AK Parti'de gece yarısı Bülent Arınç depremi! Paylaşımı sonrası...

TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım AK Parti'yi karıştırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Arınç, Twitter hesabından infaz yasası ile ilgili yaptığı paylaşımında "Rahmetli üstadın dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel" diyerek Necip Fazıl’ın “Reis Bey” adlı tiyatro oyunundaki bir tiradının olduğu eski bir Türk filmi sahnesini paylaştı.

Arınç, paylaşımının devamında ise Prof. Dr. Faruk Erem’in “Bir Ceza Avukatının Anıları” kitabından alıntıladığı "Suçluyu kazıyınız altından insan çıkar. Amaç suçludaki insanı değil; insandaki suçluyu yok etmektir! Bana öyle geliyor ki adalet yanıldığını anlayınca geri veremeyeceğini baştan almamalıdır" sözlerini paylaştı.

Bülent Arınç, bu paylaşımının ardından büyük tepki çekti. En sert tepkiyi de AK Parti’li eski vekil Mehmet Metiner gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Metiner, “REİS ne demişti: ACIRSANIZ ACINACAK HALE DÜŞERSİNİZ! Aynı merkezin adamları MERHAMET sömürüsü yaparak içerdeki FETÖ’cüleri kurtarmak için sahnedeler yine! Gün, 15 Temmuz ruhunu kuşanarak topyekun ses yükseltme günüdür. Kripto unsurları deşifre etme günüdür. Haydi Bismillah!” diye yazdı.

Hükümete yakın Star gazetesinin yazarı Ardan Zentürk de Arınç’a tepki göstererek, “Merhum Necip Fazıl Reis Beyi yazarken, alnı beş vakit namazda diye bilinenlerin Gazi Meclisi bombalayacakları Amerika'nın 1 Dolar'lık askerleri olacağını düşünemezdi bile @bulent_arinc. Sen kimin için merhamet istiyorsun bir söyle hele, takke düşsün bir görelim. Bu millete ayıptır” ifadelerini paylaştı.

Zentürk devamında, “Merhameti kim için istedikleri belli... 15 Temmuz gecesi şehit verdiğimiz o şerefli insanların eşlerine, evlatlarına, analarına, babalarına Haliyle bu milletin namusuyla vatanı için dimdik durmuş insanlarına merhametleri yok Merhametleri hainler içindir Hep böyleydiler... Ayıptır” dedi.

“PES ARTIK”

Star gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Nuh Albayrak da “Çarpıtma ve istismar buraya kadar gelmişse pes artık... @bulent_arinc  FETÖ’cüleri savunmak için bir zamanlar ağzından kaçırdığı gibi cübbesini giyse bence daha dürüst davranmış olur!” ifadeleriyle tartışmaya katıldı.

Albayrak’ın paylaşımı üzerine bir tweet daha atan Zentürk ise, “Bak, @NuhAlbayrak  doğru söylüyor. Giy cübbeni @bulent_arinc Bakalım o cübbe kaç metre kumaştan yapılmış. Bir ölçelim di'mi... Öyle karnından konuşma. Hadi... Çık ortaya, cesur ol...” ifadelerini kullandı.

07 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

31

Avam Ali - kurban olduğum ALLAH iyiki ölümü yaratmış yoksa döneklerin yalakaların altında sürünecek yalanlarla yaşayacaktık eh gerçeklerle ölmek daha iyi size diyorum fetöyü övüp büyütenler ağlayanlar hasret çekenler

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 03:31
29

Masumlar Adina - Suçluyu kazıyınız altından insan çıkar. Amaç suçludaki insanı değil; insandaki suçluyu yok etmektir! Bana öyle geliyor ki adalet yanıldığı için bir sürü suçsuz insan adaletsiz bir kalemde uydurma kopyala yapıştır suçuyla suçlandı amusluman Türk Millet Terörist olamaz olmaz bunlar ayrılmalı gerçek suçlu ortaya çıkarılmalı bu insanlar hadi suçluda siz siyasetçiler hem alkışladınız hem ağladınız hem milletvekili verdiniz bunlara sonra kendinizi kurtarmak için suçsuz belkide kattı bu arsız dört harfli alçaklar evet 15 temmuz bir çanakkale sarıkamış gibi önemlidir hedefi saptırmayın.Ahiret çok yakın Allahın huzuruna çıkmak çok yakın.

Yanıtla . 19Beğen . 5Beğenme 13 Mayıs 04:20
28

Emrahk. - Ahmet kaya mısaralarında diyor ki: ecel kapına geldiğinde ah edip vah edip ağlama evi telaşa verme o geldiğinde sen çoktan gitmiş olacaksın... Hesap günü hepiniz hepimiz için yakındır... Arınç a.b.v.

Yanıtla . 16Beğen . 3Beğenme 10 Mayıs 03:18
27

Salih - HADEP Kurucusu ve eski yöneticisi Mehmet Metiner ne desek acaba? Yahu düz rütbesiz askerin , askeri öğrencinin 10 binin üstüne ev hanımını ve bunun gibi yüzbinleri bir torbaya koyarak yargılamak Hangi dine hangi hukuka uygundur? Aklınızdan vazgeçtim de vicdanınızı nereye gömdünüz?

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 09 Mayıs 12:47
23

Yavuz - İslamda hiç kimse bir kimsenin işlediği suçtan dolayı suçlanamaz. Modern hukukta suçun şahsiliği vardır. Böyleyken 15 Temmuz’da ölen insanların vebalini olaydan hiç haberi olmayan insanlara yüklemek kadar deni birşey olamaz. Bugün akpye oy veren insanların akpnin cürümlerine yarın ortak edilemeyeceği kadar aşikar birşey. Ev hanımının çocuklu kadının öğrencinin öğretmenin sırf zekat vermek kastıyla para verenin kurban İbadeti diye kurban verenin resmî bir bankaya para yatırmanın MEB e ait özel kuruma çocuğunu göndermenin açılmasına müsade edilmiş bir sendikaya üye olmanın suç sayılıp insanların içeri atılmasına göz yumana ve alkış tutuna müslüman değil insan bile denilemez.

Yanıtla . 37Beğen . 10Beğenme 05 Mayıs 23:31
26

Türk. - @Yavuz 23 nolu yoruma cevabı: Biz biliyoruz kimin ne olduğunu. Hainlik yap ustede para işte. Yeter size 1 Amerika doları. Hepinizi gördüm sinsi bir sirtlansiniz. Size iyi ogretmisler yahudi taktiğini. Almanya da işe yaramaz diye Hitler'in önüne atılan masum Yahudiler ve çingeneler. Sizde aynısınız. Serefsiz teröristler.

Yanıtla . 6Beğen . 6Beğenme 09 Mayıs 05:46
25

Hilmi - @Yavuz 23 nolu yoruma cevabı: El hak doğru söyledin kardeşim. İktidar bu insanları adaletle kazanması onlara Feto 'nün gerçek yüzünü göstermesi gerekirken bu adaletsiz uygulamalar ile kindar bir düşman üretiyor. Ben bu insanların büyük çoğunluğunun Feto denilen haini gerçek yüzü ile tanıdığına inanmıyorum.

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 09 Mayıs 04:22
22

Tc Vatandaşı - Metiner herşeye atlamasa olmaz. Bu hükümet degiştiginde bakalım kimin cilası olacak.

Yanıtla . 28Beğen . 6Beğenme 03 Mayıs 20:37
21

Yalçın TÜRKOĞLU - bu arkadaş sayın bülent arınç nerede aktif görev yapıyor şu anda birde sevgili damadı noter tasdikli tutuklu fetöcü değilmiydi şimdi nerede serbest eeee Tuz kokmuş korona19 ne yapsın bu türlere ama Ahirette Ukbada kesin hesap zamanında karşılaşacağız bu türlerle

Yanıtla . 13Beğen . 5Beğenme 02 Mayıs 21:22
24

Ebu Talha - @Yalçın TÜRKOĞLU 21 nolu yoruma cevabı: Evet katılıyorum. O hesap ve adalet günü hesaplaşacağız. O gün boynuzsuz koyun boynuzlu koyundan hakkını alacak. Umarım o zamana kalmaz hesabınız.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 07 Mayıs 05:33
20

Vatandaş - tescilli fetöcu bülent arıncı erdoğan yanından ayırmıyor birde bilmen ne kurulu üyesi yaparak o zata yüksek maaş vererek ödülllendiriyor

Yanıtla . 12Beğen . 7Beğenme 02 Mayıs 12:51
15

Erhan - Mehmet metiner in yaşı kadar Bülent Arınç ın Hukuk tecrübesi var herkes kendi işi ile alakalı konularda konuşsa ne güzel olurdu hemen olayı fetö savunucusu suçlaması yapmak günün geçerli akçesi başka malzeme kalmadı. Orada kapı gibi duran bir laf herkes kendini suçlu kabul etsin diye anlamak için bilmek gerekiyor

Yanıtla . 31Beğen . 21Beğenme 27 Nisan 03:56
14

Merhamet Ve Maraz - Fıtratı bu adamın. İllaki ihanet edecek. Yalvarıp yakarmasına, ben onu kastetmedim demesine kimse inanmasın. Atın bu adamı içeri artık. Reis bunun dosyasını artık savcıya göndermelidir.

Yanıtla . 27Beğen . 18Beğenme 26 Nisan 22:23
17

Kurt - @Merhamet Ve Maraz 14 nolu yoruma cevabı: Hangi savcıya gönderecek

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 30 Nisan 04:08
13

Bilal aslan - Herkese Selamlar.

birileri Arınç üzerinden gösteriş mi yapıyor ? kime kendini göstermeye çalışıyor ?

bi laf yazdı diye çok abartılmadı mı, şu kesin birilerinin eline malzeme geçti...

kastettikleri belki iftirayla magdur edilenler. şu fetocu deyip sevmediği adamların ayaklarını kaydıranlar olmadımı, oldu. hemde sağlam bahane oldu...

Yanıtla . 10Beğen . 5Beğenme 26 Nisan 15:18
12

Kaptan - Suçluyla suçsuzu bir araya doldurup topyekun kıyım budur.Konuşurken güçten cesaret alıyorsunuz ama şunu bilin ki bir gün Allahın adaleti tecelli edecektir.

Yanıtla . 17Beğen . 1Beğenme 25 Nisan 15:30
11

Mustafa - Rezilliğin son perdesi feto kılıçtarı bülent arınç.bir laf ettin içine ettin.zaten tarafın belliydi

Yanıtla . 14Beğen . 13Beğenme 25 Nisan 06:56
09

Hak Deyince - Allah adaletle hükmetmemizi emreder. Allah haddi aşanları sevmez.Müslüman. kimseye zulmetmez.

Yanıtla . 37Beğen . 1Beğenme 24 Nisan 10:34
08

Mehmet - Bülent arınca sallayanların hepsinin geçmişte fetö ile çok yakın ilişkileri var.

Yanıtla . 32Beğen . 9Beğenme 23 Nisan 13:21
07

YÖN etmek - yok köprü yok bombalama diye yüzbinlerce masumun ezilmesini linç edilmesini savunan tipleri masum görmüyorum Allaj aşkına kim yaptı kaç kişi yaptı bu melum kalkışmayı gariban er in öğrencinin suçu ne genç bayan öğretmenin suçu ne hiçmi vicdanınız yok hiçmi sızlamaz zonklamaz ALLAH tan korkun bu topyekün cezalandrma islamın hangi ruknune uyup yakışıyor yoksa yeni bir Din yeni bir islam anlayışımı icat ettiniz

Anadolunun mütedyyin insanına bir hıncınızmı varki bu toptancı kıyımı savunur oldunuz evet MERHAMET

Yanıtla . 35Beğen . 5Beğenme 23 Nisan 10:38
30

Suat - @YÖN etmek 07 nolu yoruma cevabı: Evet, Anadolunun mütedeyyin insanına hınçları var. Onlar bilmiyorlar mı? Dağ köyündeki ,bir öğretmenin ücra bir kasabadaki memurun , esnafın 15 Temmuzla alakasının olmadığını. Beni de emekli bir kamu görevlisinide terörist ilan edip ismimi resmi gazetede yayınladılar. Sebeb 10 tl iki SMS yardımı, ve bir dersane ödemesi.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 21:17
16

Hulusi Ballıdağ - @YÖN etmek 07 nolu yoruma cevabı: Anadolunun mütedeyyin insanları şimdiye kadar laiklik, çağdaşlık Atatürkçülük gibi kılıçlarla doğranmaya çalışılıyordu. Ama pek fazla etkili olamıyordu. Şimdi kılıcın kralı ellerinde müslüman görüntüyle oylarını al kendi komsusunu arkadaşını birbirine düşman et. Sonuçta mütedeyyinleri birbirine kırdır. Medyaya da inşallah lı maşallah lı yada camide kur'an okuyan bir görüntü ver keriz avlamak babından ezan susmaz bayrak inmez naraları, zavallılar da kendini mücahit zannedip hurilerle ilgili rüyalar görsünler. Bu sefer tezgah iyi yere açıldı bakalım nereye kadar.?

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 23:47
06

Dadaş - Bunları yargilayamayan hukuk utansın garip guraba içerde çaycı öğretmen bunlar dışarda bunu haykiramayan sistem utansın tarih sizi nasıl hatırlar bilbiyorum

Yanıtla . 34Beğen . 3Beğenme 09 Nisan 01:15
05

akp haber - sayın arınç af yasası için size hak veriyorum işlerine geldiği gibi yasa çıkarmaya çalışıyorlar.sayın arınç mahkular için bedelli mahkumluk yasası olmazmı durumuna gore bedelli askerlik gibi.

Yanıtla . 14Beğen . 4Beğenme 08 Nisan 09:44
10

Kalpsiz - @akp haber 05 nolu yoruma cevabı: Öncelikle herkeze slm saygılar adeletli yasa değildi kendi adamlarını çıkardı çoğu içerde açıkta yatanlar cıktı diğerleri kapalı da yatmaya devam ediyor sayın cumhur başkanım diwrlerınınde cezasını az ındırseydın ne olurdu..

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 24 Nisan 11:09
04

Vatandaş - PKK lı Metiner seni sen unutursun da biz unutmayız, fetöcü, varsa sensin sen...

Yanıtla . 41Beğen . 7Beğenme 08 Nisan 04:05
03

Asrınsafı - Arınç haklı. Yani "benim damat beraat ettiğine göre onun yüzde biri kadar irtibatı, iltisakı olmayan yüzbinler işinden gücünden edilmiş veya içerde" diye düşünüyor herhalde ...

Yanıtla . 27Beğen . 3Beğenme 08 Nisan 01:51
02

acecihüyük - Bunlar asla Cumhurbaşkanımızın bilgileri dışında değildir. Eğer haberi yok ise! : :sırasıyla 2.3.4.5.sekreteryalarından başlayarak bu pis Oyun kurucularını teemizlenmelidir. Yoksa; Kemal KILIÇDAROĞLU Haklı çıkar.

Sadece ;Müslüman Cumhurbaşkanı'nın 15 TEMMUZ daki Ruh halini gerçek yüzünü yine görmek istiyoruz elbette

İnsanlığımıza

Selam

DUA

Ve

Saygılarımla

Yanıtla . 3Beğen . 14Beğenme 08 Nisan 00:08
01

yusuf şahintürk - ben bu mehmet metınere şaşıyorum kılıktan kılığa gırıyo buda ak partıye sallıyo şimdı affedılmek yenı yerler kapmak ıcın sozde ona buna catıyo bırak başkası savunsun reısı senın rengın bellı ahmak herıf sen kımseye ıyılık atmezsın varmı bır koltuk tamam

Yanıtla . 28Beğen . 2Beğenme 07 Nisan 18:52


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?