Reklamı Kapat

Prestij Ata ile geleceğe hazırlanmak

Prestij ata dershanesi, öğrenmeden önce öğretebilmenin de büyük bir beceri olduğunu bilmekte ve öğrencilerine tüm hizmetlerini güçlü kadrosu ile vermektedir.

Çocuklarımızı geleceğe hazırlayabilmek için önlerinde olan ve girecekleri sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlayabilecek imkanlar oluşturmaya çalışmalıyız. Ankara’da bulunan özel eğitim kursları arasında yer alan prestij ata eğitim kurumu, güçlü kadrosu ile öğrencileri, LGS ve YKS sınavlarına en iyi şekilde hazırlıyor. Alanında uzman olan öğretmenlerin Harun ERKURT öncülüğünde bir araya gelerek, kurdukları bu eğitim kurumu, vermiş olduğu hizmetler ile hem lise hem de üniversite sınavlarında, büyük başarılara imza atmıştır.

Türkiye'nin en iyi lise ve üniversitelerini kazanan öğrencileri bulunmaktadır. Ankara’nın en iyi dershanelerinden birisi olarak, tüm öğrencilerine, eğitim koçluk sistemi ve sınırsız kaynak seçenekleri sunuyor. Her ders için ayrı ayrı seviye belirlemeleri yaparak öğrencilerini eksik oldukları alanları tespit ediyor ve etüt çalışmaları ile tüm eksiklikleri kısa sürede gidermeye çalışıyorlar. Eğitim yolunda, başarıyı hedef alıyor, çocukları geleceğe hazırlıyorlar. Ankara dershane kategorisinde Prestij ATA Eğitim Kurumları tek kurum olarak marka değeri en yüksek kurumdur.

Güçlü Kadro

Prestij ata dershanesi, öğrenmeden önce öğretebilmenin de büyük bir beceri olduğunu bilmekte ve öğrencilerine tüm hizmetlerini güçlü kadrosu ile vermektedir. Öğrencilerin, öğrenme kabiliyetlerini artırmak için belirlenen ihtiyaçlara göre öğrenciye yaklaşım sergiliyor, öğrencini aktif katılımı ile daha iyi öğrenmelerini sağlıyorlar. Öğrencilere sadece anlık öğrenme değil, hayat boyu öğrenmenin önemini ve yöntemlerini, sorumluluklarını öğretiyorlar. Eğitim alanındaki, deneyim ve tecrübeleri ile en iyi eğitimi verebilmek için öncelikle rehberlik hizmetleri ile sorunların tespitine ve çözümüne önem veriyorlar. Tüm derslerde birbirinden kaliteli ve deneyimli eğitim kadroları ile hizmetlerini, öğretmen, veli ve öğrenci üçlü katılımını sağlayarak sunuyorlar. Güçlü kadrolarını oluştururken, en az on yıllık deneyime sahip alanında uzman eğitim kadroları ile hizmetlerini, sunuyor, öğrencilerin hedeflerini yakalamalarını sağlıyorlar.

Eğitim Hedefleri

Eğitim programları uygulanırken öncelikle hedeflerin doğru belirlenmesi gerekiyor. Prestij ATA Eğitim Kurumu, tüm kadrosu ile üstün performans sergileyerek, eğitim konusunda başarıya odaklı hizmet seçenekleri sunuyorlar. Öğrencilerin, eğitim konusundaki, ihtiyaçları dikkate alınmakta ve uygulanan eğitim, öğretim programları ile öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkartılması sağlanıyor. Verilen eğitimler sayesinde, öğrencilerin test tekniklerini geliştirme, sınav stresinden uzaklaştırma, ihtiyaçları olan bilgi birikiminin oluşmasını sağlamayı kendilerine hedef koyuyorlar.

Çocukları, girecekleri sınavlara hazırlarken, aynı zamanda hayata da hazırlamaya ve çeşitli alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağlayacak altyapıları oluşturmaya çalışıyorlar. Geleceğe hazırlanan gençlerin, eğitimlerinin yanı sıra, çevresine ve ülkesine saygıyı, kültürel farklılıklara duyarlılığı, günlük yaşamda sürekli öğrenmenin önemini, yaratıcı düşünebilme ve sorumluluk sahibi bireyler olmalarını hedefleyen çalışmalar yapılıyor. Her öğrencinin kendisine özgü karakter yapıları vardır. Bunu tespit edip geleceğe bakışını ve hazırlanmasını ona göre yönlendirmek, yeteneklerine göre eğitimini devam ettirmek vermeye çalıştıkları eğitim hedefleri arasında yer almaktadır.

Eğitimin Ana Üçgeni

İlk defa Prestij ATA Eğitim Kurumlarının kurucusu Harun Erkut’un ortaya koymuş olduğu bir tabir olan öğretmen öğrenci veli üçgenidir. Harun Erkut’a göre 4 ayaklı bir masa sağlam durur ama yıkılabilir. Oysa 3 ayaklı bir masa çok daha sağlam durmaktadır. Matematiksel olarak 3 ayaklı bir masanın yıkılması daha zordur. Harun ERKURT ise bu masanın üst kısmını eğitim ayaklarını ise öğrenci öğretmen ve veli olarak hayal etmiştir. Bu kavramın çıkış noktası budur. Kısaca eğitim sistemi öğretmen, öğrenci ve veli üçgeninden oluşmaktadır. Bu üçgen oluşturulduğunda ve eğitim sürecinde aktif rol alması sağlandığında, başarıyı yakalamak daha kolaydır. Her insan, yaşamı boyunca yeni şeyler öğrenmeye çalışır. Çocuklar, eğitim hayatlarına başladıklarında ve sınav sürecine geldiklerinde çeşitli zorluklarla karşılaşabilmektedir. Karşılaşılan zorluklarla tek başına mücadele eden öğrenciler, çok zorlanacaktır. Eğitimin ana üçgeni olan öğretmen, veli ve öğrenci birlikteliği ve ortak çözümleri ile karşılaşılan sorunlar daha kolay çözülebilmektedir.

Prestij ATA Eğitim Kurumu, bilgi ve deneyimi ile bu üçgeni her zaman oluşturuyor, kurmuş olduğu iletişim ağı ile sistemin başarılı yürütülmesini sağlıyor. Çocukların derslerindeki eksiklerini tespit edip tamamlamaya çalışmak çoğu zaman başarı için yeterli olmamaktadır. Günlük yaşam sorunları, gelişim sürecinde yaşanan çeşitli sorunlar, oluşturulan rehberlik sistemi ile çözülmektedir. Verdikleri bu hizmetler ile öğrencilerin moralini her zaman yüksek tutuyor, her konuda yanlarında olduklarını hissettiriyor ve derslerini en iyi şekilde anlamalarını sağlıyorlar.

Eğitim Sınıfları

Ankara kurs ve En iyi dershane hizmeti verebilmek için her türlü çalışmaları yapan kurum, vip sınıf sistemi ile en iyi eğitimi vermeye çalışmaktadır. İstenilen başarının yakalanabilmesi için 4-8 kişilik vip sınıflar oluşturarak, öğrencilerin en iyi eğitimi almalarını sağlıyorlar. Güçlü kadroları ile tüm derslerle ilgili her dersten 24 öğrenciye en az bir öğretmen düşecek şekilde planlama yapıyorlar. Sınıf belirlemelerini yaparken, en fazla 8 öğrenci ile sınırlı tutuyor ve hizmet kalitesini artırmayı hedefliyorlar. Tüm sınıflar, özel olarak belirlenmekte, tüm derslerde, tüm öğrencilerin, derse katılımları sağlanmaktadır. Derslerde her öğrenci rahatlıkla soru sorabilmekte ve soru çözümlerini birlikte yapabilmektedir. Deneyimli eğitim kadroları ile tüm öğrencilere, etüt uygulamalarını, özel ders niteliğinde vererek, eksik konuların kısa sürede tamamlanmasını sağlıyorlar. Verilen eğitimler, oluşturulan sınıf sistemleri ile Ankara’da diğer özel eğitim kurumlarından farklı olduklarını gösterebiliyorlar.

Rehberlik Hizmetleri

Eğitimde başarının yakalanabilmesi için rehberlik hizmetlerinin, kalitesi ve sürekliliği her zaman önemlidir. Prestij ata özel eğitim kurumu, rehberlik servisi ile öğrencilerinin sorunlarını tespit ve takip ediyor. Hazırlanılan deneme sınavları öncesinde, rehber ve alan öğretmenleri birlikte, çeşitli analizleri yaparak, öğrencilerin eksikliklerini tespit ediyor, çeşitli ödevlendirme yöntemleri ile her öğrencinin bireysel gelişimini sağlıyorlar. Rehberlik hizmetleri ile her öğrencinin, sınavlarda yapmış olduğu hata oranını en aza indirmek, her zaman kendilerini sınava hazır hissetmelerini sağlamayı amaçlıyorlar. Rehberlik hizmetleri ile tüm öğrencilerin, kurs süresince, sınav heyecanını bastırma, stresi kontrol etme ve test çözme teknikleri konusunda gelişmelerini sağlayacak eğitimleri veriyorlar. Öğrenciler hem derslerle ilgili eksikliklerini gideriyor hem de sınavlara daha motive olabiliyorlar.

Sınavlara Hazırlık

Ankara’da vermiş oldukları hizmetler ile 8. Sınıf öğrencileri, lgs sınavına, lise öğrencilerini ve mezunları, yks sınavlarına hazırlıyorlar. Vermiş oldukları eğitimler sayesinde, öğrencilerinin büyük bir bölümünün en iyi okullara yerleşmiş olması, hizmetlerinin başarılı olduğunu göstermektedir. Bunun için çok sayıda öğrenci tavsiye üzerine gelerek kaydını yaptırmaktadır. Verilen kurslarla ilgili olarak, aile ve öğrencinin doğru bilgilendirilebilmesi için rehberlik hizmeti veriliyor. İyi bir gelecek için üniversite hayali kuran gençlerin, sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlıyorlar. Sınavlara hazırlık yaparken, sınırsız kaynak kullanımı, kaliteli deneme sınavları ve sınavlarda çıkabilecek tüm soruların çözümünü gerçekleştiriyorlar. Sınavlara hazırlık yapılırken, öğrencilerin, uzmanlaşma alanlarına göre sayısal, sözel ya da eşit ağırlık puan türlerine göre eğitimler veriliyor. Verilen eğitimlerin, sınav odaklı değil tamamen öğrenmeye ve öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine yönelik düzenli çalışmalar yapılmasını hedef aldığını belirtiyorlar.

LGS Kursu

Eğitim sistemi aşamalıdır ve iyi eğitim alan öğrenciler, bir sonraki basamakta daha iyi bir yere gelebilecektir. Bunun için gelecekte iyi bir üniversitede eğitim almak ve meslek sahibi olabilmek için, iyi bir lisede okumak önemlidir. Bunun için LGS kurslarına önem veriyor ve ortaokulda okuyan, 7. Sınıf ve 8.sınıf öğrenciler için özel kurs programları hazırlıyorlar. Kurs başlangıcında, öğrencilerin temelini tespit edebilmek için çeşitli sınavlar yapıyorlar. Öğrencilerin bu sınavlardan almış olduğu sonuçlara göre sınıf belirlemesi yaparak, sınıfları, aynı seviyedeki öğrencilerden oluşturuyorlar.

Oluşturulan sınıflar ile öğrencilerin daha etkili ve verimli öğrenme yöntemlerini görmelerini, kendilerini geliştirerek, sınava hazır hale gelmelerini sağlıyorlar. LGS kurslarına başladıklarında, ilk sınavlarda, yapılan yanlışların, her aşamada giderek azaltılmasını ve sıfırlama tekniği ile hiç yanlışsız sınav sonuçlarının elde edilmesini hedefliyorlar. Bunu başarabilmek için öğrencilerin, tüm derslerdeki eksik oldukları konuları tespit ederek, eğitimlerini ona göre şekillendiriyorlar. LGS sınavlarında, hataların sıfırlanması hem başarılı hem de iyi bir sıralama puanını getirecektir. Uzman eğitim ve rehberlik kadroları ile öğrencileri, LGS sınavlarına en iyi şekilde hazırlıyorlar. Önceki dönem kursları sonrasında, en iyi liselere yerleşen çok sayıda öğrencileri bulunmaktadır.

Üniversiteye Hazırlık

Lise öğrenimleri devam eden ya da mezun olanlar, üniversite sınavlarına hazırlanabilmek için iyi bir rehberliğe ve kursa ihtiyaç duyabilecektir. Uzman kadroları ile verdikleri hizmetler sayesinde, lise 11. – 12. Sınıf öğrencilerine ve mezunlara özel sınıflar oluşturarak kurslarını veriyorlar. Her sınıf düzeyi için özel sınıflar oluşturuyor ve sınav odaklı çalışmalarla birlikte, öğrencilerin sınava hazır ruh haline kavuşmalarını sağlıyorlar. YKS kurs programlarını başlatırken, öğrencilerin bireysel hedefleri belirleniyor, belirlenen hedeflere göre ağırlıklı ders türlerine göre özel çalışma yöntemleri uygulanıyor. Tüm öğrencilerin, derslerle ilgili eksiklerini tespit ediyor ve eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor.

Bunun için her öğrenciye özel test teknikleri ve soru çözümleri uygulanıyor. Sınava hazırlayabilmek için YKS kursları başladığında, kolaydan zora doğru test çözümleri yapılarak, öğrencinin kendisini geliştirmesi ve özgüveninin artması sağlanıyor. Yapılan eğitim programı ile öğrencilerin hem kursta hem de evlerinde düzenli çalışma temposuna devam etmeleri amaçlanıyor. Her deneme sınavı öncesinde ve sonrasında yapılan bilgilendirmeler ile eksikliklerin giderilmesi, yaşanan sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Mezun Sınıfları

Lise sonrası girilen üniversite sınavında, istediği puanı alamayan ya da istediği bölümü yerleşemeyenler, bir sonraki yıl üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlanmaya çalışmaktadır. Mezun olan öğrencilerin, kendi kendilerine çalışmaları ve başarılarını artırmaları çok zor bir süreçtir. Bunun için prestij ata mezunlar için özel sınıf oluşturarak, en iyi kurs hizmetini vermeye çalışıyor. Mezunlar için oluşturulan sınıflar, tamamen mezunlardan oluşmakta ve hafta için her gün düzenli olarak eğitim programı uygulanmaktadır. Sürekli test çözümleri ve tarama testleri ile eksiklerin giderilmesi, konu tekrarlarının yapılması sağlanıyor.

Kurs sonrasında hem TYT hem de AYT sınavlarında istenilen puanların alınabilmesi hedefleniyor. Mezun öğrenciler, bir önceki yılda elde ettikleri başarı sıralamasını daha üst sıralara çıkarmaya ve istedikleri üniversitenin, istedikleri bölümlerine yerleşebilmeyi hedefliyorlar. Ankara’nın en iyi özel eğitim kurumu olduklarını, ortaokul, lise ve mezun öğrencileri sınavlara en iyi şekilde hazırladıklarını verilen eğitimler ile hem öğrenmeyi hem de sınav stresini yönetebilmeyi sağlıyorlar. Eğitim programı boyunca çok sayıda test çözümü gerçekleştirilerek, öğrencilerin tüm soru türlerini görmelerini, soruların çözümlerini öğrenmeleri, eksiklerini gidermeleri kurumun asıl hedefidir.

Uzaktan Eğitim

Türkiye’nin pandemi sürecindeki ilk uzaktan eğitimini yapan kurum Prestij Ata’dır. Prestij Ata’nın kurucusu olan Harun ERKURT Boğaziçi bilgisayar mühendisliği mezunu olmasının yanı sıra Prestij ATA altında eğitim yazılımları yapan bir markanın da yöneticisidir. Hal böyle olunca Prestij Ata’nın ortaya koymuş olduğu öğrenci otomasyon sistemi dünyada salgının başlaması ile birlikte uzaktan eğitim modülleri ile desteklenmiştir. Ancak bakan Kocanın açıklama yaptığı tarihe kadar yetiştirilememiş ve alternatif çözüm olarak 12 Mart 2020 tarihinde Skype alt yapısı kullanılarak Türkiye’nin ilk uzaktan eğitimi verilmiştir. Uzaktan eğitim desteği olan Vipdershane OBS sistemi ise 1 hafta sonrasına hazır hale getirilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Prestij ATA veliler ve öğrenciler tarafından asıl ilgiyi bu süreçte almıştır. Çünkü tüm eğitim kurumları ne yapacağını bilmezken Prestij ATA büyük bir özveri ile eğitimine devam etmiştir. Hem de bunu yaparken kendi yazılımlarını kullanmaları halkın büyük ilgisini çekmiştir.

Prestij Ata Hakkında detaylı bilgi için: https://www.prestisata.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Advertorial

14 Oca 2021 - 11:13 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi