“Ücretli öğretmenlerin sorununu kökten çözün”

Eğitime ara verilmesinden dolayı ücretli öğretmenlerin yaşadığı sorunu gündeme taşıyarak çözüme katkı sunan ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, sorunun temelden çözülmesini talep etti.

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesinden dolayı ücretli öğretmenlerin yaşadığı sorunu gündeme taşıyarak çözüme katkı sunan ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, sorunun temelden çözülmesini talep etti. Sürücü, ücretli öğretmenlik sisteminin kökten çözümü için kadrolu yapılmasını istedi.

Dünyayı derinden etkileyen virüsün ülkemizde de etkisini göstermesiyle eğitime ara verilmesi eğitim camiasının en önemli ayağı olan öğretmenlik sistemini yeniden gündeme taşıdı. Binlerce ücretli öğretmenin ne olacağına ilişkin yapılan duyurulara MEB karşılık vererek, sorunu şimdilik çözdü. Bu süreçte ücretli öğretmenlik sorununu sosyal medya başta olmak üzere gündeme taşıyan Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER), düzenlemeyi yapanlara teşekkür etti. ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü “Koronavirüsten dolayı eğitime ara verilince Milli Eğitim’in kronik sorunlarından birisi olan ücretli, sözleşmeli ve kadrolu öğretmen şeklinde üçe ayrılan öğretmen ‘kast’ sisteminin ne kadar sorunlu olduğunu bir daha gördük. Bu idari izinde özellikle ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin ücretlerini alamaması buradan gelen parayla evini geçindiren yaklaşık 150 bin ailenin mağdur olduğunu gördük” dedi.

“3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ HâLâ HAFIZALARDA”

“Eski başbakanlarımızdan rahmetli Erbakan Hocamızın tabiriyle ‘pansuman tedbirlerle’ bu sorunların çözülemeyeceğinin şuurundayız” hatırlatmasında bulunan Sürücü, “Bu yüzden devletin ücretli öğretmen uygulamasını kaldırıp bu çalışanlara kadro vermesinin daha adil ve hakkaniyete uygun uygulama olacağı kanaatindeyiz. Kaldı ki Sayın Cumhurbaşkanı’nın 3600 ek göstergeyi vereceğiz sözü unutulmuş değildir. Bu söz üzerine on binlerce emekli adayı öğretmen arkadaşımız beklemektedir” açıklamasında bulundu.

04 Nisan 2020 - Eğitim

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Ücretli öğretmen - Tüm ücretli öğretmenler adına teşekkür eder, saygılar sunarım. Bir kamu vicdanına dokunduğunuz için Allah razı olsun. Edebiyat mezunuyum, formasyonum var. 80 Puanla atanamayan binlerce öğretmenden biriyim. Ve ne üzücüdür ki, 80 Puanla atanamayan bir ücretli öğretmen olarak, 50-55 puanla atanmış bir kısım kadrolu öğretmenlerin mobbingine uğramışlardan bir tanesiyim sadece. Tekrar teşekkürlerimi sunuyorum, Allah razı olsun...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 06:20
02

Usta Öğretici - Usta öğretici: Öğder yöneticilerine teşekkür ederim. Şu an birçok halk eğitimi merkezinde ve meslek liselerinde geçici çözüm üretilen ücretli öğretmen ve usta öğreticiler kovid 19 mücadelesinde biz birbirimize yeteriz diyerek görevlerini tüm samimî duygularımızla çalışıyoruz. Aynı samimiyeti sayın Cumhurbaşkamızdan biz usta öğretici ve ücretli öğretmenlerimizin kadro taleplerini geri çevirmemelerini dilerim.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 02:06
01

Ücretli Öğretmen - Ücretli öğretmen olarak çok teşekkür ediyorum

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 04 Nisan 08:16


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?