Karamollaoğlu: Erbakan Hoca, yola bütün insanlığın saadeti için çıktı

Milli Görüş Hareketi’nin Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 9’uncu sene-i  devriyesinde Bursa’da dualarla anıldı.

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye, İslam dünyası ve insanlık için ortaya koyduğu fikirlerle çığır açan Milli Görüş Hareketi’nin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vuslatının 9’uncu yıldönümünde dünyanın dört bir yanında düzenlenen programlarla anılıyor. Bursa’da Erbakan Haftası kapsamında düzenlenen Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’na vatandaşlar akın etti. “Üretim, Kalkınma ve Adil Paylaşım” temasıyla gerçekleşen programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Erbakan’ı anlatan sinevizyonlar da gösterildi.

Bursa’da düzenlenen Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’nda konuşan Karamollaoğlu, Erbakan Hoca’nın yer aldığı hükümetlerde devrimlerin yapıldığının altını çizerek, kurulan hükümetlerde Erbakan Hoca’nın etkili olduğunu söyledi. Erbakan Hoca’nın Saadet Partisi genel başkanı olarak hayata veda ettiğini hatırlatan Karamollaoğlu, “Erbakan Hoca ybütün insanlığın saadeti için yola çıkmıştı. Bizim amacımız sadece bizim saadetimiz değil, bütün dünyanın saadeti için çalışmalıyız” dedi.

ERBAKAN HOCAMIZ BÜTÜN DÜNYANIN SAADETİ İÇİN YOLA ÇIKTI

Karamollaoğlu, Erbakan Hoca’nın siyasete girmeden problemlerin çözülemeyeceğini gördüğünü belirterek, Erbakan Hoca’nın Konya’da 3 milletvekili çıkaracak kadar oy alarak Meclis’e girdiğini hatırlattı. Karamollaoğlu, “Erbakan Hocamız siyasi hayata atılırken üç konferans verdi. Bunlardan biri kadındı. Çünkü aile toplumun direğidir. İkincisi, ülkemizde bir ümitsizlik vardı. Batı teknolojide çağ atlamıştı ‘onları yakalamamız mümkün değil’ algısını yıkmak için İslam âlimlerinin bilime katkılarını anlattı. Bugün ilmin geldiği seviyenin İslam âlimlerinin attığı zemin üzerine inşa edildiğini milletimize aktardı. Erbakan Hoca yola çıkarken bütün insanlığın saadeti için yola çıkmıştı. Bizim amacımız sadece bizim saadetimiz değil, bütün dünyanın saadeti için çalışmalıyız.” diye konuştu.

HAKKIN HÂKİM OLMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Karamollaoğlu, Türkiye’nin yaşanabilir bir ülke haline getirilmesi gerektiğinin altını çizerek şöyle devam etti:

“Bu ülkede yaşayan herkes mutlu olmalıdır. Bu ülkede adalet olmalıdır. Rüşvet olmamalı. Huzur ve saadet istiyorsak önce bunu kendi ülkemizde sağlayacağız. Bu problemleri çözerek saadet ve huzuru getiririz. Önce ahlaki değerlerimizi ihya etmeliyiz. ‘İnanç tekeden süt çıkarır.’ İnanırsan çıkar. Bütün gücümüzle çalışacağız. Bu çalışmanın adı cihaddır. Biz hakkın hâkim olması için gayret göstereceğiz.”

BİZ MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİZ

Karamollaoğlu, Erbakan Hoca’nın yer aldığı koalisyonlarda devrimlerin yapıldığını ve kurulan hükümetlerde Erbakan Hoca’nın etkili olduğunu söyledi. Erbakan Hoca’nın Saadet Partisi genel başkanı olarak hayata veda ettiğini hatırlatan Karamollaoğlu, “Erbakan Hoca gibi konuşursak bizim bu davamıza gelmeyen kalmaz. Erbakan Hoca kimle konuştuysa onları ikna etmişti. Bugün için ülkemizde ciddi problemler var. Biz hiçbir partinin, hiçbir partinin genel başkanının hasmı değiliz. Biz onların rakibiyiz. Biri kazanırsa onu tebrik ederiz. Niye benim önüme geçtin demeyiz. Bizim gibi düşünmeyen, aynı duyguları paylaşmayanlarla bir araya gelebiliriz. Gelirsek o zaman barış ve huzur gelir. Bundan dolayı bizi kimse hainlikle itham edemez. Biz Milli Görüşçüleriz. Siz rakiplerinizi hainlikle itham edemezsiniz.” ifadelerini kullandı. 

ERBAKAN HOCA KALKINMIŞ BİR TÜRKİYE İSTİYORDU

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, “Erbakan Hoca canı ve malı ile cihad etti. Erbakan Hocamızın yükü ve mirası bizim sırtımızdadır. Erbakan Hoca’nın bize bıraktığı yükü sonuna kadar taşımak zorundayız. Erbakan Hoca bağımsızlık istiyordu. İnsan haklarına sahip kalkınmış bir Türkiye istiyordu. Sulh ve barışa dayalı yeni bir dünya istiyordu. Sanayinin tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyordu. Herkesin doğduğu yerde doymasını istiyordu. Adil paylaşıma dayanan bir ülke istiyordu. Biz burada mutluyuz çünkü Erbakan Hoca’nın bize bıraktığı miras üzerinde yolumuza devam ediyoruz. Biz Milli Görüşçüler olarak onun mücadelesini yılmaz bir azimle hedefe ulaştıracağız.” diye konuştu. 

İNSANLIĞIN KURTULUŞU İÇİN DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞTI

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise, “Türk siyasetinde yıllar geçtikçe altın gibi değeri artan, yüzde yüz yerli davası olan, insanlığın kurtuluşu için dur durak bilmeden çalışan, İslam âleminin yönetilen pozisyonda değil, yöneten pozisyonda olmasını isteyen, herkes için çalışan, önce ahlak ve maneviyat diyen, namerde muhtaç olmamak için sanayinin önemini kapı kapı çalarak anlatan, dâhili ve harici planları deşifre eden, Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeni Bir Türkiye ve Yeni Bir Dünya diyen, Kıbrıs’ın gerçek fatihi, Adil Düzen’in gerçek savunucusu, hakkı ve hakikati savunan kim diye soracak olursak herkes Necmettin Erbakan der.” diye konuştu.

# NECMETTİN ERBAKAN İLE İLİŞKİLİ:

29 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?