Saadet Partisi: Türkiye, ekonomi yüzünden ABD’ye doğru cevap veremiyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ: Bugün Amerika’nın küstah açıklamasına doğru bir cevap verememesinin en temel sebeplerinden birisinin mevcut ekonomi yönetiminin zayıflığıdır.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığının Nisan ayı İl Divan Toplantısı, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, İl Başkanı Hüseyin Saydam ve çok sayıda teşkilat mensubunun katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda partiliere seslenen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, “Maalesef, Türkiye çok ciddi ve büyük bir ekonomik dar boğazın içerisindedir. Bugün Amerika’nın küstah ve insanlık dışı açıklamasına doğru bir cevap verememesinin en temel sebeplerinden birisi, mevcut ekonomi yönetiminin zayıflığı ve zafiyetindendir.” dedi.

ABD TÜRKİYE’YE YAPTIRIM UYGULAYABİLMEK İÇİN 1915 OLAYLARINI ORTAYA ATTI

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, ABD Devlet Başkanı Joe Biden'in sözde soykırıma açıklamasına tepki gösterdi. Ağdağ, “Emperyalist güçlerin Ermenileri bir devlet olmaya teşvik etme amacıyla silahlandırdıkları Anadolu’nun birçok yerinde baskın ve mezalime yönlendirdikleri bir sürecin sonunda Osmanlı bunların halka daha fazla zarar vermesini engellemek üzere bir tehcir kararı aldı. Yani bulundukları bölgelerden, zarar vermesinler diye güneye Suriye'ye doğru bir yönlendirme kararı aldı. Bir dedesini Ermenilerin yaptığı mezalimlerde kaybetmiş birisi olarak söylüyorum. Bu tehcir hadisesinin hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Bu mesele maalesef bir şekilde yıllardır, hatta bir asrı aşkın bir  süredir, emperyalist ülkelerin gündeminde ve sürekli Türkiye'nin önüne getirilmekte. Bugün itibariyle de Amerika'nın yeni seçilmiş başkanı Biden, bu meseleyi bir soykırım olarak tarif etti. Aslında bu türden meselelerin dile getirilmesinin arkasında yatan şeylerden birisi ve en önemlisi bunun hukuki sonuçlarını temin etmektir. Yani Türkiye'ye yönelik birtakım yaptırımlar ve manevi tazminat davaları sürecini harekete geçirmek üzere planlanan şeylerdir.” değerlendirmesinde bulundu.

AMERİKA, SİYONİZM’İN OYUNCAĞI BİR ÜLKEDİR

Amerika’nın, bütün imkanlarını siyonizmin hizmetine sunduğunu vurgulayan Ağdağ, şöyle devam etti:

“Erbakan hocamızın 50 yıllık siyasi mücadelesi içerisinde bizlere verdiği iki ana yaklaşım vardır. Bunlardan birisi bizim Müslümanlığımız, yani bize Müslüman olduğumuzu Müslüman oldum demekle meselenin bitmediği ve mutlaka şuurlu Müslüman olmamız gerektiğidir. Şuurlu Müslüman olmayı da özü itibariyle bütün ibadetleri yerine getirmekle beraber cihat ibadetini bir hakkın yerine getirme gayreti içerisinde olmak ile açıklamıştır. İkincisi ise, dünya bir Hak – Batıl mücadele alanı. Bu dünyada Hak nasıl İslam ve Müslümanlar ise batılın da bir temsilcisi var. Küfür tek millettir. Küfrün tek millet olması tek bire yerden idare ediliyor olmasıdır. Bugün batının temsilcisi ve küfrün yöneticisi Siyonizm’dir. Siyonizm’in de emeli küçük İsrail'i ve ardından büyük İsrail’i kurmaktır. Ve hepsinin  ardından da kendisi inancının ölçüleri içerisinde bir cihan hakimiyeti tesir etmektir. İnandıkları çerçevede küçük İsrail’i, Filistin topraklarını işgal ederek kurdular. Büyük İsrail’i kurmak için Arz-ı Mev’ûd’un içerisinde, o kendi bayraklarında da işaret ettikleri üzere Nil ile Fırat arasındaki bütün toprakları işgal etmek, yerleşmek ve bu topraklarda yaşarken başlarına bir sıkıntı gelmesin diye etraflarında da güçlü bir İslam ülkesinin, Müslüman ülkeyi, özellikle de Osmanlı ve Selçuklu bakiyesi bir Türkiye'yi bırakmamak olduğunu bir hedef ve gayret olarak ortadır.

BIDEN YÖNETİMİ SİYONİZMİN EKSİK KALAN HEDEFİNE UYGULAR VAZİYETTE TAVIR ALMIŞ DURUMDA

Amerika, Siyonizm’in oyuncağı bir ülkedir oradaki halkı da o halkın insanlarını da devletin bütün imkânlarını da Siyonizm’in, İsrail'in hizmetine sunmuştur, İsrail'in hizmeti ölçüsünde kullanmaktadır O yüzden Amerika tamamen Siyonist güdümlü lobilerin şekillendirdiği hizmet maksadıyla iş yapan bir devlettir. Bundan önceki dönem Trump diye dengesiz bir başkan geldi. O başkan da Siyonizm’e hizmet etti ama kendince bazı problemli tarafları vardı. hedeflenen ölçüler içerisinde olmasa da Siyonizm’e önemli hizmetleri yaptı ama hedefli ve planlı bir şekilde hizmeti, Siyonistlerin istediği ölçüde ortaya koyamadı. Koyamadığı için de Siyonizm Amerika'daki taşeronunu yeniden değiştirip Biden'ı getirdi. Biz neredeyse evvelden Trump'ın her gün bir tweetini, bir açıklamasını görürdük ama Biden seçildiğinden bu tarafa düzgün bir Amerikan başkanı veya yönetimi açıklamasına şahit olamadık. Sadece bazı açıklamaları sözcüler yaptı. Biden, en önemli açıklamasını bugün Türkiye aleyhine, Ermenilere Türkiye'nin, daha doğrusu Osmanlı'nın bir soykırım yaptığını ve bu soykırımı kendisinin kabul ettiğini ifade eden bir açıklama ile yaptı. Biden yönetimi, Siyonizm’in önceki dönemde eksik kalan hedefli ve sonuç almaya yönelik bütün planlarını aynı ile uygular bir vaziyette tavır almış durumda.

AK PARTİ, 3 TEMEL YAKLAŞIM İLE BİZDEN AYRIŞMIŞTIR

Su süreç Türkiye'deki siyaseti de önümüzdeki dönemde şekillendirecektir. Önümüzdeki dönemde siyasi partilerin Amerika yönetimi ile veya Biden ile münasebetleri üzerinden hangi tavrı nasıl alacaklarını hep birlikte müşahede edeceğiz. Türkiye'yi idare edenler, AK Parti, kendisinin ortaya çıktığı günden bu tarafa kendi siyasi tutumunu ana üç eksende belirlemişti. Bunlardan bir tanesi yani bizden ayrıldıkları için gömleği çıkardık dedikleri dönemde AK Parti 3 temel yaklaşımla bizden ayrışma noktasına gitmişti.

Birincisi Amerika'yı stratejik müttefik kabul etmek. Bizim hiçbir zaman Amerika'yı stratejik müttefik kabul etme imkan ve ihtimalimiz yoktur. Çünkü Amerika bizim toprak bütünlüğümüzü kabul etmiş bir ülke değildir ve İslam coğrafyasını bölmek parçalamak ve imha etmekten, bu anlamda İsrail'in emellerine hizmet etmekten başka hiçbir şey yapmaz. O yüzden Amerika'dan stratejik müttefik olacağını düşünmek çok büyük bir gaflettir.

Diğer yaklaşımı ise İsrail'e bu ölçüler içerisinde bir dünya görmek ve orayla iyi münasebetler geliştirmek idi. Bu da bizim kabul edeceğimiz bir şey değildir. İsrail biraz önce de ifade ettiğimiz gibi Erbakan hocamızın bize 40-50 yıldır anlattığı gibi bizim topraklarımız üzerinde emeli olduğu gibi, bizi Müslüman olarak da etrafında görmek istemeyen varlığımızı kendine tehdit gören bunun içinde öldürdüğü her Müslümanı, akıttığı her Müslüman kanını kendisi açısından büyük bir imkan gören bir devlettir. Bizim bunlarla dünya gerçeği üzerinden uzlaşma zeminimiz mümkün değildir.

Üçüncüsü de faizci kapitalist nizamı aynen devam ettirmeyi bir hedef olarak görmektir. Bu anlamda bu faizci kapitalist nizamı da hakeza aynı ölçüler içerisinde götürmüştür. Beraberinde bu Batı ile ittifak zemini ölçüleri açısından Avrupa Birliği'ni de kendisine bir medeniyet unsuru gördüğünü ve Türkiye’yi Avrupa Birliği'ne mutlak sokmak istediğini söylemişti. Ben bu hatırlatmaları şunun için yapıyorum, siz bu yaklaşım ile yola çıkarsanız, işte 20 yıl sonra geldiğimiz noktada, bugün yaşadığımız tabloların hiçbirisini anlamamışsınız demektir.

AMERİKA VARLIĞINI YAPTIKLARI SOYKIRIMLARA BORÇLUDUR

Amerika'nın bize soykırımcı demesinin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Zira Amerika kendi tarihi içerisinde varlığını her türlü soykırıma borçlu olarak gelmiştir. Bizimle alakalı iddia ettikleri şeylerin hiçbirisi gerçek değildir ama kendilerinin hepimizin bildiği gördüğü soykırım hadiseleri mevcuttur. Daha 15 yıl önce Irak'ı işgal ettiklerinde 1,5 milyon Iraklı Müslüman’ı katlettiler. Ebu Gureyb gerçeği ortada. Yine Guantanamo diye insanlığın yüz karası sayılacak, küçücük bir adada Müslümanlara yönelik yaptıkları zulümler, işkenceler ve her türlü çirkinlik ortada. Bunlar ortadayken Afganistan'da, 11 Eylül hadiselerini gerekçe kılarak yaptıkları ortada. O yüzden onların bizim için söyledikleri önemli değil. Ama bizim ülkemizin idarecilerinin de gafletten uyanması gerekmektedir.

'SEÇİMİ DEĞİL GEÇİM İTTİFAKINI KONUŞALIM'

Bir diğer mesele de Türkiye’nin kendi içerisine düştüğü problemlerdir ve bunun en önemli ayaklarından birisi ise ekonomidir. Maalesef, Türkiye çok ciddi ve büyük bir ekonomik dar boğazın içerisindedir. Bugün Amerika’nın küstah ve insanlık dışı açıklamasına doğru bir cevap verememesinin en temel sebeplerinden birisi, mevcut ekonomi yönetiminin zayıflığı ve zafiyetindendir. Bir diğeri ve bundan daha önemlisi ahlaki ve manevi tahribattır. Bugün ülke, insanı açısından, sokağa çıktığımızda, dışarıya baktığımızda, yaşananları gördüğümüzde tanınamaz bir durumdadır. Bugün dindarlar eliyle yapılan yanlışlıklar sebebiyle insanlar dinlerinden uzaklaşır hale gelmiştir. Bütün bunları topladığımızda ülke içerisinde yaşanan problemler, İslam dünyasında yaşanan karışıklıklar ve bütün insanlığı tehdit eden Siyonizm ve onun işbirlikçilerinin yaptıklarını düşündüğümüzde, karşımıza çıkan yegane gerçek şudur; Türkiye’nin de İslam dünyasının da Milli Görüş ve Saadet Partisi’nden başka bir çıkış yolu yoktur. Bunun içindir ki Geçim İttifakı’nı oluşturduk ve seçimi değil milletimizin geçiminin konuşulması gerektiğini ortaya koyduk.”

SAYDAM: VATANDAŞIMIZ AÇ BIRAKILMIŞTIR

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, “Ülkemizde gelir adaletsizliği had safhaya ulaşmış, iktidar zenginleri semirdikçe semirmiş, vatandaşsa yoksullaştıkça yoksullaşmış. Vatandaşın genel ekseriyeti açlık sınırının altında yaşamaktadır. Ülke nüfusunun %1’lik kesimi ülke gelirinin %55’ini elde ederken kalan %99’luk kesimi ise gelirin ancak %45’ini bölüşmektedir. İşbirlikçi zihniyetler tarafından vatandaşımız aç bırakılmıştır. Yine aynı zihniyetin on yıllardır yanlış eğitim politikaları ile sorumsuz, sorunlu, bencil bir toplum oluşturarak, diğer taraftan da insanımıza iş, ülkemize gelir getirecek yatırımlar yapmak yerine ülkenin bütün kaynaklarını eğlenceye  yönelik yatırımlar yaparak, insanımız işsiz bırakılmıştır. İş bulabilenler ise bugün bu eğlence sektörlerinde vasıfsız hizmetçi pozisyonunda çalışmaktadırlar. 100 yıl önce dünyanın  efendisi olan insanımız bugün hiçbir şekilde kabul edemeyeceğimiz bir duruma maruz kalmaktadırlar.” dedi.

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

26 Nis 2021 - 15:27 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Mert - İşte kafalarda kurcalayan soruların en doğru cevabı. Türkiye, ekonomi yüzünden ABD’ye doğru cevap veremiyor. Zira ekonomin güçlü, üretimi bol bir ülke olmuş olsaydın, dışarı muhtaç olmamış olsaydın, faiz lobilerine el avuç açmamış olsaydın.

Eyyy BİDEN haddini bil diyebilirdin.

Yaaaaaaaaaaa.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 20:45


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?