Amaçları, İslam dünyasını bölüp parçalamak

Anadolu Gençlik Derneği, her Ramazan ayının son Cuma günü düzenlediği Kudüs Günü programıyla Kudüs davasını anlatmaya, yaşatmaya devam ediyor.

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Aadolu Gençlik Derneği (AGD), ümmetin birlik ve diriliş günü olarak adlandırılan Kudüs Günü’nde, Kudüs’ün İslam’ın olduğunu düzenlediği programlarla gür bir sesle bir kez daha haykırdı. Her Ramazan ayının son Cuma günü düzenlenen Kudüs Günü programına Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere İslam ülkelerinin Ankara büyükelçileri ve AGD ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan katıldı.

ASİLTÜRK: “KARŞILAŞTIĞIMIZ DURUMLARI İYİ OKUMALIYIZ”

İsrail’in bölgemiz üzerindeki planlarına dikkat çeken Asiltürk, şöyle devam etti: “Siyonistler İslam ülkelerine sözde özgürlük getirmek ve İslam ülkeleriyle normalleşme adı altında başta İslam âlemi olmak üzere bölgemizde planlı karışıklıklar çıkarmaktadırlar. Amaçları, İslam dünyasını bölüp parçalayarak, büyük İsrail’i kurmaktır. Hedefleri kendileri için vaat edildiklerine inandıkları Fırat ile Nil nehirleri arasındaki topraklarda Siyonist Büyük İsrail Devleti’ni kurmaktır. Amaç budur. Bizler Müslümanlar olarak karşı karşıya kaldığımız bu olayları iyi okumamız ve ferasetle önlemler almamız gerektiğini idrak etmeliyiz.”

ASİLTÜRK: “SİYONİSTLERİN KONTROLÜ ALTINA GİREN ÜLKELER VAR”

Asiltürk, İslam ülkelerine birlik çağrısında bulunarak, “Müslümanlar, Kudüs ve Filistin sorununda birlik sağlayıp, çözemedikleri müddetçe, diğer sorunlarda da birlik sağlayamazlar ve çözüme ulaşamazlar. Sizlere hatırlatmak isterim ki; bundan 50 yıl önce İslam dünyasının ortak sorunu Filistin ve Kudüs idi. Bugün geldiğimiz noktada İslam dünyasında birçok bölge Filistin gibi Siyonistlerin kontrolü altına girmiş ve bazı İslam ülkeleri Siyonistler lehine Filistin davasını da ortadan kaldırır davranışlara başlamışlardır. Bugün karşı karşıya olduğumuz Siyonist plana karşı İslam ülkelerinin şuurlu ve ferasetli davranarak birlik içinde, mezhebi, siyasi ve coğrafi farklılıkları ve ihtilafları ne olursa olsun bir kenara bırakarak, birlikte hareket etmenin tek kurtuluş olduğunu anlamaları lazım. Bunun için diyoruz ki; küfür tek millettir. Müslümanlarda tek bir ümmettir” değerlendirmesinde bulundu.

ASİLTÜRK: “KINAMAK YETMEZ”

AGD TV üzerinden yapılan yayında Saadet Partisi YİK Başkanı Asiltürk, Siyonistlerin amaçlarının İslam dünyasını bölüp, parçalayarak büyük İsrail’i kurmak olduğuna vurgu yaptı. Asiltürk, “Âlimler, kanaat önderleri, düşünürlerin rehberliğinde İslam ümmeti, mazlum Filistin halkına sevgi ve desteğini belirterek Kudüs ve kutsal mekânların işgalini kınadığını ifade ediyorlar. Ancak bu yetmez. İslam ülkeleri birlikte hareket ederek, bu zulmü önlemeye mecburlardır. İslam ülkelerinin idarecileri bu ihmalin bedelinin ne olduğunu hesap günü anlarlar” ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: “İSRAİL MUTLAKA BUNUN HESABINI VERECEK”

* Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; Kudüs’ün tarih ve Müslümanlar açısından önemine vurgu yaparak, Siyonist İsrail’in bir gün Filistin topraklarında yaptığı zulmün hesabını mutlaka vereceğini belirtti. Karamollaoğlu, “Kudüs bizim için çok büyük önem taşıyan bir şehirdir. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Peygamber Efendimiz kendisine ayrı bir mesaj gelene kadar namaz kılarken yönünü hep Kudüs’e çevirmiştir. Biz Kudüs denildiği zaman birkaç kişiyi hatırlamak mecburiyetindeyiz. Bunlardan bir tanesi Hz. Ömer Efendimiz. Kudüs’ün fethini o gerçekleştirdi. Ama fetih dediğimiz zaman kılıçla yapılan bir fetih değil. O zaman Kudüs’te yaşayanlar artık Müslümanlar karşısında bir direnç gösteremeyeceklerini anladıklarında biz Kudüs’ü halifeye teslim ederiz demişlerdir. Hz. Ömer Efendimiz de bundan dolayı, Kudüs’e kadar gitmiş ve Kudüs anahtarları kendisine teslim edilmiştir” diye konuştu.

KARAMOLLAOĞLU: “MÜSLÜMANLARIN HAKLARINI GASP EDİYORLAR”

Siyonist İsrail’in Filistinlilere insanca yaşama hakkı bile tanımadığının altını çizen Karamollaoğlu, “Dünya’nın en vahşi ülkesi şu anda Müslümanlar için ne yazık ki İsrail’dir. Tam bir zulümdür. Topraklarına bile sahip değiller. İsrail’i hiç duymamış, İsrail’e hiç gelmemiş olan insanlar dünyanın dört bir yanından toplanıyorlar. Müslümanlardan gasp ettikleri topraklarının üzerine inşa edilen binalara yerleştiriliyorlar. Bu zulmün emsali yok. Müslümanların Mescid-i Aksa’da ibadetine engel oluyorlar. Kudüs’te ibadet Müslümanlar için işkenceye dönüşmüş vaziyette. Bizim buna rıza göstermemiz mümkün değil. Bundan dolayı bizler Kudüs’te yaşayan, ömrünü Filistin davasına adayan Filistinli kardeşlerimizi gönülden kutluyoruz. Onların verdikleri mücadeleyi hakikaten herkes veremez. Bu kadar zulme rağmen dirençlerinde ısrarlılar” şeklinde konuştu.

KARAMOLLAOĞLU: “İSRAİL’E RIZA GÖSTERMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Karamollaoğlu, Filistin halkına ve oradaki siyasilere çağrıda bulunarak, “Lütfen bölünüp, parçalanmayın. Birlik ve beraberliğinizi muhafaza edin. Bu sizin en büyük gücünüz olacaktır. Siyonist İsrail bir gün o topraklarda yaptığı zulmün hesabını mutlaka verecektir. Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nin ortaya koyduğu Büyük Ortadoğu Projesi’nin esas adı Büyük İsrail Projesi’dir. Bizim buna rıza göstermemiz mümkün olmaz. Adalet duygusu buna rıza göstermez. İnsaf sahibi Yahudiler bile buna isyan ediyorlar. Dünyadaki herkes onların kölesi olacak diye bir beklenti içindeler ama bu hayalleri Allah’ın izniyle yerle bir olacaktır. Bizler Müslüman’ız. İslam şefkat ve merhamet dinidir. Biz kimseye zulüm etmeyiz ama zalimler karşısında da pes etmemek bizim en önemli görevlerimizden biridir. Kudüs bizim davamızdır. Davamız olmaya da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

İRAN BÜYÜKELÇİSİ FARAZMAND: “KUDÜS MÜSLÜMAN ÜMMETİNİN VAZİFESİDİR”

İran Büyükelçisi Muhammed Farazmand, Filistin meselesinin İslam ümmetinin ana meselesi olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti: “Filistin meselesini gündemde tutmak ve her zaman ve her yerde onu savunmak Müslüman milletlerin vazifesidir. Müslümanların ilk kıblesi bugün Siyonist düşmanların işgali altındadır ve bu görmezden gelinemeyecek bir gerçektir.  Filistinlilerin uğrunda öldükleri toprakların yetmiş yıldan fazla bir süre gasıp Siyonist rejimi tarafından işgal altında tutulduğu gerçeğinin üzeri örtülemez. Bu nedenle bu konuda İslam ümmetine, Müslüman gençlere ve Müslüman ülkelerdeki halklara düşen görev Filistin meselesinde gaflet etmemek ve Siyonist rejime karşı direnişi ve direniş hareketini savunmaktır.”

FİLİSTİN BÜYÜKELÇİSİ: “KUDÜS TEKRAR İSLAM’IN AYDIN ŞEHRİ OLACAK”

Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Kudüs’ün tarihinde her zalimin dönemi olduğu gibi İsrail zalim döneminin de biteceğini belirterek, “Kudüs kesinlikle, yeniden İslam’ın aydın bir şehri haline dönecektir. Şüphesiz onlar bunu görüyorlar, biz ise çok daha yakın görüyoruz. Kudüs şüphesiz ki bizim emanetimizdir, biz de Kudüs’ün hadimi olarak kalacağız. Bu şehrin şehitlerine hep vefalı kalacağız. AGD’li kardeşlerime Türk halkının hakiki şuurunu temsil ettikleri için teşekkür ediyorum. Kardeş ve dost Türk halkına tüm renkleri ile Filistin’e destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Türkiye’ye, tüm siyasi partilere Filistin’in hak ve hukukunu destekledikleri için teşekkür ediyorum. Bu da size yakışan bir tavırdır. Yaşasın Türkiye-Filistin kardeşliği!” dedi.

PAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ QAZİ: “PAKİSTAN HALKI HER ZAMAN FİLİSTİN HALKININ YANINDADIR”

* Pakistan Büyükelçisi Muhammed SyrusSajjad Qazi, “Dünyanın muhtelif yerlerinde olduğu gibi Pakistan’da da Kudüs Günü coşkuyla kutlanmaktadır. Konferanslar, gösteriler ve eylemler yapılmaktadır. Bu tarz eylemler ile Pakistan halkı ve hükümeti Filistinli kardeşlerimizin yanında yer almaktadırlar. Pakistan tüm gücü ile Filistinlilerin haklı davasının yanında yer almakta ve desteklemektedir. İşgalci güç tarafından masum Filistinlilerin akan kanı durdurulması için dünyadaki tüm uluslararası organizasyonlar harekete geçmelidir. Filistin gibi Hindistan’ın işgali altındaki Keşmir bölgesi de 70 yıldır aynı zulümler ve zorluklar içerisindedir. İşgalci İsrail ve Hindistan’ın tüm baskılarına karşı Filistinli ve Keşmirli kardeşlerimiz meşru bir mücadele vermektedirler. Pakistan her zaman mazlum Filistin halkın yanında olacaktır. Ve biz inanıyoruz ki bir gün bağımsız bir Filistin kurulacaktır, inşallah” ifadelerini kullandı.

TURHAN: “KUDÜS İLE ALAKALI VAZİFEMİZ VAR”

* AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Kudüs’ün Müslüman gençliği açısından önemine vurgu yaparak, Kudüs açısından mücadele etmek tercihi bir mesele olmadığını, bir görev mecburiyeti olduğunu belirtti. Turhan, “Kudüs’ün Şerif meselesi, Filistin davası; bir ülkenin, bir toplumun, bir kuruluşun meselelere nasıl baktığını anlamak için öncelikle Kudüs’e nasıl baktığını irdelememiz gerekiyor. Bu konuda neler yapılıyor? Herhangi bir İslam beldesi açısından söylüyorum. Ben Müslüman’ım diyor evet güzel ama Kudüs meselesi gündeme geldiğinde İsrail’in yanında yer alıyorsa burada problem var demektir. Bizim bu noktada ben Müslüman’ım dememiz yeterli olmaz. Çünkü Kudüs ile alakalı vazifelerimiz var bizim” şeklinde konuştu.

09 May 2021 - 04:30 - Gündem

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Hayati Otyakmaz - Siyonist İsrail'le işbirliği yapan ülkeler, hangi ülkeler.. Türkiye bu konumda nerede duruyor? Neden merhum Erbakan Hocamızın kısa bir Başbakanlık yaptığı dönemde Siyonistler bu zulümleri yapmaya cesaret gösteremediler? Peki, şimdi ne oldu da azgınlaşan canavarlar gibi Siyonist terör devleti İsrail azdıkça azıyor?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Mayıs 14:51


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Sedat Peker'in Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz iddiaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?