Perinçek'ten flaş tepki! Eşcinsellikten yana Atatürkçülük olamaz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sosyal medya hesabından eşcinselliğe tepki gösteren bir açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, kamuoyunda eşcinsellik üzerinden meydana gelen tartışmalara dair karşı duruş sergileyen bir açıklama yaptı.

Diyanetin tavrını doğru bulduğunu söyleyen Perinçek, milleti ayakta tutan bütün değerlerin yıkıma uğratılmak istediğini belirtti ve bu konuda açıklama yapmayan CHP'yi eleştirerek "eşcinsellikten yana bir Atatürkçülük olamaz" dedi.

Sosyal medya hesabından eşcinselliğe karşı tepki gösteren bir açıklama yapan Doğu Perinçek, şu ifadeleri kullandı:

1. Eşcinsel çocuklar, lezbiyen çocuklar, travesti çocuklar" diye bir pankart yapan CHP'li Kadıköy ve Şişli Belediyelerinin Kent Konseyleri cinayet işlemektedir. Bu geleceğimize yönelik bir cinayettir. CHP Genel Merkezi'nden ses yok. Onların da bir tavır alması lazım.
2. ABD'nin küreselleşme döneminde, 1980'den sonra Türk toplumuna mezhepsel etnik kimliklerle birlikte uyuşturucu, fuhuş, intihar ve eşcinsellik dayatıldı. Bu, topluma karşı bir cinayettir.
3. Eşcinselliği insan hakkı olarak göstermek hatta bunu çocuklara kadar indirgemek, ABD'nin küreselleşme döneminde dünyaya dayattığı, milleti ayakta tutan bütün değerleri yıkıma uğratma girişimidir.
4. Vatan Partisi olarak bunu mahkum ediyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ve Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül'ün aldığı tavrı doğru buluyoruz. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun açıklaması da çok yerindedir. Ankara Barosu'nun kışkırtmalarına gelmemişlerdir.
5. Diyanet İşleri Başkanımız, kaynak olarak dini gösteriyor, dini göstermesi yerindedir. Ben de kaynak olarak milli kültürümüzü, milli ahlakımızı gösteriyorum. Son günlerde giderek artan "Diyanet düşmanlığına" karşı çıkıyoruz.
6. Modern geçinen çürümüş çevreler, bu rezilliği yaptığı zaman onu görmezden gelen tavrın Atatürkçülükle, modernlikle, ilericilikle hiçbir alakası yoktur. Eşcinsellikten yana bir Atatürkçülük olamaz.
7. Atatürk'e baktığımızda, "kadın erkek el ele verecek sağlıklı bir toplum olacak" bunu görürüz. 15 yaşından küçük çocukların imam nikahı ile evlenmesine karşıyız, doğru, fakat 15 yaşından küçük çocuklarımızı zorbalıklarla, tecavüzlerle eşcinsel hale getirmelerine de karşıyız.

30 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Mehmet Karaman - Cıa ajanı denilince bizim aklımıza çat pat Türkçe konuşan sarışın bir Amerikalı geliyor

Durum hiç te öyle değildir her devlette her yerde bunların adamları var davula vuruyorlar darbukadan ses getiriyorlar.

Biz ne eşcinseliz nede böyle işleri tasvip ederiz maalesef ulema bile tetikçi oldu

Ramazan ayının daha başı ramazan ayının orucun marifetleri anlatılması lazımdı

Ramazan ayının sonlarına doğruda böyle şeyler ele alınabilir

Bu olay Anadolu genlik derneğinin Konya da hıristiyanlarla konuşmayın dostluk kurmayın diye astığı afişlere benziyor ..

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 30 Nisan 09:08
05

Vedat - @Mehmet Karaman 03 nolu yoruma cevabı: Yazdıklarının ne alakası varsa, bilip bilmeden konuşuyorsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 21:09
04

Mm - @Mehmet Karaman 03 nolu yoruma cevabı: Mehmet Karaman o AGD nin astigi afiste ayet yazıyordu ve o ayetin tefsirini okuduğunda hangi hristiyan ve Yahudilerden bahsedildiğini herkes biliyor ama maalesef sen milli görüşe laf atma niyetinde oldugun için bilmiyorsun şimdi Ronaldo ile Trump aynı hristiyan mi birisi filistideki mazlumlara yardım ediyor diğeri onların ölmesi için çalışıyor

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 20:12
01

Ormanların Gumburtusu - Ataturk un CHP si kimlere sahip çıkıyor?

Neler oluyor ? CHP nin teşkilatı bu pankartlarda asma ile 3-5 oy almakla mi iktidar olacak ? Yazık . CHP, LBGT inin oyu ile mi iktidsr olacak? Vatansever Chp liler şimdi tavır koymalı.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 30 Nisan 02:46


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?