Reklamı Kapat

Mahmut Arıkan: Çıkartılan kanunlar gözden geçirilsin

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, hutbe tartışmaları ile ilgili konuştu…

Büyütmek için resme tıklayın

Hutbeye yönelik verilen tepkilerin değerlerde yaşanan erozyonun özeti olduğunu ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, “Ortada bir suç varsa; geleceğimizi ipotek altına alan; zina yasası, süt bankası, İstanbul Sözleşmesi, AB uyum yasalarına ve TV dizilerindeki ahlaksızlıklara göz yuman, tüm uyarılarımıza rağmen bu yaptıklarından geri adım atmamış olan iktidardır. Bugün tartışılması gereken öncelikli konu, hutbe meselesi değil, geçmişte yaptıkları ile yüzleşmekten kaçan hükümettir” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, düzenlediği basın toplantısında gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi. Ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs salgınında pozitif bir eğilimin görüldüğünü belirten Arıkan, “Vatandaşlarımız biraz daha sabır gösterip alınan tedbirlere uydukları takdirde; kendilerini korudukları gibi toplumun tüm fertlerini de koruyacaklarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi.

MİLLETİMİZİN GAYRETİ TAKDİRE ŞAYANDIR

Salgın yönetiminde vatandaşın gösterdiği gayretin her türlü takdire şayan olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Arıkan, “Mecburi çalışma gerektirmeyen ve ihtiyaçlar dışında genel itibari ile milletimizin gösterdiği tutum ve hassasiyet, kardeşler topluluğunun göstergelerini taşımakta. Belki de süreci avantaja dönüştüren en önemli özelliğimiz kardeş olarak hareket eden bir millet olmamızdır” diye konuştu.

MİLLETİMİZE DAHA UYGUN İMKÂNLAR SUNULMALI

Hangi koşullar altında olursa olsun çözüm için gayret gösteren böyle bir milletin daha uygun imkânlara sahip olmasının hükümetin birinci görevi olduğunu vurgulayan Arıkan, “Bu nedenle hükümetteki arkadaşların başka dönemleri değil; kendi dönemleri ile ilgili muhasebelerini hem maddi hem de manevi yönden yapmaları; onlara verilmiş bu ulvi görev karşısında hem dünyada hem de ahirette onları iyi edecektir” ifadelerini kullandı.

İKTİDAR GEÇMİŞİNİ SORGULAMALI

Yaşanan bu tartışmada iktidarın da geçmiş politikalarını sorgulaması gerektiğinin altını çizen Arıkan, “Ortada bir suç varsa; geleceğimizi ipotek altına alan; zina yasası, süt bankası, İstanbul Sözleşmesi, AB uyum yasalarına ve TV dizilerindeki ahlaksızlıklara göz yuman, tüm uyarılarımıza rağmen bu yaptıklarından geri adım atmamış olan iktidardır. Bugün tartışılması gereken öncelikli konu hutbe meselesi değil, geçmişte yaptıkları ile yüzleşmekten kaçan AK Parti hükümetidir!” diyerek sözlerini tamamladı.

HÜKÜMET KENDİNE BAKMIYOR

Ancak hükümetin bunu görmezden gelip, yaşanan sorunlarda faturayı millete ve muhalefete çıkarmaya devam ettiğini belirten Arıkan, şunları kaydetti: “Biz Saadet Partisi olarak yanlış gördüğümüz konularda kardeşlik hukukunun gereği hep uyardık, uyarmaktan yorulmadık, bıkmadık. ‘Üretim yatırımları yapın. Milletin kaynaklarını tüketip, yandaşların keseleri doldurmaktan vazgeçin. Kutuplaşmaya yol açmayın’ dedik. Ancak onlar bizi dinlemek yerine kendilerini ve ülkeyi felakete götürenlerin sözünü dinlemeyi tercih ettiler.”

DEĞERLERDE YAŞANAN EROZYON GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

Basın toplantısında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma hutbesi sonrası başlayan tartışmalara da değinen Arıkan, “Ankara Barosu gibileri, kirli zihinlerinin onları taşıdığı cahiliye toplumundan örnekler sergilese de bazı tepkiler gelinen noktayı özetlemektedir. Yaşananlar toplumda yaşanan değer kaybının, erozyonun geldiği noktayı gözler önüne sermektedir” dedi.

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

29 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?