Reklamı Kapat

Canıyla kanıyla direniş

Filistinli Müslümanlar Mescid-i Aksa’yı yine canları pahasına korumaya devam ediyor. İsrail rejiminin günlerdir yaptığı saldırıları püskürten Aksa direnişçileri dün de Siyonist güçlere dersini verdi.

Bekir Şirin
Bekir Şirin Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kudüs’ün Yahudileştirilmesi planı doğrultusunda işgal adımlarını sürdüren İsrail rejimi, Kudüs’teki terörünü artırdı. Ramazan ayının başından bu yana artan İsrail zulmü, Kudüs’ü işgal ettikleri tarih olan 10 Mayıs’ta zirveye ulaştı. Dün sabah saatlerinde başlayan Siyonist saldırılara destansı bir direniş örneği gösteren binlerce Filistinli, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya işgalcilerin girmesini engelledi.

ÜÇ YÜZE YAKIN FİLİSTİNLİ YARALANDI

Kudüs’ün İsrail rejimi tarafından işgal edildiği tarih olan ve İsrail rejimi tarafından bayram olarak kutlanan 10 Mayıs tarihi, Filistinlilerin destansı direnişine şahit oldu. 10 Mayıs’ın yıldönümü olması dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya baskın yapmak isteyen Siyonistlerin karşısına dağ gibi dikilen direnişçiler, Yahudilerin Mescid-i Aksa içinde toplanmalarına izin vermedi. Sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara saldıran işgalciler, üç yüze yakın Filistinlinin yaralanmasına yol açtı. Tüm zorluklara rağmen hayranlık uyandıran bir direniş sergileyen Filistinliler, Siyonistlerin küstah planlarına mâni oldu.

Kudüs’ün Yahudileştirilmesi planı doğrultusunda küstah adımlar atan işgalci İsrail rejimi Kudüs’teki terörünü sıklaştırdı. Özellikle Ramazan ayının başından bu yana İsrail zulmü artarken Filistinliler destansı bir direniş örneği sergiledi. Son olarak dün Mescid-i Aksa’ya geniş çaplı bir baskın düzenleme girişiminde bulunan işgalciler, binlerce direnişçinin mücahedesine takıldı.

DÜN İSRAİL REJİMİNİN MİLLİ BAYRAMIYDI

Kudüs’ün İsrail rejimi tarafından işgal edildiği tarih olan ve İsrail rejimi tarafından bayram olarak kutlanan 10 Mayıs tarihi, Filistinlilerin destansı direnişine şahit oldu. 10 Mayıs’ın yıldönümü olması dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya baskın yapmak isteyen Siyonistlerin karşısına dağ gibi dikilen direnişçiler, Yahudilerin Mescid-i Aksa içinde toplanmalarına izin vermedi.

SAATLER SÜREN DİRENİŞİN SONUNDA İŞGALCİLER GERİ ÇEKİLDİ

Tapınak Örgütleri, 10 Mayıs’ta Mescid-i Aksa’ya baskında bulunma ve Mescid-i Aksa içerisinde Siyonist milli marşını söyleme hazırlığı yapıyordu. Söz konusu hazırlıklar doğrultusunda dün işgalci İsrail güçleri Müslümanları Mescid-i Aksa’dan çıkarıp Yahudilerin içeri girmesini sağlamaya çalıştı. Saatlerce Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara saldıran işgalciler üç yüze yakın Filistinlinin yaralanmasına yol açtılar. Tüm zorluklara rağmen hayranlık uyandıran bir direniş sergileyen Filistinliler, Siyonistlerin küstah planlarına mani oldu. Filistinlilerin mücahedesinin nihayetinde işgalci İsrail güçleri geri çekilmek zorunda kaldı. İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’dan geri çekilmesinin ardından Filistinli Müslümanlar şükür secdesine kapandı.

SALDIRILARDAN MESCİD-İ AKSA DA ETKİLENDİ

İşgalci İsrail rejimi güçlerinin Filistinlilere yönelik barbar saldırısından Mescid-i Aksa’nın da etkilendiği görüldü. Yapılan saldırının sonucunda Mescid-i Aksa’nın içerisindeki Kıble Mescidi’nde büyük hasar meydana geldi. Bu noktada cam vitrayların kırıldığı, kapılarda çatlakların oluştuğu ve duvarlarda parçalanmaların meydana geldiği tespit edildi. Öte yandan Mescid-i Aksa’nın içine atılan bombaların görüntüsü de vahşetin boyutlarını gözler önüne serdi.

MESCİD-İ AKSA MİNARELERİNDEN BU SES DUYULDU; SELAHADDİN NEREDE?

İsrail rejiminin dünkü saldırıları devam ederken Mescid-i Aksa’nın hoparlörlerinden yürekleri parçalayan bir nida işitildi. Minarelerden yapılan konuşmada “Selahaddin nerede?” feryadı yükseldi. Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani tarafından gerçekleştirilen nidada “Ya Rabbi Selahaddin nerede? Selahaddin nerede? Bize Selahaddin’ini gönder. Biz direnenleri zalimlerin insafına terketme” ifadeleri kullanıldı.

İSTANBUL ZULME KARŞI AYAĞA KALKTI

Siyonist İsrail rejimi güçleri Kudüs başta olmak üzere Filistin topraklarının çeşitli noktalarında terör estirirken Türkiye zulme karşı ayağa kalktı. İsrail saldırıları son günlerde iyice artarken Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi, İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve ÖZGÜR-DER gibi sivil toplum kuruluşları Mescid-i Aksa direnişine destek olmak için İsrail rejiminin İstanbul Konsolosluğu önünde protesto eylemi düzenledi. Katil İsrail’in zulmünü lanetlemek için gece saatlerinde toplanan binlerce Müslüman, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için kıyama durdu. AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, İHH Başkanı Bülent Yıldırım, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, ÖZGÜR-DER Başkanı Rıdvan Kaya, Filistin Yurtdışındaki Alimler Birliği Başkanı Nevaf Tekruri ve HAMAS Sözcüsü Sami Ebu Zuhri açıklama yaprak Mescid-i Aksa ve Filistin için fiili olarak harekete geçilmesi gerektiğinin altını çizdi.

VATANDAŞLARDAN ÇAĞRI: HÜKÜMET KINAMA, GEREĞİNİ YAP

İstanbul’da binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen Filistin’e destek eyleminde konuşmada bulunan Anadolu Gençlik Deneği İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, saldırılar karşısında sabırların tükendiğini dile getirdi. Müslüman ülkeler tarafından fiili olarak harekete geçilmesini isteyen Yunus Genç, “Burada terörist İsrail’in ve Siyonistlerin yaptığı zulme karşı kıyamda durmak Kudüs Davası için çok önemli. Artık Filistinli Müslümanların da bizlerin de sabrı tükenmiştir. Rahmetli Erbakan Hoca’nın dediği gibi İsrail laftan anlamaz güçten anlar, silahtan anlar ” ifadelerini kullandı. Öte yandan alanda yer alan vatandaşlar da “Mehmetçik Aksa’ya” ve “Hükümet kınama gereğini yap” sloganında bulundu.

“İSRAİL, NAMAZDA KUDÜS EHLİNİ KATLETTİ”

HAMAS Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail rejiminin konsolosluğu önündeki eylemde Mescid-i Aksa direnişinin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Kudüs’ün Müslümanlara ait olduğunu kaydeden Ebu Zuhri, İsrail rejimi başbakanı Benjamin Netanyahu’ya da geri çekilme uyarısında bulundu. Ebu Zuhri, konuşmasında “İstanbul’dan bugün diyoruz ki; Kudüs bizimdir, Siyonistlerin değil. Zalim İsrail, namazda Kudüs ehlini katletti. Onlar anca böyle zalimlik yapar. Ama Kudüs Müslümanlarındır. Onlar zulmediyor ancak biz de buradan Netanyahu’ya sesleniyoruz; geri çekil yoksa çok pişman olacaksın. Ey Netanyahu, ya geri çekil ya da cehennemin kapıları senin için açılacak” diye konuştu.

“SİYONİZM VİRÜSÜ BİR GÜN ORTADAN KALKACAKTIR”

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da eylemde yaptığı konuşmada gerçekleştirilen barbar saldırılara tepki gösterdi. Siyonizm mikrobunun Allah’ın izniyle bir gün ortadan kalkacağını belirten Yıldırım, “İsrail’in yaptığı saldırı bütün insanlığa yapmıştır. Hitler nasıl Yahudileri katlettiyse bugün Siyonistler de Müslümanları katlediyor. Biz bugün buradan bu zulme karşı çıkıyoruz ve diyoruz ki ‘Yakında Kudüs’e geleceğiz.’ Türkiye’den herkes İsrail’e karşı Filistinli Müslümanlarla omuz omuza burada.  Şimdi Türkiye halkının bütün kesimleri Filistin’in yanındır. İsrail yarın için büyük bir savaşa hazırlanıyor. Şimdi bizim burada toplanmamız İsrail’e bir mesaj olacaktır. İnşallah Siyonizm virüsü bir gün ortadan kalkacaktır” açıklamalarında bulundu.

“YAKIN ZAMANDA ZAFER FİLİSTİN’DEKİ MÜSLÜMANLARIN OLACAK”

İsrail rejiminin İstanbul’daki konsolosluğu önünde düzenlenen eylemde konuşma yapan isimler arasında Filistin Yurtdışındaki Alimler Birliği Başkanı Nevaf Tekruri de yer aldı. Alandaki binlerce kişiye seslenen Tekruri, zaferin Müslümanların olacağını belirtti. Nevaf Tekruri, “İsrailli katiller yaptıkları saldırılarla kendi sonlarını hazırlıyor. İsrailli işgalciler kendi kabrini kazmakta. Göreceksiniz yakın zamanda zafer Filistin’deki Müslümanların olacak” dedi.

“KUDÜS’TEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

ÖZGÜR-DER Başkanı Rıdvan Kaya, Filistin’e destek eyleminde yaptığı konuşmada Müslümanların Kudüs’ten asla vazgeçmeyeceğini söyledi.  İşgal sürdüğü sürece ve Müslüman nesiller devam ettikçe savaşın devam edeceğini dile getiren Kaya, “Asla hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz. Siyonizm zulmünü bize benimsetmeye çalışıyor. Ama biz buradan onlara haykırıyoruz; bizim gönlümüzde Siyonist işgale yer yok. Asla Kudüs’ten vazgeçmeyeceğiz. ‘Birileri bükemediğiniz eli öpün’ diyor. Ama bükemediğin bileği öpmek münafıklığın alametidir. İşgal sürdüğü sürece, Müslüman nesiller devam ettikçe biz de savaşacağız. Gerekirse kıyamete kadar Mescid-i Aksa mücadelesi devam edecek” şeklinde konuştu.

“MAZLUMLARIN YANINDA DURACAĞIZ”

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, İsrail rejiminin konsolosluğu önünde yapmış olduğu konuşmada Filistinli mazlumların yanlarında olduklarını vurguladı. Eminoğlu, İsrail zulmüne karşı gerçekleştirilen protesto eylemlerinin önemine dikkat çekerken “Bugün yine buradayız, yarın da burada olacağız. Zulüm durana kadar burada olacağız” dedi.

SALDIRILARDAN MESCİD-İ AKSA DA ETKİLENDİ

İşgalci İsrail rejimi güçlerinin Filistinlilere yönelik barbar saldırısından Mescid-i Aksa’nın da etkilendiği görüldü. Yapılan saldırının sonucunda Mescid-i Aksa’nın içerisindeki Kıble Mescidi’nde büyük hasar meydana geldi. Bu noktada cam vitrayların kırıldığı, kapılarda çatlakların oluştuğu ve duvarlarda parçalanmaların meydana geldiği tespit edildi. Öte yandan Mescid-i Aksa’nın içine atılan bombaların görüntüsü de vahşetin boyutlarını gözler önüne serdi.

MESCİD-İ AKSA MİNARELERİNDEN YÜKSELEN SES: SELAHADDiN NEREDE?

İsrail rejiminin dünkü saldırıları devam ederken Mescid-i Aksa’nın hoparlörlerinden yürekleri parçalayan bir nida işitildi. Minarelerden yapılan konuşmada “Selahaddin nerede?” feryadı yükseldi.

İSTANBUL, ZULME KARŞI AYAĞA KALKTI

Siyonist İsrail rejimi güçleri Kudüs başta olmak üzere Filistin topraklarının çeşitli noktalarında terör estirirken Türkiye, zulme karşı ayağa kalktı. İsrail saldırıları son günlerde iyice artarken Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi, İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve ÖZGÜR-DER gibi sivil toplum kuruluşları Mescid-i Aksa direnişine destek olmak için İsrail rejiminin İstanbul Konsolosluğu önünde protesto eylemi düzenledi.

11 May 2021 - 04:30 - Dünya

Muhabir Bekir Şirin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Sedat Peker'in Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz iddiaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?