Şirin Ünal kimdir?

evinde ölü bulunan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova olayından sonra gündemden düşmeyen Şirin Ünal, Ak Parti, 26. Dönem İstanbul Milletvekilidir. Peki, Şirin Ünal kimdir? Detaylar biyografi haberimizde.

Şirin Ünal, Ak Parti 26. Dönem İstanbul Milletvekili olarak TBMM'de görev yapmaktadır. Şirin Ünal evinde ölü bulunan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova olayından sonra gündeme sık sık gelmiştir. Peki, Şirin Ünal kimdir? Biyografi haberimizden okuyabilirsiniz... 

ŞİRİN ÜNAL KİMDİR?

Şirin Ünal, Sinop Ayancık doğumludur. 1954 yılında Hamdi - Cemile çiftinin çocukları olarak dünyaya gelen Şirin Ünal, Hava Pilot, Tümgeneral; Hava Harp Okulu, Harp Akademileri Komutanlığı Hava Harp Akademisi ile Silahlı Kuvvetler Akademisini bitirdi.

Jet pilotu, filo komutanı, NATO Karargâh Subayı, 5. Ana Jet Üs Harekât Komutanı; Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2000 yılında tuğgeneralliğe, 2004 yılında ise tümgeneralliğe terfi etti. Plan Harekât Daire Başkanlığı, 4. Ana Jet Üs Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Başkanlığı, 1. Hava Kuvveti Komutan Yardımcılığı ve Genelkurmay Komutanlığı Kontrol Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

24, 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Millî Savunma Komisyonu Başkanvekilliği; Plan ve Bütçe Komisyonu, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Ünal, evli ve 3 çocuk babasıdır.

05 Mar 2020 - 12:32 - Biyografi
Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Covid-19 aşısı bulunursa yaptırır mısınız?