Reklamı Kapat

Bataklığı kurutmanın tam zamanı... Sözleşmeli ahlaksızlık

İşte, hukuk adı altında DinÎ değerlerimize saldıranların cesaret aldığı İstanbul Sözleşmesi’nin maddeleri..

Haber albümü için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesindeki ifadelerinden dolayı Ankara Barosu tarafından yapılan çirkin açıklamaya, toplumun her kesiminden tepki geldi. Ayrıca Ankara Barosu hakkında, halkın dini değerlerini aşağılama suçundan soruşturma başlatıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Ramazan’ın ilk Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesinin ardından sözde İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Geçtiğimiz gün de Ankara Barosu Erbaş’ın hutbesi hakkında çirkin açıklamalarda bulundu. Bir Kur’an hakikatini ortaya koyduğu için bazı çevrelerin hedefe koymak istediği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş’ın açıklamaları sonrası Ankara Barosu’nun yaptığı açıklamaya STK’lardan siyasete, iş dünyasından Diyanet camiasına, hocalardan sendikalara toplumun her kesiminden destek gelirken Ankara Barosuna ise tepki vardı.

“ÇAĞLARI AŞAN HAKİKATLE İFTİHAR EDERİZ”

Ankara Barosu’na tepki gösteren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ”Eleştiri hakkı hiçbir zaman hiç kimseye milletimizin inandığı değerleri kendi sığ zaviyesinden bile olsa tahfif ve tahkir etme hakkı vermez. Çağları aşan hakikatlere ve değerlere sahip olmakla daima iftihar ederiz” dedi.

BAKANLARDAN ERBAŞ’A DESTEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından, “#AliErbaşyalnızdeğildir” başlıklı etiketle yaptığı paylaşımda, “Ali Erbaş hocamız çağları aydınlatan dinimiz İslam’ın hükümlerini dile getirdi. İslam ile olan dertlerini Sayın Ali Erbaş üzerinden görmeye çalışan bu ayak takımı iyi bilsin ki ebedi yurdumuzun üstünde ezanlar dinmedikçe sizin hükmünüz olmayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

PAKDEMİRLİ: ALÇAK SALDIRILARI KINIYORUM

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Twitter hesabından, “#AliErbaşYalnızDeğildir” başlıklı etiketle yaptığı paylaşımda, “Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Hocamız Ali Erbaş yalnız değildir. Allah’ın emirlerini, yasak kıldıklarını anlatan, Allah’ın izniyle hiçbir zaman yalnız olmayacaktır. Hocamıza yapılan alçak saldırıları kınıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

BAKAN SELÇUK: BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ramazan ayında ailelerimizi ve nesillerimizi korumak adına dini değerlerimizi hatırlatan Diyanet İşleri Başkanımızın yanındayız. Milli ve manevi değerlerimize saldıran her girişim, karşısında yine toplumu bulacaktır.” ifadelerini kullandı.

BAKAN GÜL: FAŞİST REFLEKSİ BİR KEZ DAHA İFŞA ETMİŞTİR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Ankara Barosu’nun bu açıklamalara yönelik yakıştırmaları bizi bir arada tutan değerlerle de, ilkelerle de ne yazık ki uyuşmamaktadır. İnanç ve düşünce hürriyetinin anlamını herkesten iyi bilmesi gereken bir meslek örgütünün farklı bir düşünceye karşı yaptığı bu talihsiz açıklama, zihinlerinde bulunan faşist refleksi de bir kez daha ifşa etmiştir” dedi.

AGD: İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YIRTILIP ATILMALI

Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, “Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş Bey’in ifade ettiği hususların hepsini destekliyoruz” dedi. Ayrıca açıklamasıyla İstanbul Sözleşmesi’ne de tepki gösteren Turhan, sözlerine şöyle devam etti:

“Ancak İstanbul Sözleşmesi yırtılıp atılmadan, cinsiyet eşitliğini meşrulaştıran eğitimler ortadan kaldırılmadan, televizyonda bu ahlaksızlıkları meşrulaştıran diziler son bulmadan bu meselelerin çözülmesi mümkün değildir.”

KUR’AN-I KERİM’İN HÜKMÜNÜ SÖYLEDİ

Sendikalardan da Prof. Dr. Erbaş’a destek geldi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a destek vererek, “Fikrini değil, Kur’an-ı Kerim’in hükmünü söylediği küreselcilerin insanlık üzerindeki projesinin, finanse ettikleri kirli mühendisliğin karşısında, eşref-i mahlukat için Ali Erbaş’ın yanındayız” ifadesini kullandı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar da yaptığı yazılı açıklamada, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ülkemizin en köklü ve saygın kuruluşlarından birisidir.” ifadesini kullandı. Diyanet İşleri Başkanlığına ve onun başkanına yapılan acımasız saldırılara karşı olduklarını tek dil ve söylemle dünyaya haykırdıklarını ifade eden Bayraktutar, şunları kaydetti:

“Kurumumuzun saygıdeğer başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesinden dolayı sözde İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasını kınıyor, Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.”

HUKUKÇULAR DERNEĞİ’NDEN ERBAŞ’A DESTEK

Hukukçular Derneği, Ramazan ayının ilk hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı kesimlerin hedef seçtiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a destek veren bir açıklamada bulundu. Hukukçular Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: 

“Öncelikle çocuklarımız ve genç nesillerimiz olmak üzere insanlık, yozlaşmış Batı kültürünün örnekliğinde birtakım kirli yönlendirmelere maruz bırakılıyor. Sapkınlığı normalleştirmek amacıyla hareket eden yapılanmalar, uluslararası düzeyde desteklenmektedir. Çizgi filmler, sinema filmleri ve reklamlar üzerinden çocuklar ve gençler ‘farklı cinsel kimliklere saygı kılıfıyla’ özendirilmektedirler. Bu noktadan hareketle halkın ve hakikatin şahitliğini yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın mezkur ifadelerine karşı sergilenen tutumun karşısında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.”

ANKARA BAROSU HAKKINDA SORUŞTURMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Ankara Barosu hakkında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik açıklaması nedeniyle, ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama’ suçundan re’sen soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ankara Barosu’nun 26 Mart 2020 tarihli ve ‘Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın insanlığın bir kesimini nefretle aşağılayıp kitlelere hedef gösterdiği konuşmasıyla ilgili basın açıklaması’ başlıklı açıklaması nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca, Ankara Barosu hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 216/3 maddesi kapsamında, ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama’ suçundan re’sen soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

İHD ve Ankara Barosu’nun sırtını yasladığı İstanbul Sözleşmesi’nin maddeleri

İstanbul Sözleşmesi Maddeleri

* Madde 5/a: Her iki cinsten birinin aşağılığı veya üstünlüğü fikrine veya kadın ile erkeğin kalıplaşmış rollerine dayalı önyargıların, geleneksel ve diğer bütün uygulamaların kökünün kazınması/ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla kadın ve erkeklerin sosyal ve kültürel davranış kalıplarını değiştirmek…

* M. 4/1-3: Bireylerin cinsiyet, toplumsal cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasi görüş veya farklı görüşe sahip olma, ulusal veya sosyal menşe, herhangi bir etnik azınlık, mülkiyet, doğum, cinsel tercih/yönelim, toplumsal cinsiyet kimliği, yaş, sağlık durumu, medeni durum, göçmen ya da mülteci olma, yaş veya engelinin ve diğer bir durumunun bulunmasına bakılmaksızın özellikle mağdurların haklarını korumaya yönelik tedbirler başta olmak üzere işbu sözleşme hükümlerinin taraflar tarafından uygulanması güvence altına alınmıştır.

* Madde 10/c: “Kadın ve erkeğin rolleriyle ilgili kalıplaşmış kavramların eğitimin her şeklinde ve kademesinden kaldırılması ve bu amaca ulaşılması için eğitim birliğinin ve diğer eğitim şekillerinin teşvik edilmesi, özellikle ders kitaplarının ve okul programlarının yeniden gözden geçirilmesi ve eğitim ve metotlarının bu amaca göre düzenlenmesi” ile yükümlü tutmuştur. (ETCEP halen yürürlükte)

* Madde 12/1: Taraflar, kadının aşağılığı iddiasına veya kadın erkek için kalıp rollere dayanan önyargıları, örf ve âdetleri, gelenekleri ve tüm diğer uygulamaları ortadan kaldırmak/kökünü kazımak amacıyla kadın ve erkeklere ilişkin toplumsal ve kültürel davranış modellerinde değişim sağlamak için gerekli tedbirleri alır.

* Madde 12/4: Taraflar; kültür, gelenek, görenek, din veya sözde “namusun” işbu sözleşme kapsamındaki herhangi bir şiddet eylemi için gerekçe oluşturmamasını sağlar.

28 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Tt - bataklığı kurutmanın tam zamanı ise sayın diyanet işleri başkanı şu samimi olduğun reyizine söyle de yasallaştırdığı sapıklıkları bi zahmet yasaklasın.

bildiğim kadarıyla istanbul sözleşmesini ankara barosu değil akp imzaladı.

ha bu arada sapıklıkların yanında duranın da Allah belasını versin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 01:58
06

Mehmet - ya bunlar zaten eşcinsellik yasasını kendileri kanunlaştırdılar, Kur'an'ın diğer emir ve yasakları yok mu, içkinin haram olması ve bunu sattıran yasa, faizin haram olması ve bunun toplumda uygulanmasını sağlayanlar ya da buna şimdiye kadar ses çıkarmayanlar; besbelli ki ekonominin konuşulduğu, milletin cebine para girmediği şu günlerde gündemi değiştirmek niyetindeler, bakıyorlar kimin arkası yok veya sayıları az, onlar seçilmiş. Eğer başkan samimiyse diğer haramları da konuşur ama şimdiden hayır.(zaten bir konuşmada Müslümanların memleketinde şu şu haramlar olamaz diyebilir de.)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 10:02
05

Secmen Izleyici - bu curcunanin arkasinda bir secim yatirimi olmasin akp iktidari hep secimleri böyle curcunali olayla aciklarlar bekleyelim laf cambazlari hangi canbazligi sergliyecekler

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Nisan 12:11
04

Halil - Diyanet sendikaları, dini vakıflar, sivil toplum kuruluşlarııı!

Sade yerinizde oturup basın duyurusu, basın açıklaması yaparak veya WhatsAppta, facede twitter da durum paylaşarak mı eşcinselliği lanetliyorsunuz? Ve sadece bunları yaparak mı diyanet başkanını savunuyorsunuz?

Lanetlik LGBT'liler her bir kaç ayda bir düzenli "güya onur yürüyüşü" bile yapıyorlar. Bu onursuz LGBT bile "güya onur yürüyüşleri" yapıp sokaklara dökülerek bu yasayı bize kabul ettirdiler.

Sizde müslümanları sokağa yürüyüşe davet edin. Bizde size katılalım.

Buraya yazıyorum. Eğer biz bunu iptal ettirmezsek, gün gelir batıda kilisede LGBT'lilere nikah kıydırttıkları gibi, bizede ibadet yerlerinde nikah kıyılmasını bile talep ederler.Kabul edilen

LGBT varya

virüs,deprem,çığ,çekirge vb tüm doğa olaylarından daha büyük bir musibetir.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 12:07
03

Selami - Zina kanunlarımızda yasaktı. Kanunen yasak olmaya devam etseydi kanunlar zaten bu fiilleri engellerdi. Bu hükümet yasağı kaldırdı ve yeni nesillere kötü bir miras bıraktı

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 12:04
02

doğrusöyler - Baronun yaptığı yanlış yanlışta... sanki domuz etinin kasaplık et olarak satılmasına ben müsaade ettim, Bankalara ev ve araba kredilerinin faizlerini haram olmadığının fetvasını ben verdim, israil ve din düşmanlarına tıbbi yardımları ben yaptım.İslam a karşı yasaları ben onayladım, bu eşcinsellikle ilgili yasayı ben çıkardım, hiç sizin suçunuz yok dimi AKP... hep suç bizde ...?????

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 08:29
01

yaşar - bıraksınlar bu destek palavralarını, bu sözleşme leşlerini akp'li yöneticiler olarak iptal etsinler.şova gerek yok, İCRAAT lâzım

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 07:38


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?