Bahçeli: MHP, Ali Erbaş'ın sözlerine iştirak etmektedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, Diyanet İşleri Başkanı’nın malum ve gündeme gelen, aynı zamanda manevi bir gerçek olan sözlerine aynen iştirak etmektedir." dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Asıl nefret dili, asıl ilkel ve çağın gerisinde kalmış üslup aynısıyla sözü edilen baroların ruhuna yuvalanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Diyanet İşleri Başkanı’nın malum ve gündeme gelen, aynı zamanda manevi bir gerçek olan sözlerine aynen iştirak etmektedir. Nitekim biz çağlar öncesinden gelen nurlu sesin yaşaması ve yaşatılması konusunda yeminli millet ve maneviyat sevdalılarıyız." dedi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi'yle birlikte siyasi ve ideolojik akraba grupları böylesi bir çarpıklığın pençesindedir. Türkiye'nin çarpıcı ve çapı geniş imrenilecek mücadelesini ahlaken tahlil etmeden arsızca tenkide heveslenenler yanlışa gömülmekle kalmamışlar, Türk milletinin telinine mahkûm olmuşlardır.

KOVİD-19 salgınının ateşi düşürülmesi ve hayatın normalleşmesi için sokağa çıkma sınırlandırmasından, diğer zecri önlemlere kadar yapılan ve yapılması planlanan her siyasi girişim değerli ve dengelidir.

Ne var ki, Türkiye'nin salgınla başa çıkmak amacıyla sistematik ve stratejik imkanlarının kademe kademe devreye alınmasına dudak bükenlerin, dahası karalamak niyetinde olanların kavga ve kaos çağrıları zillet ve ziyana açık davetiyedir.

CHP zihniyeti yapılanı yıkmak, hakikati çiğnemek, var olanı yok etmek üzerine kurduğu muhalefet anlayışıyla tam bir garabet ve hezimete dümen kırmıştır. Aziz Atatürk'ün partisi Türkiye'ye diş bileyen, Türk milletine dirsek çeviren ayıplı ve ahlaksız bir siyasetin uçurum dibine yuvarlanmıştır.

İBB BAŞKANI HER İŞE BURNUNU SOKMAKTADIR

Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimizi istismar ederek, Aleviliği bir din gibi göstermeye, bu şekilde takdim ve tarife kalkışan ucuz CHP zihniyeti milletimizin sinir uçlarıyla, inançlarımızın hassasiyetleriyle oynayacak kadar şuur kaybına uğramıştır. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görevinden başka her işe burnunu sokarak, her şeye karışarak, her telden çalarak zehirli emellerini birer birer tedavüle sokmaktadır.

HAKARET VE HIYANETTİR

Alevilik; İslam diniyle mündemiç bir değer, bununla birlikte kültürel yaşayış ve yorum mirasıdır. Bunun aksini iddia etmek şöyle dursun, imasını dahi yapmak yüce dinimize hakaret ve hıyanettir. Alevi de bizim Sünni de bizimdir. Cami de bizim Cemevi de bizimdir. Ayrımcılık yapanlar asırlar geçse de Yezid'in safından hala ve henüz çıkmayanlardır.

Bugünkü hassas ve nazik dönemde CHP'nin kasti ve bir hedefe matuf provokasyonları Türkiye düşmanlarına, İslam karşıtı cephede biriken müptezellere verilmiş kozdur, açık çektir. CHP'nin PKK'yla olan işbirliği ortadadır. CHP'nin FETÖ'ye sempatisi gizli ve saklı değildir.

İNANÇ, İFADE VE YAŞAYIŞ TERCİHİNE SAYGI DUYULMALIDIR

Diyanet İşleri Başkanı'nın geçen haftaki Cuma Hutbesi'nde dini akidelerimize muvafık şekilde paylaştığı vaazına başta CHP zihniyeti olmak üzere, Ankara ve İzmir Barolarının izansız, insafsız ve itibarsız tepkileri hayasızlığın siyaset ve hukuk kılıfına bürünmesi olarak görülmelidir. İslamofibi faillerini uzaklarda aramaya hacet yoktur. Elbette herkesin inanç, ifade, yaşayış ve tercih özgürlüğüne saygı duyulmalıdır. Fakat hiç kimse de Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığına, bunu da aklama ve haklı çıkarma kütüklüğüne heves etmemelidir.

EFENDİMİZE VE DİNİMİZE VAHİM BİR SALDIRIDIR

Müslüman Türk milleti çok şükür çağlar öncesinden yükselen, zamanlar üstü ve evrensel mesajlar içeren kutlu ve kutsal çağrıya sonuna kadar bağlı ve sadıktır. Ankara Barosu'nun Diyanet İşleri Başkanı'nı hedef alarak, "Sesi çağlar öncesinden gelen şahıs" olarak itham etmesi, nefret dilinden bahsetmesi, İzmir Barosu'nun aynı tıynetin yörüngesine girmesi Yüce Allah'ın kelamıyla birlikte Efendimize ve dinimize vahim bir saldırıdır.

Asıl nefret dili, asıl ilkel ve çağın gerisinde kalmış üslup aynısıyla sözü edilen baroların ruhuna yuvalanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Diyanet İşleri Başkanı'nın malum ve gündeme gelen, aynı zamanda manevi bir gerçek olan sözlerine aynen iştirak etmektedir. Nitekim biz çağlar öncesinden gelen nurlu sesin yaşaması ve yaşatılması konusunda yeminli millet ve maneviyat sevdalılarıyız."

28 Nisan 2020 Ankara- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Mustafa Toksöz - Yasaya da evet diyenleri destekleyen yine sizsiniz bahçeli beyyy.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 00:08
03

Mehmet Karaman - MHP nin hükümetin ortağı olması kürt seçmeni kızdırıyor dolaysıyla AKP nin oy deposu olan doğudan MHP yüzünden AKP oy alamıyor.

Bu ortamda AKP nin yanına yakışan parti 28 Şubat ın kahramanı Meral Akşener dir.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 28 Nisan 22:37
02

Muhammed Güney - Diyanet İşleri Başkanının Sözlerinin Gerçekten Arkasındaysanız! Yasal Düzenlemeyle Serbest Olan Bu rezaleti,Zinayı,İstanbul Sözleşmesi ve Bu Gibi Menhiyatları Yasaklayan Kanun Düzenlemelerini Çıkarında Görelim. Lafla Peynir Gemisi Yürümez.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 18:55
01

doğrusöyler - İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE DE AYNEN İŞTİRAK ETİNİZ DEĞİLMİ EFENDİ... rüzgaz kalmadı önünde gülü uçacak, yollar kalmadı u dönüşü yapacak bir zaman lar o senmiydin yoksa sülüetinmi..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 18:19


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?