ÖĞ-DER’den Ali Erbaş’a destek

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü’den Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek…

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a destek verdi. Sosyal medyada yapılan linç girişimini şiddetle kınayan Hamdi Sürücü, “Sosyal medyada yapılan linç girişimlerini şiddetle kınıyor, şu mübarek Ramazan-ı Şerif ayında kendi fikirlerini değil, Kur’an’ın hükümlerini beyan eden Ali Erbaş Bey’in yanında olduğumuzu bildiriyorum. Kimsenin Kur’an’ı Kerim’in hükümlerine ‘Çağlar ötesinden gelen ses’ diyerek onun şahsında İslam’a hakaret etmeye hakkı yoktur” dedi. 

“Gerek dünyanın, gerekse ülkemizin ‘pandemi’ ile mücadele ettiği şu günlerde millî birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız varken birileri puslu havayı fırsat bilerek zina, eşcinsellik ve benzeri konularda İslam’ın yasakladığı en temel hükümlere, yani İslam’a olan düşmanlığını açıkça sergilemekten geri durmuyorlar” diyen Sürücü açıklamasını şu cümlelerle sürdürdü:

“Zinanın, eşcinselliğin haram olduğunu ve bu haramların topluma verdiği zararları Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş söylemeyecekse kim söyleyecek? Elbette yetkili olan kurum bu konuda söylemesi gerekeni söylemiştir. Kimse Sayın Erbaş’ın konuşmasını bahane ederek Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkışmamalıdır.”

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN GÜÇ ALIYORLAR

Bazı kendini bilmez kesimlerin İstanbul Sözleşmesi’nden güç aldığına da değinen Hamdi Sürücü, “Zina ve eşcinselliğin aile ve topluma verdiği zararlar apaçık ortadayken birileri insan hakları bahanesiyle Kur’an’ı Kerim’in açık hükümlerine aykırı beyanatta bulunup, Müslüman toplumun huzurunu bozmaya yelteniyor. Bu gerici güruh; hükümetin 2004 yılında zinayı serbest bırakan çalışmasından, 6251 sayılı kanunla İstanbul Sözleşmesi’nin uygulamaya konmasından ve 6284 sayılı yasayla ahlaksızlıkların önündeki tüm engeller kaldırılmış olmasından güç alarak bu kadar rahat davranmaktadırlar.  Avrupa Birliği’ne girme hayaliyle yapılan bu kanunî düzenlemeler bin yıllık inancımıza, ahlakımıza, kültürümüze ve aile yapımıza yapılan suikastlardır.” dedi.

ZİNA TEKRAR SUÇ KAPSAMINA ALINSIN

Sürücü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum: Zina konusunda ‘Yanlış yaptık’, bu konuda gerekli düzenlemeler yapılması lazım demiştiniz. Gelin bu yanlış çok gecikmeden düzeltilsin. Zina eskiden olduğu gibi suç kapsamına alınsın. Aynı zamanda bu milletin değerleriyle taban tabana zıt olan İstanbul Sözleşmesi de iptal edilsin. Aksi takdirde AB uğruna çıkartılan bu kanunların yaptığı ve yapacağı tahribat ile aile mefhumu tarihe karışacaktır.” diye çağrıda bulundu.

29 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?