Reklamı Kapat

Meral Akşener: Hükümetten biri PKK'nın 6 milyon destekçisi var diyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin'in sözlerine tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan Meral Akşener açıklamalarda bulundu. AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin'in çıplak arama sözlerine tepki gösteren Akşener, "Tecavüze, tacize uğrayan kadınlar için şikâyet süresi mi var, 3 iş günü içinde şikâyetçi olmayana namussuz mu diyeceksiniz." dedi.

İYİ Parti lideri Akşener, HDP'ye verilen oylara beddua okumasıyla gündeme gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'ye de tepki gösterdi. Akşener, "Kırmızı bültenle aranan kardeşinin ayağına devletin televizyonunu gönderip röportaj yapacaksınız. Sonra çıkıp sırf size oy vermiyorlar diye bu memleketin insanlarına bela okuyacaksınız. Yazıklar olsun. Evet, Titanik batıyor, farkındayız ama ne olursa olsun böyle çıkışlar yapamazsınız. Sırf gündem yaratmak için bu memleketin toplumsal dokusuna böyle zarar veremezsiniz. Böyle azgınlık, böyle izansızlık olmaz. Kendinize gelin. O densiz genel başkan yardımcısını da hemen görevden alın partinizde mümkünse insan görmeyeceği, eline mikrofon verilmeyeceği bir yere koyun." ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ÖZLEM ZENGİN'İN SÖZLERİNE TEPKİ: Çok ilginç günlerden geçiyoruz. Bugünlerde Ak Parti’nin üst düzey kadroları milletimize tepeden bakan o çirkin tavırlarını, insanımızı sürekli kutuplaştıran o kirli zihniyetlerini teker teker dışa vurmaya devam ediyorlar. Bir Ak Parti milletvekili üstelik de kadın bir milletvekili çıktı Ak Parti’ye göre onurlu kadının tarifini yaptı. Tacize, tecavüze, utanmazlığa maruz kalan kadınlar için, utanmadan onurlu kadın bir sene beklemez ertesi gün şikayet eder dedi. Yani bu arkadaş diyor ki tacize, tecavüze uğrayan kadın susuyorsa susmak zorunda kalıyorsa onursuzdur. Aradan zaman geçtikten sonra konuşuyorsa yine onursuzdur. Milletin vekili olduğunu iddia eden bir insanın sözlerine bakar mısınız? Bir iktidarın milletinden nasıl uzaklaştığına bakar mısınız? Şu utanmazlığa bakar mısınız? Gerçekten ibretlik. Bu arkadaşların siyaset anlayışında makbul olan liyakat değil cehalet olduğundan özellikle bilmedikleri anlamadıkları konularda üst perdeden konuşmayı marifet sayıyorlar. 

HÜKÜMETTEN BİRİ ÇIKIP DÜNYAYADA PKK'NIN 6 MİLYON DESTEKÇİSİ VAR DİYOR: Aynı zihniyetin çok acı bir başka yansımasına da bir Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı’nın akıl almaz sözleriyle şahit olduk. Bu yönetici çıktı bu ülkenin 6 milyon vatandaşına Allah belanızı versin dedi. Milletine bela okuyan bir siyasetçi. Bu Türk siyasi tarihinde bir ilk. Bu Türk siyasi tarihinde utançla hatırlanacak bir terbiyesizlik. Nereden nereye geldi Türkiye, değil mi? Dün kendinden olmayana terörist diyen bu zihniyet bugün işi iyice abartıp kendine oy vermeyene bela okur hale geldi. Bir yandan APO’nun mektubunu okutturup el birliğiyle teröriste güzellemeler yapacaksınız. Kırmızı bültenle aranan kardeşinin ayağına devletin televizyonunu gönderip röportaj yapacaksınız. Sonra çıkıp sırf size oy vermiyorlar diye bu memleketin insanlarına bela okuyacaksınız. Yazıklar olsun. İşin en acısı da ne biliyor musunuz? Bu şımarık, bu şuursuz davranışlarla, bölücü teröre hizmet ettiklerinin farkında bile değiller. Terör örgütünün yöneticileri şu an sırıtarak el ovuşturuyorlardır. Düşünsenize hükümetten biri çıkıp dünyaya PKK’nın 6 milyon destekçisi var diyor.

BÖYLE DEVLET YÖNETİLMEZ: İşte size Ak Parti’nin devlet yönetimi anlayışı. İşte size Ak Parti yöneticilerinin gerçek yüzü. Çıktığım her televizyon programında her konuşmamda defalarca söyledim. Bu memleketin hiçbir vatandaşı herhangi bir partinin kulu, kölesi, marabası değildir. Oy vermek bir vatandaşlık hakkıdır ve kimse oy verdiği partinin politikalarından sorumlu değildir. Seçim olur milletimiz önündeki seçeneklerden birine oyunu verir ama sırf vatandaşlık hakkını kullandı diye kimseye suçlu muamelesi yapamazsınız. Böyle devlet yönetilmez.

BÖYLE AZGINLIK BÖYLE İZANSIZLIK OLMAZ: Buradan başta Sayın Erdoğan’ı ve partisinin yöneticilerini ciddiyete ve sorumluluklarının farkına varmaya çağırıyorum. Evet, işler sizin için kötüye gidiyor biliyoruz. Evet, ateş bacayı sarmış, panik halindesiniz görüyoruz. Evet, Titanik batıyor farkındayız ama ne olursa olsun böyle çıkışlar yapamazsınız. Sırf gündem yaratmak için bu memleketin toplumsal dokusuna böyle zarar veremezsiniz. Böyle azgınlık, böyle izansızlık olmaz. Kendinize gelin. O densiz genel başkan yardımcısını da hemen görevden alın partinizde mümkünse insan görmeyeceği eline mikrofon verilmeyeceği bir yere koyun.

ATANMIŞLARINIZIN AKLINI DEVLET AKLI DİYE SATMAYIN: Biliyorsunuz, Gara’daki 16 şehit verdiğimiz kahreden olayın ardından milletimizin gerçekleri bilme hakkı olduğunu dile getirmiştik. Milletimizin bu hakkını hatırlatınca, devlet ciddiyetiyle gereğini yapmak yerine sözlerimizi devlete yapılmış bir saldırı olarak lanse ettiler. Talebin muhatabı ülkeyi yöneten hükümetti. Oysa onlar, muhatabı devlet saydılar. Çünkü kendilerini devlet sanıyorlar. Bakın, bu vesileyle önemli bir gerçeğin altını çizeyim. AK Parti ve matruşka gibi iç içe geçtikleri çeşitli boyutlardaki ortakları devlet değildir. Devlet kanundur, devlet kurumdur. Siyasetçiler gelir geçer Türk Devleti Ebed müddettir. O nedenle her geçen gün eriyen partilerinin, seçim kazanma stratejilerine devlet politikası denmez. Çünkü, partizanlıkla devlet tamamen farklı şeylerdir. Devletin yasaları vardır. Bu yasalara uyduğunuz sürece, hükümet olarak ancak devletin bir organı olursunuz. Hükümet olarak eylemlerinizi, sözlerinizi yasa yerine koyamazsınız. Parti trolü gibi hareket eden atanmışlarınızın abuk sabuk sözlerini devlet aklı diye satmaya çalışamazsınız.

TÜRKİYE BİR YÖNETİM KRİZİ YAŞIYOR: Uyguladığınız her saçma sapan politikayı da devlet politikası olarak meşrulaştıramazsınız. Yönetenlerin beceriksiz olması devleti beceriksiz yapmaz. Yönetenlerin ciddiyetsiz olması devleti ciddiyetsiz yapmaz. Yönetenleri kötü oluşu devleti kötü yapmaz. Kurumların parti organı gibi davranması devleti Ak Partili yapmaz. Makbul vatandaş olabilmenin tek şartının Ak Parti’yi desteklemek sanılması devletin değil iktidardaki partinin ne kadar sorunlu olduğuna ve devleti ne derece tahrip ettiğini gösterir. Bu kadar basit. İşte o nedenle ibretle görüyoruz ki Sayın Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye maalesef büyük bir yönetim krizi yaşıyor. Sözün özü Ak Parti iktidarı Türkiye’yi yönetemiyor.

BEŞ MÜTEAHHİTLE SÖZLEŞMELERİ GÖZDEN GEÇİRİN: Hep söylüyorum Türkiye’nin kaynakları var. İmkanları var. Zengin, güçlü ve mutlu bir ülke olmak için çok büyük bir potansiyeli var ama doğru yönetilirse. Doğru yönetim, Sayın Erdoğan’ın sınıfta kaldığı birçok konunun yanında aynı zamanda ülkemizin kaynaklarının, nasıl ve kim için harcandığıyla ilgilidir. Bakın, ilk günden bu yana ısrarla takip ettiğimiz, her fırsatta gündeme getirdiğimiz bir konu var. İşsizlik bu kadar artarken, esnafımız siftah yapamaz halde, kapısına kilit vururken, çalışanlarımız ve emeklilerimiz enflasyona ezdirilirken Türkiye’yi o beş müteahhidinize mahkum etmeyin diyoruz. Yolcu garantileriyle milletin hazinesini yağmalatmayın diyoruz. Millete, dövizini liraya çevir derken o beş müteahhite dövizle ödeme yapmayın sözleşmeleri gözden geçirin diyoruz ama onlar ne yapıyor? Türk milletinin hazinesinden milyarlarca lirayı gözlerini kırpmadan, eşe dosta yandaşa dağıtıyorlar.

YİNE MİLLETİ DUYMADI, GÖRMEDİ: Millete hepi topu 53 milyar lira destek olduk diye övünürken o beş müteahhide bunun kat kat üstünde garanti parası ödüyorlar. Nihayet geçtiğimiz hafta iktidar pandemiyle daha da artan ekonomik krizin farkına varabildi. Farkına vardı varmasına da bilin bakalım ne yaptı? Kendi esnafının feryadını duymayıp Japon esnaf zorda diye haber yapan bu zihniyetin patronu, düşündü taşındı, geliri azalan müteahhidinin yardımına koştu. Havalimanlarını işleten şirketlerin 2020 yılı içinde düzenlenen, ve vadesi 31 Ocak'a ötelenen faturalarının iptaline karar verdi. 2021-2022 dönemine ait kira bedellerinin de, 2 yıl boyunca, yüzde 50 indirimli uygulanmasına karar verdi. Mesela yıllık 1 milyon 300 bin yolcu garantisi verdiği havaalanını sadece 7 bin 235 yolcu kullanınca, milletin kesesinden 60 milyon lira ödeyen iktidar bununla da yetinmeyip fatura iptal edip kirada indirim yaptı. Beş bin lira, 10 bin lira, kira ödeyen esnafımıza 750 lira kira yardımı yapan iktidar bu kararla o beş müteahhidine milyarlarca liralık kıyak yaptı. Yine milletini duymadı yine esnafını görmedi yine işsiz insanlarını düşünmedi.

ERDOĞAN'IN MİLLETE VERECEK BİR ŞEYİN KALMADI: Sayın Erdoğan millete gelince, cebinde akrep var. Müteahhidine gelince, buyur dükkan senin diyorsun. Devletin, o beş müteahhitten alacağı milyarlarca liralık kiradan vazgeçiyorsun ama utanmadan yokluk çeken milletimin kafasına çay atıyorsun. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Seni o makamlara getiren, o kodamanlar değil, millettir millet. Senin artık milletimize verecek bir şeyin kalmadı. Bunu kabullen artık.

ALGI KARIN DOYURMUYOR SAYIN ERDOĞAN: İktidar olmayı, partinin ve şahsi iktidarının, ömrünü uzatmak zanneder oldun. Oysa bir iktidarın amacı, partisinin ve şahsının iktidar ömrünü uzatmak değil kendisine her türlü makamı, her türlü imkanı veren milletine, hizmet etmek olmalıdır. Saraya kapanmış, milletine yabancılaşmış bir siyasetin, sonu gelmiş demektir. Siyaset tarihi, millet komşusuna gidemezken, Ay’a gidiyoruz diyen hayal tüccarlarının, hazin sonlarıyla doludur. Algı karın doyurmuyor Sayın Erdoğan. Siyaset iletişimiyle ay sonu gelmiyor. Yapay gündemler faturaları ödemiyor. Karar mercii millettir. Karar mercii, yalnızca millettir ve sen bu kafayla gitmeye devam edersen bu cefakar millet, seni sandıkta Ay’a değil, eve gönderecek haberin olsun.

23 Şub 2021 - 10:10 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?