Reklamı Kapat

Recai Kutan: Berbat olacaksınız, yerle yeksan olacaksınız inşallah

2004 yılındaki Zalimlere Lanet” Mitingi’nde dönemin Saadet Partisi Genel Başkan Vekili M. Recai Kutan’ın yaptığı konuşmanın metnini güncel içeriği münasebetiyle yeniden paylaşıyoruz.

Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi’nin 2004 yılında Çağlayan’da düzenlediği “Zalimlere Lanet” Mitingi’nde dönemin Saadet Partisi Genel Başkan Vekili M. Recai Kutan’ın yaptığı konuşmanın metnini güncel içeriği münasebetiyle yeniden paylaşıyoruz.

BOP’un ilk ayağı olan ve ABD’nin Irak işgali ile başlayan süreçten sonra milyonlarca Müslüman hayatını kaybetmişti. Sonrasında Suriye’de yaşanan iç karışıklıklar ve diğer İslam ülkelerinde yaşanan mağduriyetler de devam ediyor. Ümmetin kalbinde en büyük sızısı olan Kudüs ile ilgili de terörist İsrail’in vahşi saldırıları yıllardır hiç duraksamadan devam ediyor.

Her dönem emperyalizme ve BOP’a karşı ümmeti toparlayan ve ses yükselten Saadet Partisi’nin Filistin mücadelesi ile ilgili yaptıkları da tarihin şerefli sayfalarında duruyor. Son dönemde Türkiye’de yeniden toplumu bu anlamda Siyonizm’e karşı bir araya toplayan Saadet Partisi ve Millî Görüşçü Kuruluşlar, tüm saldırılara karşı ümmetin birliğini ve şerefini korumayı sürdürüyor.

Filistin’de, Afganistan’da, Irak’ta ve İslam coğrafyasının birçok yerinde insanlık dışı zulümlere uğrayan Müslüman kardeşlerimizin acılarını, hınçlarını yürekten hisseden muhterem kardeşlerim,

İslam alemi tarihinin en kritik ve en badireli döneminden geçmektedir. Filistin’de, Afganistan’da, Irak’ta, Çeçenistan’da, Keşmir’de ve diğer birçok Müslüman ülkede zulüm var, kan var ve gözyaşı var. Bu ülkelerdeki Müslümanlar insanlık dışı vahşet ve katliamlarla karşı karşıyadırlar. Kimler tarafından düzenlendiği hâlâ da belli olmayan New York Dünya Ticaret Merkezi saldırısının ardından Amerika’nın öncülüğünde Siyonistler yalan üzerine bina ettikleri gerekçelerle İslam alemine saldırmaya başladılar. Bush’un da pervasızca ifade ettiği gibi, “Bu bir haçlı savaşıydı.” Böylece yıllarca önce hazırladıkları Büyük Ortadoğu Projesi’ni uygulamaya koydular. Fas’tan Endonezya’ya kadar uzanan İslam coğrafyasını yeniden yapılandıracağız, bu ülkelere demokrasi, insan hakları ve özgürlük getireceğiz dediler. Peki Bush’un kökten dinci “evangelist” ekibi bu söylediklerini nasıl yapmaktadırlar? Afganistan’ı ve Irak’ı gayrimeşru ve uluslararası hukuka aykırı bir şekilde işgal ederek yaptılar. İnsanlık dışı vahşet ve katliamları yaparak bunu gerçekleştirdiler.

Değerli kardeşlerim,

Büyük Ortadoğu Projesi dedikleri, gerçekte Büyük İsrail Projesi’dir. Büyük İsrail Projesi’nin hedefi de Nil’den Fırat’a kadar uzandığına inandıkları Arz-ı Mev’ud üzerinde tanrı tarafından güya kendilerine vaat edilen topraklar üzerinde Büyük İsrail Devleti’ni kurmaktır. Türkiye topraklarının bir bölümü de Arz-ı Mev’ud içerisindedir. Yani Türkiye, Büyük İsrail Projesi’nin hedefleri arasındadır. Bu gerçeği çok iyi bilmek mecburiyetindeyiz. Müslümanlara karşı başlatılan Haçlı saldırısında ortaya çıkan manzara vicdan sahibi herkesi insanlığından bile utandıracak hale geldi.

Bu insanlık dışı olaylar karşısında soruyorum Batı alemi ne yapıyor? Birleşmiş Milletler nerede? İnsan hakları dernekleri nerede? Hepsi de suspus sükûtlarıyla saldırganlara destek veriyorlar ve yüzleri kızarmadan da insan hakları ve özgürlük avareleri geçiniyorlar hâlâ. Bunlardan çok daha acı olan aziz kardeşlerim, Türkiye de dahil Müslüman ülkelerin tavrıdır. Soruyoruz, Müslüman ülkeler nerede? Değerli kardeşlerim, Kudüs’te, Felluce’de öldürülen çocuklar bizim çocuklarımız, katledilen masum kadınlar ve kızlar bizim bacılarımız, bizim evlatlarımız.

Onun için sesleniyorum. Ey gaflet ve uyuşukluk içinde yatan Müslümanlar neredesiniz? Ne zaman uyanacaksınız? Üzerinize ölü toprağı mı serpildi? Şunu iyi biliniz ki İslam topraklarında şehit edilen Müslümanlara karşı ilgisiz davranmaya devam ederseniz bir gün gelecek aynı zulümlere siz de maruz kalacaksınız. Hani müminler birbirlerinin kardeşiydi, hani müminler bir bedenin uzvu gibiydiler? Aziz kardeşlerim tekrar soruyorum bu gelişmeler karşısında acaba Türkiye’de hükümet ne yapıyor? Onların tavrı ne?

Gazetelerde okudunuz. Hükümet olarak Felluce’deki katliamları duydukları için üzüntüyü açıkladılar. Bu olaylar Ramazan Bayramı’na gölge düşürdü dediler. Böylesine cılız açıklamalarına rağmen, “Sizin sesiniz niye çıkmıyor?” diyerek Müslüman ülkelere sitemde bulunabildiler. Şimdi ben de sizlerin adına bu hükümetten soruyorum: “Amerika’nın Irak’ın işgaline destek olmak isteyen siz değil miydiniz?” Evet onlardı. 62 bin Amerikan askerinin Türkiye’ye yerleşmesini havaalanlarımızın ve limanlarımızın saldırganlarca kullanılmasını kabul eden siz değil miydiniz? Amerikan askerlerinin sağlık içinde ülkelerine dönmesi için dua ediyoruz diyen siz değil miydiniz? Amerikan yöneticilerine halkımızın yüzde 94’ü Afganistan ve Irak işgaline karşıyken biz sizi destekledik diyen siz değil miydiniz? Daha üç beş gün önce değerli kardeşlerim 20 İslam ülkesiyle Batı’dan bazı yetkililer Kofi Annan, Colin Powell ve bazı uluslararası kuruluşlarla Mısır’da bir araya geldiniz, her şeyi konuştunuz ama Felluce’deki ve Filistin’deki soykırımdan bir tek cümleyle bile bahsetmediniz.

Aziz kardeşlerim,

Adım adım hudutlarımıza yaklaşan tehdit ülkemizi parçalamayı da hedeflemektedir. Bir süre önce açıklanan Avrupa Birliği Komisyonu’nun ilerleme raporundaki talepler de Türkiye’yi bölecek ve Sevr’i hortlatacak mahiyettedir. Bu yüzden her zamankinden daha fazla uyanık olmaya, milli manevi ve ahlaki değerlerimize dört elle sarılmaya ve özellikle de milletle devletin tam barışık olduğu bir devlet yönetimine ihtiyacımız var. Bugün bu meydanda gördüğüm inanç, şuur, uyanıklık ve azim milletimizin geleceği için en büyük teminattır. Şimdi huzurlarınızda zalimlere de seslenmek istiyorum. Ey kuvveti ve menfaati hak sebebi sayan zalimler! İyi bilin ki zulüm ile abat olanın ahiri berbat olur. Berbat olacaksınız, yerle yeksan olacaksınız inşallah. Bakınız bir değerli şairimiz ne söylüyor:

“Ey esir ellerin çilesi

Üç kere yıkılıp dört kere yapılmış,

Gölgesinde yalancı ilahlara tapılmış

Nemrut kulesi…

Bekle, secdeye kapanacak zamanın vardır

Senin de bir zelzelelik canın vardır.”

Evet bunların da bir zelzelelik canı var. Ey zalimler, siz de eninde sonunda döktüğünüz bu masum kanlar içerisinde boğulacak, hak ile yeksan olacaksınız inşallah. Zaten daha şimdiden bir avuç imanlı mücahit karşısında perişan oldunuz, rezil oldunuz, daha da rezil olacaksınız inşallah. Cenab-ı Hak’tan bütün İslam ve insanlık aleminde barışın, sevginin, şefkat ve merhametin, adil bir dünya düzeninin hakim olmasını diliyor siz değerli kardeşlerimi aziz İstanbulluları tekrar hürmet ve muhabbetle selamlıyor ve hepinizi Cenab-ı Hakk’a emanet ediyorum.

Esselamualeyküm.

18 May 2021 - 04:30 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Sedat Peker'in Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz iddiaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?