Reklamı Kapat

Saadet Partisi duyurdu! Sesimiz Bir sloganıyla yeni çalışma başlatıldı

Saadet Partisi, koronavirüs salgını sürecinde mağdur olan küçük ve orta ölçekli esnaflar başta olmak üzere tüm mağdur olanlar için “Sesimiz Bir” sloganıyla yeni bir çalışma başlatıklarını duyurdu.

Emre Gürbüz
Emre Gürbüz Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, “Bu süreçte, bugüne kadar ne yazık ki duymazdan ve görmezden gelinen, ihmal edilen tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını ve yaşadıkları mağduriyetleri ülke gündemine daha güçlü taşımak için şimdi de Sesimiz Bir sloganıyla yeni bir çalışma başlatıyoruz. Çünkü görüyoruz ki günlerdir kepenk kapatmış ve artık dayanacak mecali kalmamış olan esnaflarımıza bankaların yolu adres gösterilmekte, çözüm olarak da faiz ve borç batağı sunulmaktadır.” dedi.

HÂLÂ MAĞDURİYET YAŞAYAN SEKTÖRLER VE MESLEKLER VAR

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak etkilenen orta ve küçük esnafın sorunlarının gündeme getirilmemesine dikkat çekti. Yazıcı, açıklamasında, “Karşı karşıya kaldığımız salgın ve sebep olduğu bu kriz, suya sabuna dokunmayan, günü kurtarmaya yönelik adımlarla geçiştirilecek, suni gündemler oluşturularak üzeri örtülecek ve hafife alınacak bir kriz değildir. Çünkü gündem hızlı değişse de insanımızın gündemi hep aynı kalmaya devam etmektedir. Ülkemizde ilk vakanın ortaya çıktığı tarih olan 11 Mart tarihinden bugüne birçok paket açıklandı, fakat açıklanan paketlerin insanımızın derdine tam anlamıyla çare olmadığı günler, haftalar geçmesine rağmen hâlâ mağduriyet yaşayan sektörler, meslekler ve milyonlarca insanımızın olduğu görülmektedir.” ifadelerini kullandı.

SESİMİZ BİR SLOGANIYLA YENİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATIYORUZ

Saadet Partisi olarak, salgının çıktığı ilk günden itibaren çözüm önerilerini ve mağduriyetlerini kamuoyu ile paylaştıklarını belirten Yazıcı, “Bu süreçte, bugüne kadar ne yazık ki duymazdan ve görmezden gelinen, ihmal edilen tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını ve yaşadıkları mağduriyetleri ülke gündemine daha güçlü taşımak için şimdi de Sesimiz Bir sloganıyla yeni bir çalışma başlatıyoruz. Çünkü görüyoruz ki günlerdir kepenk kapatmış ve artık dayanacak mecali kalmamış olan esnaflarımıza bankaların yolu adres gösterilmekte, çözüm olarak da faiz ve borç batağı sunulmaktadır. Derdine derman olacak çözümler beklerken, bankaların insafına terk edilen insanımız, bankalarda da birçok sıkıntıyla karşılaşmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

ORTA VE KÜÇÜK ESNAF ÇARESİZ BIRAKILMAKTADIR

Ömer Faruk Yazıcı, “Bankalardan kredi almaya yönlendirilen vatandaşlarımız, bankaların yetersiz limitleri ile karşılaşmakta, bankanın eski müşterisi değilse müracaatları dahi kabul edilmemektedir. Her bankaya ayrılmış bir kredi limitinin olması nedeniyle, bankalar güçlü şirket ve gelir düzeyi yüksek müşterilerine kredi hakkı tanımayı tercih etmektedir. Maalesef orta ve küçük esnaf ise bu süreçte de her zamanki gibi ezilmekte ve çaresiz bırakılmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

SANKİ 3 AY SONRA EKONOMİ DÜZE ÇIKACAK

Yazıcı, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"İnsanlarımızın bir başka sıkıntısı ise kalıcı çözümler üretmek yerine, adeta kanseri aspirinle tedavi etmeye çalışmak misali günü kurtarmak amacıyla bu süreçte çeşitli vergiler ve ödemeler 3 ay sonrasına ertelenmektedir. Sanki 3 ay sonra ekonomi düze çıkacak, her şey güllük gülistanlık olacakmış da 3 aylık kayıplarını esnaflarımız 1 ayda telafi edecekmiş gibi günler ve aylar sonrası için umut vaat edilmekte, pembe tablolar çizilmeye çalışılmaktadır.

SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM ÜRETME ZAMANI

Görmezden ve duymazdan gelinen ve artık takati kesilen insanlarımız da haklı olarak, bu vurdumduymazlık karşısında ''Yıllarca çalıştım, didindim, vergimi ödedim şartlar olağan olsa yine çalışır, helalinden kazanır, vergimi de yine öderim fakat şartlar buna müsaade etmiyor. Şimdi zaman, devletin yıllarca ödediğim vergilerle ve tam anlamıyla sorunlarımıza çözüm üretme zamanıdır'' diyor.

TÜM VATANDAŞLARIMIZIN SESİ OLACAK, SESİNE SES KATACAĞIZ

İşte vatandaşlarımızın bu ve buna benzer sıkıntıları dile getirmek için Saadet Partisi olarak yeni bir çalışma başlatıyoruz. Berberlerimizden, çay ocağı, kafe ve restoran işletmecilerimize; ustalarımızdan, aşçılarımızdan, garsonlarımıza, çırak ve kalfalarımıza, kamyoncularımızdan, taksicilerimizden, otobüs şoförlerimizden, düğün salonu ve pastane işletmecilerimize, memurumuzdan, işçimizden, emeklimize, çiftçimize ve tüm esnaflarımıza öğrencilerimizden, öğretmenlerimize, genciyle, yaşlısıyla ihmal edilen, sesi duyulmayan tüm vatandaşlarımızın sesi olacak, sesine ses katacağız.

YAŞANAN TÜM MAĞDURİYETLERİ DİLE GETİRECEĞİZ

Bu süreçte aç ve açıkta kimse kalmayana dek, her bir vatandaşımızın derdine derman olunana, insanlarımızın kaygıları, endişeleri giderilinceye ve her bir ferdin mağduriyeti ortadan kalkacağı güne kadar tüm gücümüzle yaşanan mağduriyetleri dile getirecek ve çözüm bulunana kadar tüm gayretimizle çaba sarf edeceğiz.

TALEP VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ

Saadet Partisi olarak “Sesimiz Bir” başlığıyla başlattığımız bu çalışmayla her bir vatandaşımız mağduriyetini dile getirebilecek bir zemin bulacak, tüm sektör ve iş alanlarında yaşanan sıkıntılar birinci ağızlardan ifade edilecek ve bizler de her gün bu sıkıntıları, talepleri ve çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşacağız.

Son olarak buradan tüm vatandaşlarımıza da çağrıda bulunuyorum; asla ama asla yalnız ve kimsesiz değilsiniz. Sesimiz Bir başlığı altında yaşadığınız sıkıntılarınızı, karşılaştığınız problemleri ve çözüm beklediğiniz konuları bizimle paylaşarak sizler de sesinizi duyurabilirsiniz. Unutmayalım ki sesimizi duyurdukça, sözümüzü çoğalttıkça, bir ve beraber oldukça daha güçlüyüz. Dile getireceğimiz mağduriyet kalmadığı, her bir vatandaşının derdine çözüm üretildiği, her bir insanımızın yüzünün güldüğü, yarınlara umutla baktığımız bir Türkiye temennisiyle.”

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

22 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Emre Gürbüz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

burhan - AKP ye oy vererek bu günlerini hazırlayanlar için "kendi düşen ağlamaz" denilr de onların elleriyle kazandıkları ya da kaybettiklerinden diğerleri neden mesul sıkıntıda onlarında vebalerini üstlenmiş olmuyorlar mı?

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 22 Nisan 14:07


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?