Reklamı Kapat

Memur-Sen: Sağlık çalışanlarının yemek sorunu çözülsün

Koronavirüs ile en ön safta savaşan sağlık çalışanları misafirhanelerde sorunlar yaşıyor…

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri

Memur-Sen Konfederasyonu, koronavirüs ile mücadelede en önemli savaşı veren ve evlerine gidememelerinden dolayı misafirhanelerde konaklamak zorunda olan sağlık çalışanlarının yemek sorununa ilişkin çözüm çağrısını Cumhurbaşkanlığı’na yazılı olarak iletti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş’un imzasını taşıyan yazılı açıklamada, kamu görevlilerinin ve özellikle sağlık çalışanlarının virüse karşı verdiği mücadeleye dikkat çekildi.

Açıklamada, hayatları pahasına yoğun bir mücadele ve gayret gösteren ve bu nedenle de ailelerini korumak için evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarının bir süredir kamu kurum ve kuruluşlarının misafirhanelerinde kaldıkları belirtildi. Bazı kamu kurum ve kuruluşların misafirhanelerinde kurulu bir yemek düzeninin olmaması nedeniyle sağlık çalışanlarının beslenme sıkıntısı çektiği ifade edilen açıklamada, sağlık çalışanlarının kendi imkânlarıyla aperitif yiyecekler ile beslenmeye çalıştıkları vurgulandı.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ VE DİRENÇLERİNİN GÜÇLÜ OLMASI GEREKLİ

Bağışıklık sistemi ve dirençlerinin güçlü olması gereken dönemde bu soruna karşı çözüm çağrısında bulunan açıklamada, “Bu itibarla, pandemi sürecinde misafirhanelerde vb. tesislerde kalan, Covid-19 virüsüne karşı mücadele eden sağlık çalışanlarımızın beslenme ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında, virüs salgınına karşı devletimizin yetkili organlarınca başarılı bir şekilde yürütülen süreç yönetiminin sekteye uğramaması adına gerekli iş ve işlemlerin tarafınızdan yerine getirilmesini beklediğimizi ifade eder, saygılarımızı sunarız” ifadelerine yer verildi.

 

22 Nisan 2020 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?