Halk ayağa kalktı

israil’in terörizminin cılız kınanmayla geçiştirilmesine gönlü razı gelmeyen Kudüs sevdalıları tek yürek oldu.

+14
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’de halk, Mescid-i Aksa’da ortaya konan destansı direnişe destek olmak ve İsrail terörünü lanetlemek için ayağa kalktı. Geçen gece başta İsrail Büyükelçiliği ve Konsolosluğu önlerinde olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde meydanlara dökülen milyonlar, Siyonist zulmü ve Aksa’ya saldırıyı hep bir ağızdan lanetledi. Milyonlarca Kudüs gönüllüsü, ilk kıblemiz Aksa için kanlarını ve canlarını vermeye hazır olduklarını meydanlardan tüm dünyaya haykırdı.

İSRAİL, DÜNYANIN EN BÜYÜK TERÖRİST GÜCÜDÜR

İşgalci İsrail rejiminin gerçekleştirdiği katliamlara tepki göstermek ve Filistin direnişine destek olmak amacıyla İsrail rejiminin İstanbul’daki konsolosluğu önünde binlerce kişinin katılımıyla eylem gerçekleştirildi. Dün gece düzenlenen eylemde Anadolu Gençlik Derneği (AGD)–Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, AGD İstanbul ŞubeSİ Başkanı Yunus Genç, Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz ve Yedi Hilal Vakfı Genel Başkanı Salim Sarıyıldız katılımcılara hitap etti.

BİNLER İSRAİL’E LANET YAĞDIRDI!

Siyonist şebeke İsrail, Ankara’da protesto edildi. Memur-Sen ve AGD öncülüğünde bir araya gelen binlerce “Kudüs sevdalısı”, TBMM önünden İsrail Büyükelçiliği’ne yürüyerek terörist devlet İsrail’i kınadı.

İşgalci İsrail rejiminin gerçekleştirdiği katliamlara tepki göstermek ve Filistin direnişine destek olmak amacıyla İsrail rejiminin İstanbul’daki konsolosluğu önünde binlerce kişinin katılımıyla eylem gerçekleştirildi. Dün gece düzenlenen eylemde Anadolu Gençlik Derneği (AGD)–Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz ve Yedi Hilal Vakfı Genel Başkanı Salim Sarıyıldız katılımcılara hitap etti.

“MİLYONLARCA KUDÜS GÖNÜLLÜSÜ OLARAK CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ”

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç de, binlerce kişiye hitap ettiği konuşmasında, zalimlerle anladıkları dilden konuşulması gerektiğini kaydederek, “İsrail çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayarak devrileceğinin hesabını yapsın bizce. Bundan sonra söz bitmiştir artık. Bu zalimlerin anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın toplanması sağlanmalıdır. Ordumuzun teyakkuz haline geçmesi gerekir. Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah’tır. Milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son Siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücahedemiz; başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle Siyonizm’den kurtulana dek devam edecektir.” dedi. Filistin’e sahip çıkma söz konusu olduğunda konjonktüre, dengelere, küresel güçlere vesaire bakmayacaklarını da belirten Genç, bütün Müslümanları ve mazlumları İsrail’e karşı birlik olmaya davet etti.

“İSRAİL YOK OLUP GİDECEKTİR”

Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz, Filistin direnişine destek eyleminde İsrail’in yok olacağını söyleyerek, başkenti Kudüs olan Filistin devletinin kurulacağını dile getirdi. Yavuz, “İsrail zulümlerini zirveye taşıdı. İsrail bir terör devletidir. İsrail’in zulmünü seyretmemek için buradayız. Şimdilik elimizden gelen budur. Başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulacaktır, İsrail yok olup gidecektir.” ifadelerini kullandı. Yedi Hilal Vakfı Genel Başkanı Salim Sarıyıldız da işgalci İsrail rejiminin gerçekleştirdiği zulümlere tepki gösterirken İsrail’in ancak güçten anlayacağını kaydetti. Anadolu Gençlik Derneği ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun çağrısıyla İsrail rejiminin İstanbul’daki konsolosluğunun önünde gerçekleştirilen eylemde mazlumlar için yapılan duanın ardından program nihayete erdi.

“İSRAİL, DÜNYANIN EN BÜYÜK TERÖRİST GÜCÜDÜR”

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan, işgalci İsrail rejimine tepki gösterdiği konuşmasında şehadetin bir başlangıç olduğunu söyleyerek, verilen her şehidin bir müjde olduğunu dile getirdi. İsrail’i kınama açıklamalarının yürekleri soğutmayacağını belirten Turhan, İsrail’in ancak güçten anlayacağını vurguladı. Turhan, konuşmasında, “İsrail devlet değil, dünyanın en büyük terörist gücüdür. Bırakın Kudüs’ü, Tel Aviv’i dahi İsrail’in başkenti olarak kabul etmiyoruz. O topraklar Filistin toprağıdır. İsrail, def olup gidinceye kadar mücadelemiz devam edecek Allah’ın izniyle” dedi.

“HAREKETE GEÇİLMELİ”

İşgalci İsrail rejiminin İstanbul’daki konsolosluğu önündeki eylemde konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ise İsrail’in zulmünü bitirmenin sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların görevi olduğunu söyledi. Konuşmasında hükümete de seslenen Yazıcı, İsrail rejimini kınamanın ötesine geçilmesi gerektiğini dile getirdi. Yazıcı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımız devletin başı olarak derhal en yüksek yaptırımları ülke gündemine almalı ve bütün partiler Meclis’te bunu yekvücut bir şekilde dünyaya ilan etmelidir. Ulusal ve uluslararası bütün hukuk mekanizmaları işletilmeli ve İsrail’e gereken ders verilmelidir. Masaya her türlü seçenek yatırılmalı ve ivedilikle harekete geçirilmelidir.”

AGD, TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA SİYONİST İŞGALİ PROTESTO ETTİ…

Kudüs, Türkiye demektir!

Türkiye, AGD öncülüğünde meydanlara çıkarak Siyonist terör şebekesi İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını hep bir ağızdan lanetledi. Ankara ve İstanbul’da İsrail Büyükelçiliği ve Konsolosluğu önünde bir araya binler diğer illerde ise meydanlardan Filistin’e destek mesajlarında bulundu.

İşgalci devletin Filistinlilere karış sürdürdüğü saldırılar Türkiye’nin dört bir yanında da protesto edildi. AGD’nin öncülüğünde birçok kentte vatandaşlar bir araya gelerek, şehir meydanlarında İsrail’i lanetledi, Filistinliler için yardım çağrısında bulundu. Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın coğrafyamızın ayrılmaz bir parçası olduğu dile getirilen protesto eylemlerinde, “Çünkü Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak, Bağdat’a, Şam’a, Tahran’a, Beyrut’a, Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır. Biz biliyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak Müslüman ya da değil tüm mazlumlarının dertleriyle dertlenmektir” denildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ İSRAİL BU TOPRAKLARDAN SÖKÜLÜP ATILACAKTIR

Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günlerin yakın olduğu vurgulanan açıklamalarda şunlar kaydedildi: “Terör örgütü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, verdikleri diriliş mücadelesinde onlarla birlikte saf tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz. Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın; ‘Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Allah nurunu tamamlayacaktır’ inancıyla Filistinli kardeşlerimizi ve Kudüs davasını savunanları selamlıyoruz.”

ANKARA’DA BİNLERCE KUDÜS SEVDALISI TERÖRİST DEVLET İSRAİL’İ VE İŞGAL GİRİŞİMİNİ LANETLEDİ…

Binler İsrail’e lanet yağdırdı!

Memur-Sen Konfederasyonu ve AGD öncülüğünde Ankara’da toplanan binlerce ‘Kudüs Sevdalısı’ Siyonist şebeke İsrail’in Mescid-i Aksa’yı işgal girişimini proteste etti. Çok sayıda STK’nın da destek verdiği eylemde TBMM önünden İsrail Büyükelçiliği’ne yüründü. Büyükelçilik önüne gelen binler, “Katil İsrail, Filistin’den Defol” sloganlarını attı. Büyükelçilik önünde açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Aksa’da huzur yokken gözüne uyku giren, bizden değildir. İşgale tepki vermeyen, bizden değildir. Vahşete son vermek için söz söylemeyen, bizden değildir. Mescid-i Aksa’dan Siyonist barbarları def etmek için ter dökmeyen, bizden değildir. Siyonist İsrail‘i durdurmaya söz veriyor muyuz? Filistin’i işgalden kurtarmaya, söz veriyor muyuz? Filistinli kardeşlerimizi öldüren terörist İsrail’e had bildirmeye ses istiyoruz. Kudüs’ün onuruna sahip çıkmaya, Siyonun yıldızını söküp atmaya söz istiyoruz.

Irkçı Yahudi zorbaları Mescid-i Aksa’dan çıkarmaya and istiyoruz” dedi. İsrail’in vahşetini, işgalini bitirmek için burada toplandıklarını belirten Yalçın, “ Koronavirüs’ü, stratejik aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya saldıran İsrail’in terörist vasfını ilan, yaptıklarını telin etmek, asgari gerekliliktir. İsrail’in işgaliyle birlikte dünyanın kirli düzenine de karşı çıkmak gerek. İsrail vahşetiyle birlikte sömürü zihniyetine de son vermek için direnmek gerek. Biz biliyoruz ki; ABD ve sistemin egemenleri, İsrail’in kan değirmenine su taşıyor. Biz biliyoruz ki; küresel medya ağı da uluslararası kuruluş kulvarı da, uluslararası hukuku yalanı da İsrail’e karşı üç maymunu oynarken, İsrail için güç kaynağı haline geliyor. Biz susmazsak. Biz, vazgeçmezsek. Biz, direnmeye devam edersek. Biz hep birlikte söz söylersek İsrail yıkılacak. Filistin kurtulacak. Siyonizm de işgal de zulüm de bitecek. İsrail, Mescid-i Aksa’da yıkılışına yürüyor. İsrail, Mescid-i Aksa’da yok oluşuna yürüyor. İsrail’in yıkılışını da, enkazını da göreceğiz. İsrail’e ses çıkarmayan, vahşete söz söylemeyenlerin, soysuz Siyonizm’e devlet diyenlerin yüzüne tüküreceğiz” diye konuştu.

AHMET ŞANVER: İSRAİL HAK ETTİĞİ TOKADI YİYECEKTİR

Mescid-i Aksa’nın Müslümanların kırmızıçizgisi olduğunu belirten AGD Ankara Şube Başkanı Ahmet Şanver ise, “Terör örgütü İsrail, ‘çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt İsrail, hak etti tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve dünya’ya huzur ancak bu şekilde gelecektir” ifadelerini kullandı.

Siyonizm’e karşı sözün bittiği bir noktaya gelindiğini vurgulayan Şanver, şunları kaydetti: “Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği teşkilatının toplanması sağlanmalıdır. Ordumuz teyakkuz haline geçmesi gerekir. Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah’tır. Milyonlarca Kudüs Gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son Siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücahedemiz; başta Kudüs ve tüm İslam beldeleri, kutlu bir zaferle Siyonizm’den kurtulana dek devam edecektir.”

12 May 2021 - 04:30 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

04

AlperTunga - Yıllardır doğu Türkistan Müslüman Türklere uygulanan sistematik soykırım ve zülüm Filistin davasından, filistinli insanlardan dahamı aşağıki, uygurlar içinde kıyama kalkılmıyor

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 15:29
02

Özay Görgün - Saadet iktidara gelmeden pek bir hareket olmaz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 10:49
01

Koca Reis Hayranı - Yol, Hâkk Teâlâ uğruna Cihad ise; Canımız Kanımız Feda Olsun...Yeter ki; Cumhurbaşkanı ve TBMM harekete geçsin.Ordumuz Yeterli Değil ise; Feda olmak isteyen çok Müslüman kardeşimiz var..

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 12 Mayıs 04:56


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?