Reklamı Kapat

Salih Turhan: Erbakan Hoca ezilmiş toplumları ayağa kaldırdı

AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Giresun’da bir dizi programa katıldı…

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

AGD Giresun Şubesi’nin Giresun’da düzenlediği ‘STK Buluşması ve Şehitler Gecesi Programı’nda konuşan AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Muhterem Erbakan Hocamız parçalanmış bir coğrafyayı yeniden bir araya getirmenin, yitirilmiş bir gelecek tasavvurunu yeniden diriltmenin, ezilmiş bir toplumu yeniden ayağa kaldırmanın şahididir” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, derneklerinin Giresun Şubesi’nin ‘STK Buluşması ve Şehitler Gecesi Programı’na katılmak üzere kente gitti. Turhan, burada ayrıca STK’lar ve teşkilat mensupları ile de bir araya geldi. STK’lar ile bir araya geldiği programda Türkiye’nin genç nüfus açısından büyük bir potansiyeli bulunduğunu ancak bu potansiyelin internet ve sosyal medya nedeniyle tehlike altında olduğunu belirten Turhan, “Gençler sokaktan, toplumdan, ailesinden ve arkadaşından uzaklaşmaya başladı. Geçtiğimiz yıl dünya genelinde oynanan ve bizim ülkemizde de sadece iki haftalık dönemde 30 milyondan fazla insanımız internet üzerinden oynanan o oyuna katılımcı olarak katıldılar. 2018-2019’da bir yıllık dönemde yine oynanan bir oyun neticesinde 12 ile 14 yaş arasında çocuklarımızdan 149 kişi intihar etti. Bu sene açısından bakacak olursak sadece Ocak ve Şubat ayı itibarıyla medyaya yansımamış olsa bile 40 yakın çocuğumuz intihar etti” diyerek, internetin neden olduğu vahim tabloya dikkat çekti.

AİLE İÇERİSİNDE PROBLEMLER ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Son dönemde aile kurumunun sarsılmaya başladığına dikkat çeken Turhan, “Bu durumun sebepleri, problemin kaynakları konuşulur, değerlendirilir. Bu konuda bir sorumluluk almamız açısından ne yapmamız gerekir? Yaptığımız yeterli mi? Yeterli değil mi? Bunları konuşmak için bizler bu toplantıları gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

ERBAKAN HOCA BİR DEVRİN EN ÖNEMLİ TANIĞIDIR, ŞAHİDİDİR, ŞEHİTTİR

Turhan, katıldığı ‘Şehitler Gecesi’ programında da vefatının sene-i devriyesi yaklaşan Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile ilgili şunları söyledi: “Biz inanıyoruz ki bu asrın şehidi, şehitlerinin öncüsü, elbette Erbakan’dır. Muhterem Erbakan Hocamız bir devrin en önemli tanığıdır, şahididir, şehididir. Erbakan Hocamız, hakkı üstün tuttuğu için kapatılan Milli Nizam’ın, Milli Selamet’in. Bir hareketi köklerinden koparmak için kapatılan Fazilet Partisi’nin tanığıdır. 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın, Kirazlıdere Tutukevi’nin şahididir. Dünya malı için yaşanılan savrulmaların şahididir. Muhterem Erbakan Hocamız, parçalanmış bir coğrafyayı yeniden bir araya getirmenin, yitirilmiş bir gelecek tasavvurunu yeniden diriltmenin, ezilmiş bir toplumu yeniden ayağa kaldırmanın şahididir.”

MİLLİ GÖRÜŞ KABA KUVVETİ DEĞİL, HAKKI ÜSTÜN TUTMAKTIR

Daha sonra teşkilat mensupları ile bir araya gelen Turhan, 50 yıllık tarihi boyunca Milli Görüş’ün her daim hakkı üstün tuttuğunu belirterek, Milli Görüş’ü şöyle anlattı: “Bizim iki kriterimiz vardır. Onlar ise Kur’an ve sünnettir. Milli Görüş materyalizmi değil, Maneviyatçılığı üstün tutan bir harekettir. Milli Görüş nefse esareti değil, nefis terbiyesini esas alır.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN ÖZÜ ÜÇ KAVRAM ÜZERİNE KURULUR

Milli Görüş’ün özü ise üçtür. Birincisi ‘Lâ İlâhe İllallah Muhammedün Resûlullah’ diye bildiğimiz tevhittir. ‘La’ yani ‘hayır’ kavramı şahısları reddetmek değildir. Sistemleri, düşünceleri, ideolojileri yani insanla İslam arasında olan engelleri hedef almaktadır. İkincisi ‘La Havle ve La Kuvvete İlla Billâh’, güç kuvvet ve kudret sahibi sadece ve sadece Allah’tır. Üçüncüsü ise mücahededir. Mücahede İslam ile insan arasındaki engelleri kaldırma mücadelesidir. Mücahede yoldaki bir taşı kaldırma mücadelesidir. Mücahede bir yetimin saçı okşamaktır. Mücahede dinden imandan uzaklaşmış bir üniversiteli genç kardeşimizi kurtarma gayretidir.”

İSLAM COĞRAFYASI UYDURUK SINIRLARLA PARAMPARÇA EDİLDİ

İslam coğrafyasının ne yazık ki son birkaç yüzyıldır ırkçı emperyalizmin arka bahçesi haline geldiğini vurgulayan Turhan, “Bu süreç cihadı ve şahadeti unutan, akabinde dünyalık derdine düşen ve neticede Siyonizm’in elinde kukla olan işbirlikçi kafalar eliyle işletilmiştir. Bugün de İslam coğrafyası ya zorba diktatörler eliyle yahut manipüle edilmiş seçim kampanyalarının yöneticileri eliyle ırkçı emperyalizmin tasallutuna açık haldedir” dedi.

25 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?