"Cüreti ablerinden alıyorlar"

Yasalarımız Avrupa Birliği’ne uyarlanınca Diyanet İşleri Başkanı’nın sapkınlığı eleştirmesi de suç sayılır oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Kur’an-ı Kerim’de lanet edilen zinanın AB uyum yasaları çerçevesinde suç kapsamından çıkartılmasının ardından özellikle homoseksüellik Türkiye’de cüret kazandı. Kanundaki boşluktan yararlanan ve pervasızlıklarını artıran bu çevreler, son olarak Diyanet İşleri Başkanı’nın Cuma hutbesinde, zina ve homoseksüelliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesine karşı suç duyurusunda bulundu. Azgınlıklarını artıranlara bir tepki de Diyanet-Sen’den geldi.

Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesinden dolayı hedefe koymak isteyen çevrelere Diyanet-Sen’den cevap. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Diyanet-Sen olarak dün olduğu gibi bugün de ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanetimize ve onun saygıdeğer başkanına yapılan acımasız saldırılara karşı olduğumuzu tek dil ve söylemle dünyaya haykırıyoruz” dedi.

EŞCİNSELLİĞİN LANETLENDİĞİNİ DİYANET SÖYLEMEYECEK DE KİM SÖYLEYECEK!

“İslam’ın en temel yasaklarından olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini Diyanet İşleri Başkanımız söylemeyecek de kim söyleyecek?” diyen Bayraktutar ifadelerini şöyle sürdürdü: “Zinanın ve eşcinselliğin zararları ortadayken insan hakları bahane edilerek bunun söylenmesine bile tahammül edilememesi neyin şımarıklığı ve azgınlığıdır. Zinanın, eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken birileri zina yapıyor diye bunu normal görmemizi bizden kimse beklemesin. Kanunda bu yaptığınız suç olmayabilir ancak bunun zararları ortadayken siz rahatsız oluyorsunuz diye başımızı kuma gömmeyeceğiz.”

“DİYANET’İMİZİN DE BAŞKAN’IMIZIN DA YANINDAYIZ”

Bayraktutar, dönem dönem asılsız bahanelerle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve onun başkanlarının yıpratılmaya çalışıldığını hatırlatarak, “Sözde İnsan Hakları Derneği’nin bu kişilerin avukatlığını yaparak Diyanet İşleri Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunmasını kınıyor, sonuna kadar Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.

“TOPLUM YAPIMIZA UYGUN DÜZENLEMELER YAPILMALI”

Bayraktutar, zina ve eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken bazı sözleşmelerle bunların suç olmaktan çıkarılması ve ülkemizin de bu sözleşmelere taraf olmasının toplumda onarılması zor zararlar açacağına dikkati çekerek, “Bu kişilerin, Yüce Kitabımız Kur’an’da bunlarla ilgili ayetlerin söylenmesine bile tahammül edememesi bu sözleşmelerden aldıkları güç iledir. Yine bu güç iledir ki Türkiye’nin bu konuda en yetkili kişisi Diyanet İşleri Başkanı’nın yaptıklarının zararlarını söylemesinden dolayı onun hakkında suç duyurusunda bulunma ve görevden alınmasını talep etme cüretini gösterebiliyorlar. Devlet yetkililerimizi toplum yapımızı dinamitleyen bu tür sözleşmelere imza atmak yerine kendi toplum yapımıza uyan düzenlemeler yapmaya davet ediyoruz” dedi.

27 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12

Halil - Diyanet sendikaları, dini vakıflar, sivil toplum kuruluşlarııı!

Sade yerinizde oturup basın duyurusu, basın açıklaması yaparak veya WhatsAppta, facede twitter da durum paylaşarak mı eşcinselliği lanetliyorsunuz? Ve sadece bunları yaparak mı diyanet başkanını savunuyorsunuz?

Lanetlik LGBT'liler her bir kaç ayda bir düzenli "güya onur yürüyüşü" bile yapıyorlar. Bu onursuz LGBT bile "güya onur yürüyüşleri" yapıp sokaklara dökülerek bu yasayı bize kabul ettirdiler.

Sizde müslümanları sokağa yürüyüşe davet edin. Bizde size katılalım.

Buraya yazıyorum. Eğer biz bunu iptal ettirmezsek, gün gelir batıda kilisede LGBT'lilere nikah kıydırttıkları gibi, bizede ibadet yerlerinde nikah kıyılmasını bile talep ederler.Kabul edilen

LGBT varya

virüs,deprem,çığ,çekirge vb tüm doğa olaylarından daha büyük bir musibetir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 17:37
11

Ejdadın Torunu - Balık baştan kokar diye bir laf var. Birde milletin karşışına geçip KuranI Kerim okuyorlar. Yeter artık bu milleti, oy için din konusunda sömürdüğünüz. Allah ve resülünü dışlayan. Teslim dinini bilmeyen zavallı yaratıklar. Bunun hesabına sizden Allah soracak,

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 18:18
10

Mehmet Sezai Aydıngöz - Zina suç olmaktan çıktığında;En başta Diyanet,gereken tepkiyi vermeliydi.Bugüne kadar verilmeyen tepki,bugün verilirse,buna günaydın denmez mi.?2011 de İzmir de yapılan erkek erkeğe evlenme merasimi dünyanın gözü önünde cereyan ederken,Diyanet o zaman gereken tepkiyi niçin vermedi? Belli ki:Gerek zina ve gerekse eş cinsellik toplumumuzun çoğunluğu tarafında hazmedilmiş görünüyor.Böyle giderse korona virüsü arayacağız galiba.

.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 17:43
09

Xx - Eee!! Sen Avrupa’ya uyum İÇİN zina yasası çıkart homoseksüellik suç olmaktan çıkar ondan sonra da çık konuş hocam de!

Ondan sonra sapkınlarda gider mahkemeye .bu yolu açanlar(yasal olarak serbest olma yolunuaçanlar) tekrar kendileri kapatsın

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 16:48
08

Mehmet Aydın - Zina haramdır ama zina da suç değil bu ülkede artık. Zinayı suç olmaktan çıkaran hükumeti herkes biliyor. Zinayı suç olmaktan çıkarıp da, eşcinselliğin sapıkça ve zinanın da haram olduğunu cami minberinden ifade etmek büyük bir tuhaflık. Zina niye çıktı suç olmaktan? Eğer zina suç olmaktan çıkarılabiliyorsa, eşcinselliği sapıklık ilan etmek de elbette ki suç olarak görülebilir. Çünkü eşcinselliğe dönük bu tutum, eşcinselleri hedef haline getirebilir. Bence de eşcinsellik sapkın bir tutumdur ve haramdır, tıpkı zinanın da sapkın ve haram olduğu gibi. Ama tutarlılık da esastır. Tutarlı olmayana İslam'da ne denir, bunu da siz düşünün. Tutarlı olmamak, İslam açısından en sapkınca durumu ifade eder. Bu bir gerçek...

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 27 Nisan 16:03
07

Yusuf Kenan - Mehmet Bayraktutar; zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini yeni mi duyuyorsunuz?kanun çıktığında da bu lanetlenme vardı da siz nerelerdeydiniz? başkanınızla birlikte alın toplumun gazını. var yine bir oyun ama?/? haydi hayırlısı!

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 27 Nisan 15:06
06

Dr.etikbilgi - Diyanet İşleri Başkanımızın Açıklamalarının Sonuna Kadar Arkasındayız.

Ahlak, aklı selim ve özgürlük ilişkisi kurulmayan bir dünya insanlık için güvenli ve huzurlu bir mekan olmaktan çıkar. İslam’ın evrensel mesajı çağlar üstüdür ve her zaman yeryüzünü nefeslendirir ve aydınlatır. Ruhu ve vicdanı kararmış kimselerden başkası İslam’ın evrensel aydınlık mesajına dil uzatmaz.

Selam, dua ve dostlukla

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 27 Nisan 14:38
05

Vatandaş - zaten diyanet işleri başkanlığı millete islam dinini açıklıyacağına çiçekten böcekten anlatıyorlar kendilerine bir öz eleştiri yapsınlar

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 12:23
04

Fatih - AB uyum yasaları ve istanbul sözlesmesi gibi toplumun altına dinamik koyan sözleşmesi acilen kaldırılmali hükümet tarafından

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 11:29
03

Aciz Kul.. - Malesef ab uyumlarınca çıkarılan yasalar özellikle istanbul sözleşmesi ve buna bağlı çıkarılan yasalar ve bunlara zamanında ses çıkarılmayışı medya ile uyutulan, narkozlanan ve zehirlenen toplum ve sonrasında dağılan aile ve evlilikler orta da kalan çocuklar yıkılıp giden nesiller... ne zaman anlayacağız bu çevrelerin aslında müslüman nesilleri yok etmek, islamı yok etmek istediklerini...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 11:13
02

Yağmur - Sayın Diyanet işleri Başkanı'nı gösterdiği bu yürekli tavrından dolayı tebrik ediyorum. bu hususta kendisini canu gönülden destekliyorum. Her bir karış toprağı aziz şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu kutsal topraklarımızda, kendisini islam hak hukuk adalet davacısı olarak iddia ettiği halde Sapıklığı bayraklaştıran AVrupa Yasalarını ülkemizde uygulamaya çalışan ve bu itibarla imzaladığı batıl sözleşmelere dayanarak sapıklığı muşru hale getirmeye çalışanlara karşı Allah teala'nın (c.c) açık hükmünü üzerimize yağan bu virüs belası sırasında olsun söylemeyeceğiz de ne zaman haykıracağız. Yazıklar olsun bu kendisini islam davacısı olarak ilan eden ve lanetlenmiş sapıklığı sözleşmeyle bağlayanlara. Ve bu duruma ses çıkarmayan sözde islam alimi geçinen ilahiyatçı proflara

Yanıtla . 13Beğen . 2Beğenme 27 Nisan 09:50
01

Bir Yorumcu - Türkiyedeki iklim son yillarda manevi değelerimizin lehine değişmiş olsa da, hala bu kesim çığırtkanlık yapabiliyor ve baskı oluşturabiliyor. Bu durum mevcut iktidarın değirmenine şu taşıyor zira insanlar bu çığırtkanların tekrar palazlanmalarindan ,eski günlere dönmekten korkuyor.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 27 Nisan 06:16


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?