Reklamı Kapat

Ertuğrul Özkök'den Gökçek'e: Artık sen de 'vatandaşlığa' terfi ettin

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü köşesinde 23 Nisan'da paylaştığı görüntü ile gündeme gelen Melik Gökçek vardı. İşte Özkök'ün yazısının satır başları...

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, "Bak kardeşim sen artık seçilmiş bir insan değilsin. Hepimiz gibi bir vatandaşsın artık... 'Vatandaşlık' bu ülkenin en yüksek mertebesidir. Bugün sen de o mertebeyle terfi ettin. Vatandaşlığının keyfini çıkar, kıymetini iyi bil. Melih başkan artık sen de 'vatandaşlığa' terfi ettin" düşüncesini dile getirdi. 

Özkök,"Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yılında, 23 Nisan günü... Yıllarca o Cumhuriyet’in İstiklal Savaşı ile kurulmuş başkentinde halkın iradesi ile seçilip belediye başkanlığı yapmış. Sayın Melih Gökçek. İşte o gün çıkıp sosyal medyadan bir görüntü paylaşıyor. Bir elinde kolonya şişesi, öteki elinde Cumhurbaşkanlığı amblemli poşet. Gayet normal bir görüntü. O kolonya ülkenin milyonlarca vatandaşına da gönderilmiş. Ama o ne arkasından bir cümle: 'Dünyada kendi tebaasını bu kadar düşünen ikinci bir lider yok'  Belli ki bu ifade Cumhurbaşkanı’nın hoşuna gider düşüncesiyle böyle diyor" görüşünü savundu. 

Özkök, "Melih Bey kardeşim...Bütün siyasi kariyerini 'millî irade', 'vatandaş' 'sandık' kelimeleri üzerine kurmuş. Çıktığı sayısız seçim meydanında karşısındaki insanlara hep 'eşit vatandaşlık' vaat etmiş. Bununla o vatandaşın oyunu almış. Kendi yönetiminde hazırlanan Anayasa’ya, onun sıfatını 'vatandaş' olarak defalarca yazdırmış. Onun hoşuna gider mi sanıyorsun, bu insanlara yukarıdan bakan kelime... Cumhurbaşkanımız, kendisini seçen insanların sevgiye ve saygıya bağlı muhabbetin, 'vatandaş' kelimesinde gerçek ifadesi bulan manasının, biata bağlı zoraki saygıdan çok daha güçlü ve güzel olduğunu bilecek hayat tecrübesine sahip. Sen onun ağzından bugüne kadar bir kere bile 'Sevgili tebaam' ifadesini duydun mu" ifadesini kullandı. 

28 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Menderes YILDIRIM - Melih Gökçek Bey;

Tayyip Bey SEÇİLMİŞ ANKARA BB BAŞKANI olarak sizi neden İSTİFAYA zorladı ve siz de etmek zorunda kaldınız hadi artık lütfen açıklayınız.

İstifa etmek zorunda kalacak kadar NE YAPTINIZ?

NEDEN İstifa etmek zorunda kaldınız?

Seçilmiş Ankara BBB olarak sizi seçen olarak Ankaralıya değil de sizi atayan Tayyip Beyin İSTEĞİNİ YERİNE GETİRMEK ZORUNDA KALDINIZ?

Tayyip Bey Sizin hangi büyük yanlışınızı gördü de size İSTİFA ETME TALİMATI VERDİ?

Lütfen bir TWİTTER de bu konudaki GERÇEKLERİ atarmısınız?

Saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 09:14


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?