Reklamı Kapat

Tarihi günlere şahitlik ediyoruz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Ramazan ayı nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Ramazan ayı nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı. İçinde bulunduğumuz bugünlerin iki önemli tarihe şahitlik ettiğini belirten Karamollaoğlu, “Bugünler; 23 Nisan Çarşamba günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümünü idrak ediyor oluşumuz ve hemen ardından mübarek Ramazan ayına giriyor olmamızdır” dedi.

Türkiye’nin tarihi bir dönemeçten geçtiğini ve önemli olaylara şahitlik ettiğine dikkat çeken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Karamolloğlu, “Bu süreci sapasağlam aşmanın yolu birlik ve beraberliğimizi sağlamak ve pekiştirmek, gerilim dilinden uzak durmaktır. İnanıyorum ki, bir ve beraber olursak üstesinden gelemeyeceğimiz bir problemimiz kalmayacaktır” dedi.

ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU SÜRECİ ÜÇ BAŞLIKTA DEĞERLENDİRDİ

Ülkenin içinde bulunduğu süreci üç başlıkta değerlendiren Karamollaoğlu, hükümetin bugüne kadar uyguladığı ekonomi politikasının çöktüğünü bir an evvel görmesi gerektiğini dile getirdi. Salgın sürecini en az hasarla atlatmak için gerekli önlemlerin alınarak salgından sonra ilk iş olarak her alanda yerli üretim hamlesinin başlatılmasının önemine işaret eden Karamollaoğlu, hükümetin ayrıştırıcı dil kullanmaktan da artık vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

TBMM’NİN 100. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

Bu yıl 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, TBMM’nin açılışının 100. yıldönümünde kutlanacağını ifade eden Karamollaoğlu, “Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele’nin bütün kahramanlarını minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Karamollaoğlu, tebrik mesajında şunları kaydetti: “Ülkemiz 1. Dünya Savaşı’nı yaşamış ve bu savaşın yıkıcı etkileri ile karşı karşıya kalmış, akabinde Osmanlı Devleti tarih sahnesinden silinmiştir. Arkasından küresel emperyalizm bu coğrafya üzerindeki emellerini gerçekleştirme fırsatı yakalayarak, başta Anadolu olmak üzere Osmanlı coğrafyasının tamamını işgal etmiştir. Bunun yanı sıra böylesine karanlık bir tabloya 1. Dünya Savaşı’nın sonlarında İspanyol gribi gibi bir salgın eklenmiş, bugünlere benzer bir durum ortaya çıkmış ve birçok insan hayatını kaybetmiştir.

İşte bu atmosferde “ya istiklal ya ölüm” iştiyakı ve azmiyle aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve bu savaşı zaferle neticelendirmiştir.

Erzurum ve Sivas kongrelerinin hemen ardından, bu karanlık tabloyu parçalayıp ülkemizi aydınlığa çıkarmak için verilen mücadelenin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, tam bir asır evvel bugün açılmıştır. İşgalcilerin silah gücü ve siyasal avantajları karşısında, kendi bağımsızlık mücadelesini başlatmakta tereddüt etmeyen, inanç, karar, azim ve fedakârlık timsali olan bu insanlar, Büyük Millet Meclisi’ni kurarak, Milli Mücadele’nin mihenk taşı haline getirmişlerdir. İnanıyorum ki, 23 Nisan 1920 ruhu ile bu ülke bugün de aydınlık günlere en kısa zamanda kavuşacak, birlik ve beraberlik içerisinde, içinde bulunduğumuz krizleri tek tek aşacaktır.”

RAMAZAN, DİRİLİŞ VE TOPARLANIŞ AYIDIR

Ramazan ayının diriliş ve toparlanış ayı olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “İslam tarihinde nice önemli olaylar bu ayda vuku bulmuştur. Bu sebeple Ramazan ayının manevi iklimi ruhlarımızın dirilişine, İslam dünyasında yaşanan kargaşa ve kaosun son bulmasına, dünyada da karşı karşıya kaldığımız Covid-19 salgınının bitmesine bir vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, bu duygu ve düşüncelerle başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayını tebrik ediyorum” dedi.

RAMAZAN AYI SAADET VE HUZUR GETİRİR İNŞALLAH

Vatandaşların Ramazan ayını da tebrik eden Karamollaoğlu, “24 Nisan’a tekabül eden, Rahmet ve mağfiret ikliminin doruğu olan Ramazan-ı Şerif’in aziz milletimize, saadet, huzur ve bereket getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ülkenin içinde bulunduğu durumu üç ana başlıkta değerlendiren Karamollaoğlu, bunları; ‘salgın ve sağlık’, ‘salgın ve ekonomi’ ve ‘salgın ve siyaset’ şeklinde sıraladı. Dünyanın Covid-19 salgını sebebiyle çok kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Karamollaoğlu, ülkemizde gerek Sağlık Bakanlığı’nın gerekse sağlık çalışanlarının fedakârca ve hatta kahramanca verdiği mücadeleyi takdir ederek izlediklerini söyledi. Karamollaoğlu, “Sağlık çalışanlarının bu gayreti gözlerimizi yaşartmakta, göğsümüzü kabartmaktadır. Her bir sağlık çalışanına bu özverili çabalarından dolayı tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

HOYRAT EKONOMİ POLİTİKALARINDAN DOLAYI HAZIRLIKSIZ YAKALANDI

* Diğer yandan bu salgının çok ciddi bir ekonomik külfeti ortaya çıkardığına dikkat çeken Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, iktidarın bugüne kadar uyguladığı hoyrat ekonomi politikaları yüzünden salgına olduğu kadar, ekonomik ihtiyaçlara da hazırlıksız yakalanıldığını söyledi. İhtiyat akçelerinin bile harcandığı bir dönemde ortaya çıkan bu tablonun, aylardır işyerini açamayan esnafın da, işverenin de sahipsiz kalmasına sebep olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Biz ekonomik gidişatla ilgili olarak endişelerimizi ve atılması icap eden adımları yıllardır dile getirdik. Israrla üretimin hayatiyetinden bahsettik ama iktidar bizi yola, köprüye düşman olmakla itham etti.

Bakınız iktidar ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası yapıyor, muhalefet belediyelerinin kampanya yapmasına da izin vermiyor. Ancak bu kampanyada şu ana kadar toplanan para Osmangazi Köprüsü’nün geçiş garantisi için ödenen paradan (2,5 milyar lira) daha az. İktidar bugüne kadar uyguladığı ekonomi politikasının çöktüğünü bir an evvel görmeli, salgın sürecini en az hasarla atlatmak için gerekli önlemleri almalı ve salgından sonra ilk iş olarak her alanda yerli üretim hamlesine başlamalıdır.”

HÜKÜMET, ÜLKEYİ AYRIŞTIRMA KONUSUNDA TARİHE GEÇTİ

* Salgın sürecinde ekonomide sınıfta kalan iktidarın ne yazık ki siyasette de sınıfta kaldığını dile getiren Karamollaoğlu, “Küresel bir salgın krizinde dahi ülkeyi ayrıştırmayı başaran bir iktidar olarak tarihe geçmiştir” dedi. Belediyelerin yardımlarının engellenmesinin, aşevlerinin kapatılmasının “benden başka hiç kimse iş yapamaz” manasına geldiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Sn. Erdoğan bilmeli ki, Türkiye birden büyüktür. Her şeyin merkezine kendisini koyan yaklaşımından bir an önce vazgeçmelidir. Çünkü bu tavır kendisine ve ülkemize zarar veriyor” tepkisinde bulundu.

 

24 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?