Kamu ve özelde sağlık ücretsiz olmalı

TTB Merkez Konseyi tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve SGK Başkanlığı’na yazı gönderdi.

Ahmet Sesli
Ahmet Sesli Tüm Haberleri

TTB Merkez Konseyi tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve SGK Başkanlığı’na gönderilen yazıda, Sağlık Uygulama Tebliği’nde gerekli düzenlemelerin yapılması, kamu ve özelde sağlık hizmetlerinin ücretsiz sunulması gerektiği kaydedildi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Covid-19 pandemisinin sağlık sisteminin insanları mağdur eden yönlerini ortaya koyduğunu belirterek, bu süreçte özel hastaneler tarafından hastalardan talep edilen ücretlerde artış olduğuna dair yakınmaların yaygınlaştığını bildirdi.

DÜZENLEMELER ZAMAN KAYBETMEDEN GERÇEKLEŞTİRİLMELİ

TTB Merkez Konseyi, konuyla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’na yazı göndererek, Covid-19 pandemisi süresince, Türkiye’de yaşayan herkesin herhangi bir ayrım gözetilmeksizin Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında kabul edilmesi ve prim, ilave ücret ve katılım payı da dahil hiçbir ücret ödemeden kamu-özel tüm sağlık kurumlarında sunulmakta olan bütün sağlık hizmetlerini, yapılacak planlama kapsamında kullanabiliyor olması gerektiğini belirtti. TTB Merkez Konseyi, bu bağlamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın, Sağlık Uygulama Tebliği’nde gerekli düzenlemeleri daha fazla zaman kaybetmeden gerçekleştirmesinin sağlanmasını istedi.

03 Nisan 2020 - Ekonomi

Muhabir Ahmet Sesli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?