Zina ve sapkınlık kesin haramdır

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın dinî konularda en yüksek karar ve danışma organı Din İşleri Yüksek Kurulu, son noktayı koydu...

Büyütmek için resme tıklayın

Din İşleri Yüksek Kurulu, İslam’da zinanın ve bütün çeşitleriyle homoseksüel ilişkinin açık ve kesin bir şekilde haram olduğunu vurgulayan bir açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun açıklamasında, “zina” ve “eşcinsellik” konularındaki tartışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. Açıklamada, “İslam, hayatı, vicdanı, nesli, aklı, malı ve çevreyi korumak ve bunlara yönelen tehditleri bertaraf etmek için temel kurallar getirmiş ve müntesiplerinden bu kurallara tam bir duyarlılıkla uymalarını istemiştir. Gayrimeşru cinsel ilişkilerin her türü ve biçimini günah sayıp yasaklamak da söz konusu ilke ve kurallar çerçevesinde bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım, Kur’an-ı Kerim’den önceki kutsal kitaplar olan Tevrat ve İncil’de de aynen vurgulanmıştır” ifadelerine yer verildi.

DİN KONUSUNDA TOPLUMU AYDINLATMAKLA GÖREVLİYİZ

Din İşleri Yüksek Kurulu’ndan gayrimeşru ilişki açıklaması. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun açıklamasında, zinanın ve bütün çeşitleriyle homoseksüel ilişkinin açık ve kesin bir şekilde haram olduğu vurgulandı. Açıklamada, ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘din konusunda toplumu aydınlatmak, topluma sahih dini bilgiyi ulaştırmak’la görevli olduğu belirtildi.

ZİNA, ALLAH (C.C.) KATINDA ÇİRKİN VE KÖTÜ BİR YOL

İslam dininin, cinsel hayatın ancak evlenmeleri helal olan bir erkekle bir kadın arasındaki nikâh akdine dayanan evlilik ile söz konusu olabileceğini açık ve kesin bir şekilde bildirdiğine işaret edilen açıklamada, bunun dışındaki cinsel ilişkilerin zina olarak nitelendirildiğine dikkat çekildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Toplumun çekirdeğini oluşturan ve onun geleceğini belirleyen aile kurumunu tehdit eden en büyük tehlikelerden biri olan ve toplumsal düzenin bozulmasına, nesillerin ziyan olmasına, insana mahsus bir erdem olan haya duygusunun yitirilmesine ve birçok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olan zina hakkında Yüce Allah onun ‘son derece çirkin bir iş ve çok kötü bir yol’ olduğunu beyan edip, bu suçun işlenmesi şöyle dursun, yanına bile yaklaşılmaması talimatını vermiştir.”

“ALLAH İNSANIN FITRATINA AYKIRI HER FİİLİ YASAKLAMIŞTIR”

İslam dininin, zinanın yanı sıra bütün çeşitleriyle homoseksüelliği de yasakladığı vurgulanarak, “Kur’an-ı Kerim’de eşcinsel ilişkinin çok çirkin bir fiil olduğu ve Allah’ın koyduğu sınırları çiğnemek anlamına geldiği açık ve kesin bir şekilde ortaya konmuştur “ bilgisi paylaşıldı. Açıklamada, “Allah Teala, insanın fıtratına yani yaratılış gereği sahip olduğu bedensel ve ruhsal öze aykırı her fiili yasaklamıştır” denildi. Açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın dini konularda en yüksek karar ve danışma organı olan Din İşleri Yüksek Kurulu’nun ‘din konusunda toplumu aydınlatmak’ ve ‘İslam dininin temel kaynakları ve metodolojisi ışığında’ topluma sahih dini bilgiyi ulaştırmakla görevli olduğu belirtildi.

29 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Bekir Cebeci - Din güzel ahlaktır. Zina ahlaka aykırıdır. Öyleyse zinayi suç sayan yeni bir kanuna ihtiyacımız var. Bu kanunu Meclisimiz hemen yapmalıdır.

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 02 Mayıs 23:09
10

Barbaros Kacmaz - Birde faizin peygamber efendimizin sav efendimizin nasıl yasakladığı ni doğrusuyla millete anlatabilirlerse Diyanete saygılarımı sunacağım.

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 02 Mayıs 15:19
09

Emrullah Kaplan - Degerli kardeşelerim ulkemiz islamiyet insanlarimiz mumin ve Allah ve kitabimiza inancimiz ve ibadetleriz ezanlarimiz kiyamet gunune kadar hep var olacak .zina eşcinsselik ve lgbt oluşumu kelimesnin yasaklanmasi icin hep birlkte cimer'e şikayet kismina kendimizi ifade etmeliyiz ...

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 01 Mayıs 12:18
08

Tt - 2011 de akp yasayı imzalarken aklın nerdeydi?

rte bir tv programında: "homolara da haklarını vereceğiz bu şart" derken

ya akp, lgbt lilere dernek kurma yürüyüş yapma hakkı tanırken.

ya yandaş tv lerde çeşitli ahlaksızlıklar millete sunulurken.

şov yapıyorsun şov samimi değilsin diyanet.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 01:52
07

gart horoz - akp israilin ortadogu bop başkanıdır.suriyenin iranın karışması akpnin bir oyunudur.fetönün yapamadıgını bunlar devraldı süreç millete tatlı olarak sunulup sonunda zehir olup emellerine kavuşuyorlar.gidişatın temeli hiç iyi degil bu millet olayın farkına varmassa elimizde vatan topragı diye birşey kalmıyacak

Yanıtla . 5Beğen . 7Beğenme 29 Nisan 15:34
05

Vatandaş - akp bir yandan istanbul sözleşmesine imza atıyor bir yandan diyanet işleri başkanına destek çıkıyor bu münafıklıktır diyanet işleri başkanları 90 yıldır halka yüce dinimizi anlatmadılar bu boşluğu şimdi başkaları doldurdu diyanet kendine bir öz eleştiri yapsın bu kadar sapık düşüncelerin çıkmasında diyanetin ihmali vardır

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 29 Nisan 12:03
04

Gerçekler... - Zina ve domuz eti yasağının kaldırılması, istanbul sözleşmesi ile gelen lgbt eşcinsellik serbestliği, kadın beyanlarının esas yapılması(sanki ayeti kerime), yıkılan yuvalar, ahlaksız diziler ve bozulan nesiller vs. malesef 18 yıllık akp döneminin en büyük icraatlarıdır. Chp'nin 80 yılda yapamadığını akp 18 yılda yaptı. Bir müslüman olarak huzuru mahşerde bunlara sebep olanlardan davacıyım...

Yanıtla . 23Beğen . 2Beğenme 29 Nisan 10:09
06

Mehmet Sezai Aydıngöz - @Gerçekler... 04 nolu yoruma cevabı: Proje eseri olan iktidardan ne bekliyordunuz.?Belli güçler,başta CHP. olmak üzere diğer partilerde böyle bir karakter sezseydi,yeni parti yeni aktör kurmaya ve bulmaya lüzum görmezdi.Bu itibarladır ki: Karekteri ve kalitesi müsait olanları ajanları tarafından keşfedilerek,bu kadro bulundu ve şartlı olarak görev bunlara tevdi edildi.Merhum Er Bakan Başbakan olduktan sonra,İngiltere,ABD. ve İsrail meşeli bir heyet,merhumu ziyaret ediyor ve şu teklifte bulunuyorlar:"Türk halkı sizden yana tercihe yönelmiş,bu itibarla bizde sizinle çalışmayı düşünüyoruz ve sizi iktidara taşıyalım önünüzdeki badireleri berter af edelim.Karşılığında:BOP,ILIMLI İSLAM,DİNLER ARASI DİYALOĞ,ARAP BAHARI,LİBYA,IRAK SURİYE Proje ve politikalarımaza destek olmanı istiyoruz."Tabiiki Merhum derhal reddediyor ve kalkıp gidiyorlar.Tayyip ve ekibinde bir kıpırdama görünce derhal anlıyor.Haber gönderiyor:"SAKIN Ha ! ama ihtiras gözlerini kör etmiş.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 29 Nisan 14:32
02

hidayet kocak - sevab diyen mi varki ,tabiiki günahtir,ney günah degil ki bir sürü günah lar var,bu günahlari islenmesine sebeb olanlarda günahtir,yanii bir insan evli oldugu halde ,karisini sevemeyorsa,karisi istedigi zaman ,esinin yanina geliyorsa ,bana nedir senin zevkin icin ben senin kölenmiyim derse, ,bu bey disarda tatmin olursa ,günah kimin,dir,ayrica artik dünyamiz kücüldü,biz bütün dünya ile beraber yasiyoruz,onlarla her türlü ticari ailevi alis verislerimiz var,ayricalik yaparsak iliskiler zayiflar,

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 29 Nisan 09:18
01

Hüsnü - Bunlar samimi deyil itibar düzeltme hareketi aynı soylu olayındaki gibi tepkiyi berteraf etme hareketi yapiyolar.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 29 Nisan 05:38


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?