüyorum. Sizin huzurunuzda söylüyorum. Bu arkadaşlara sesleniyorum. Halt etmişsiniz. Benim kimin safında olduğumu ve durduğumu siz yakında göreceksiniz. Çok net göreceksiniz hem de.”

Süleyman Özışık'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

BEN KİMSEYE KUMPAS KURMADIM

“Adım böyle geçince ben bir yazı yazdım. Hatırlarsanız o yazıda dedim ki düştüğüm yer Yusuf'un kuyusudur ama ben bu kuyudan çıkarım. Ama gördüm ki birileri bu kuyuyu toprakla doldurmaya, beni diri diri gömmeye çalışıyor.

Yine aynı yazıda adımın geçtiği bir olay var ve hakkımda da bir suç duyurusu var. 'Bana müsaade edin adalet önünde aklanıncaya kadar kendi yazılarıma kendim son veriyorum adalet huzurunda aklanırsam yine huzurunuza gelirim' dedim. Gördüm ki birileri daha adaletin tecelli etmesini beklemeden beni darağacına çekmeye çalışıyor. Ben hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım. Benim Süleyman Soylu'ya kumpas kurmayacağımı bu ülkenin tüm vilayetleri şahittir.

BELEDİYELERDEN PARA ALMADIM

Bu Fatih Tezcan'ın dile getirdiği iddia sonrası bütün belgeler elimde. Seçime giderken "AK Parti zarar görmesin diye açıklamıyorum ama sonra tek tek açıklayacağım Süleyman Soylu'nun gerçek yüzünü" dedi.

Üzerinden iki yıl geçti. Ben bu iddiadan sonra mahkemeye suç duyurusunda bulundum. 'Elindeki belgeleri mahkemeye sun ve beni bitir' diye çağrıda bulundum. Yetmedi bir de video çekimi yaptım. Hatta yazı yazdım. Hadi seçimler bitti. Hadi elindeki belgeleri açıkla diye tekrar tekrar çağrıda bulundum. Hatta bu da yetmedi. Bütün belediye başkanlarına seslendim. Böyle bir tehditte böyle şantajda bulunduğumu, bırakın bunu böyle bir imada bulunduğumu açıklasın dedim. Bir tane belediye başkanı çıkmadı.

Şimdi üzerinden iki yıl geçmesine rağmen Fatih Tezcan bunları açıklamadı. Mahkemeye verdim oraya da sunmadı. Benim ülkemin mahkemeleri de bu iddialarla ilgili takipsizlik kararı verdi. Durum bu!

SEDAT PEKER'İN PAYLAŞIMINI İSTEMSİZCE BEĞENMİŞİM

Twitter'da beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Şimdi buradan beni Sedat Peker'in safına geçtiğim anlamına getirmişler, öyle manşetler atmışlar.

Bakın buradan çok net söylüyorum. Sizin huzurunuzda söylüyorum. Bu arkadaşlara sesleniyorum. Halt etmişsiniz! Halt etmişsiniz! Benim kimin safında olduğumu ve durduğumu siz yakında göreceksiniz. Çok net göreceksiniz hem de!

Bunların bana karşı büyük bir nefreti, büyük bir garezi var. Saldırgan tavırları bundan. Hiç merak etmeyin Allah şahit olsun ki bana bunlar saldırıyor diye bazı ağır cümleler söylüyor diye 'Lafım ona davayı sattın, kaybol terk et dediler' diye ben bu davaya sırtımı dönmem, yüzümü dönmem.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında görünüp Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı seçmek için her fırıldağı yapan hem de merkezinde olanların safına geçmeyeceğim. Ben buradayım çünkü ben bu mahallenin en eski sakinlerinden biriyim. Bu mahalleye sonradan gelen hırsız, arsız diye andığım kimi eski teşkilat mensuplarıyla kimi belediye başkanlarının lafına bakıp mahallemi terk etmem ben. Tabii ki bir suç duyurusunda bulunabilir.

SÜLEYMAN SOYLU BENİ LİNÇ ETTİRDİĞİ İÇİN İSYAN EDİYORUM

Buna bir itirazım yok ama şu 'Süleyman Özışık bana kumpas kurdu' sözü var ya bununla ilgili bir kaç laf etmezsem çıldırırım. Hırsımdan kahrımdan ölürüm. Ben hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım. Benim Süleyman Soylu'ya kumpas kurmayacağımı bu ülkenin tüm vilayetleri şahittir.

Konferans salonlarında darbede sokağa ilk inen insan olan ve TRT'yi darbecilerin elinden kurtaran milletin adamı Süleyman Soylu, bu ülkenin de kahramanıdır benim de kahramanımdır diye haykıran benim. Ben kumpasçı değilim, buna siz şahitsiniz Allah şahit! Ben kimseye kumpas kurmadım. Şimdi yüzlerce arkadaşım binlerce okurum bana diyor ki İçişleri Bakanı'na kırılma, o sözleri kızgınlıkla söyledi. Kızdığı için senin hakkında suç duyurusunda bulundu diyor. Mesele benim hakkımda suç duyurusunda bulunması değil arkadaşlar. Suç duyurusunda bulunmadan bir gün önce gazetelere Süleyman Özışık bana kumpas kurdu diyerek benim hakkında kesin hüküm ve ceza vererek, mahkemeden önce beni kumpasçı olarak ilan etmesi. Beni hainlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum.

Şunu söyleyeyim. Sizlerde şahit olun. Ben bu kırgınlığı içimde tutmam, mesleğime de yansıtmam. Allah ve tarihin huzurunda şunu söylüyorum. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, devlet makamında olduğu ve cumhurbaşkanının yanında durduğu sürece onu savunmak benim boynumun borcu ve namus borcum olsun.

BENİM DE BİLDİKLERİM VAR, KORKMADAN ANLATACAĞIM

Herkes Sedat Peker'e bir şeyler söyledi. Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım. Korkmadan çekinmeden anlatacağım.”

12 Haz 2021 - 12:55 - Gündem

Muhabir  İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

08

Vatandaş - Ne ekersen onu bicersin. Buğday ekip arpa biçen varmı yok.o zaman etme bulma dünyası bu olmalı.hani bataklık misali kıpırdadıkça batarya durum bu halde.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Haziran 15:35
07

Ccc - kimse istemsizce beğeni yapmaz. madem beğeni yaptın istemsizce, geri düzelt. bu laflara karnımız tok.

istemsizce beğeni nasıl yapılıyor bana da öğretin de bende yapayım. ciddi diyorum orada bir beğeni ikonu var ve istemeden elin ayagın gidiyor o ikona çarpıyor.birdaha çarparsa elin o ikona beğeniyi geri alırsın.ama basmıyorsan birdaha o ikona,inkar etme sende biliyorsun herşeyi.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 12:26
06

Ccc - Khk li lara attığın iftirada bogulacaksin inşaallah her khk li feto cu değildir bunu anlarsın insaallah Daha dur huzuru mahserde hesap göreceksiniz Allah in azabı bekliyor sizi

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 13:17
05

321 - anlat o zaman daha kimi tehdit ediyor gözdağı veriyorsun git adalete çekinmeden herşeyi anlat kimin ne olduğu gerçek ortaya çıksın

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 16:32
04

321 - git anlat bildiğin gizlediğinb gerçekleri ülkenin milletin bekasını düşünseydiz çoktan gidip adalete yargıya herşeyi anlatırdız onun öncesinde niye böyle saçma konuşuyorsuzki gidin adalete çekinmeden anlatın her neyse gidin anlatın daha neyi bekliyorsuz ama herşeyi dosdoğru gerçeklerle anlatınki ülke hainlerden sizin gibilerden temizlensin 2023 giden heedefte tüm çürük elmalar temizlenmelidir

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 16:19
03

Mesut Sarp - Aklı sıra kendini temize çıkartıyor. Mahalle karılarının dedikoduları dahi daha kaliteli. Ama daha bu başlangıç. Hırsız ve yolsuzlarin sonu. Çırpındıkça dahada fışkı çukuruna batacaklar. Zaten anca oraya yakışıyorlar.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 14:16
01

Vaybe Inanadim - özışık kendını NİĞMET SAYIYORSUN YALAKALIK SONA MI ERDİ.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 13:57