Cihangir İslam kimdir?

Türk hekim ve siyasetçi olan Cihangir İslam, 27. Dönem İstanbul Milletvekilidir. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı alanında profesördür. Cihangir İslam kimdir? haberimizden detayları okuyabilirsiniz.

27. Dönem İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı alanında profesördür. Cihangir İslam kimdir? hakkında daha detaylı bilgi almak için Cihangir İslam kimdir? biyografi haberimizden okuyabilirsiniz... 

CİHANGİR İSLAM KİMDİR?

Nazır Cihangir İslam, 1959 yılında Sakarya'da dünyaya gelmiştir. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesördür. İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunudur.

ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada - Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center'da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı.

Mimar Sinan Üniversitesi Felsefe Yüksek Lisans öğrencisidir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yaptı.

Şubat 2017 yılında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Kafkas Üniversitesi'nden ihraç edilmiştir.

2018 milletvekili genel seçimlerinde İstanbul milletvekili seçildi.

Cihangir İslam'ın babası Adalet Partisi (AP) Sakarya eski milletvekili Nadir Latif İslam'ın oğlu, Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Ayşenur İslam'ın kayınbiraderidir. Diplomat ve siyasetçi Merve Kavakçı ile 2010 yılında evlilik yapmış ve 2016 yılında boşanmıştır.

# BİYOGRAFİ İLE İLİŞKİLİ:
# CİHANGİR İSLAM İLE İLİŞKİLİ:

04 Mar 2020 - 21:13 - Biyografi
Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Covid-19 aşısı bulunursa yaptırır mısınız?