Temel Karamollaoğlu’ndan erken seçim sorusuna dikkat çeken cevap

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas’tan gazetecilerin sorularını cevapladı. Karamollaoğlu, “Erken seçim bekliyor musunuz?” sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi.

İnternet Haber Merkezi
İnternet Haber Merkezi Tüm Haberleri
Temel Karamollaoğlu’ndan erken seçim sorusuna dikkat çeken cevap
Temel Karamollaoğlu’ndan erken seçim sorusuna dikkat çeken cevap
Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, memleketi Sivas’tan canlı yayınlanan TV5 ‘Özel Yayını’nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Karamollaoğlu, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarına, erken seçim üzerine dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NDAN ERKEN SEÇİM ÇIKIŞI

TV5 canlı yayınında konuşan Temel Karamollaoğlu, “Erken seçim bekliyor musunuz?” sorusuna, “Ben beklemiyordum ama son zamanlarda iktidarın bazı adımlarına bakınca erken seçim olabilir diyorum. Kararı bir kişi verecek. Erken seçim temmuz ayında yapılacaksa kararının ramazana kadar yok eğer sonbaharda erken seçim olacaksa haziran ayında bu kararın verilmesi lazım. Yoksa önümüzdeki seneye kalır. Şunu görüyorlar; Ak Parti’ye, Erdoğan’a giderek kamu desteği azalıyor. Bunu gördükleri içinde gecikme kendilerine daha pahalıya mal olur diye düşünüyorlar. Şuanda seçime gidersek kazanma şansı her geçen gün zayıflıyor.” şeklinde cevap verdi.

AK PARTİ BİZDEN AYRILIP FETÖ İLE İTTİFAK KURUP İKTİDARA GELDİ

FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin soruya da cevap veren Temel Karamollaoğlu, “Bu konu kabak tadı verdi. Bunun üzerinde konuşarak Türkiye’nin vakit kaybetmesini doğru bulmuyorum. Ak Parti bizden ayrılıp, FETÖ ile ittifak kurdular iktidara geldiler. Sonradan da bunun ne kadar yanlış olduğu darbe girişimi ile pekişti.” dedi.

İKTİDAR MESUL OLDUĞU KONUDA BAŞKALARINI SUÇLUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağzından da Saadet Partisi ve Necmettin Erbakan’ın FETÖ ile irtibatlı olmadığı duyduklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Biz hiçbir zaman FETÖ ile bir irtibatın içerisine girmedik. Adaletin önemli bir mefhum olduğuna inanıyoruz. Bir ülkede insanların huzur içerisinde yaşayabilmesi için adaletin doğru tecelli edeceğine inanmaları, güvenmeleri gerekir. Kanun Hükmünde Kararname (KHK)  ile o kadar çok insan işinden oldu ki biz bunu tenkit ettik. Bahane genelde ister istemez hep FETÖ iltisaklı oluyor, arkasından görevden uzaklaştırılıyor, mahkemeye gidiliyor kazanılıyor, görevine dönemiyor. Bazıları son zamanlarda dönüyor ama yeter artık, bu bıktırdı. Bu bizim problemimiz değil. Şuanda da bir mücadele yürütülüyor. İktidar şimdi birden bire kendisi döndü. İktidar esasen kendisinin mesul olduğu bir konuda başkalarını suçlamaya kalkıyor. Bunun da doğru olmadığı kanaatindeyim.” diye konuştu.

SÖZE HAİN DİYE BAŞLAYANLAR KENDİLERİNİ SAVUNMAKTA ACİZLER

Bir gazetecinin “Merkez sağda bulunmak isteyen bir Saadet Partisi mi var?” sorusuna Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, “Biz bunu geçmişte de söyledik. Biz ne solcuyuz, ne sağcıyız, biz hak yolcuyuz. Bunu çok açık şekilde söylüyoruz. Bunu nereye koymaya kalkarlarsa kalksınlar. Bizim ifadelerimiz çok açık ve net. Biz, adaletin bir ülkede tecelli etmesine inanıyoruz. Biz, ülkede tayinler yapılırken liyakate önem verilmesine inanıyoruz. Biz, bir ülkede fikir, düşünce, inanç hürriyetinin kâmil manada yer etmesi gerektiğine inanıyoruz. Biz, bir ülkede şeffaflığa inanıyoruz. Yolsuzluk, israf ve rüşvetin kesinlikle kökünün kazılması icap eden tasvip edilmesi mümkün olmayan ahlâk bozuklukları olarak görüyoruz. Bizim için ahlâki ve manevi değerler önem taşır ama ahlakı da sadece edep ve hayâ duygularının içerisine sıkıştırmadan daha geniş manada adaleti de liyakati de, dürüstlüğü de bunun içine alarak ifade ediyoruz. Ahlâki ve manevi değerler ihya edilmeden olmaz. Bunun sağlanabilmesi için Türkiye’de mutlaka siyasette bir diyalog ortamının oluşmasına ihtiyaç var. Diyalog ortamı ötekileştirilmezse olur. Siyasiler kendileri gibi düşünmeyenleri hain diye itham ederek söze başlarlarsa orada huzur olmaz. Böyle söze başlayanlarda kendi fikirlerini savunmakta aciz olanlardır. Ülkemizde huzur olacaksa başta adalet olmak üzere bu dediğim hususların sağlanmasına ihtiyaç var.” ifadelerini kullandı.

HER FİKİR SAHİBİ İLE OTURUP GÖRÜŞMEYE TARTIŞMAYA HAZIRIZ

“Adalet dediğimiz için sağcılara adalet, solculara ölüm diye bir iddiamız yok.” diyen Karamollaoğlu, “Biz her fikir sahibi ile oturup görüşmeye, tartışmaya, herkesin fikirlerinden faydalı gördüğümüzü benimseyip tatbik etmeye hazırız. Biz geçmişte Erbakan hocamız döneminde Ecevit, Demirel ile de iktidar olduk. Daha sonra doğrudan doğruya Tansu hanımla da iktidar olduk. Neredeyse iktidar ortalıklığı yapmadığımız siyasi görüş kalmadı. Bizim fikirlerimiz bu iktidar dönemlerinde genel kabul gördü. Çünkü biz kimseyi ayrım yapmamayı benimseyen bir anlayışa sahibiz.” şeklinde konuştu.

# ERKEN SEÇİM İLE İLİŞKİLİ:
# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

22 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

akp@hotmail.com - bu hükümet memleketi uçurumun kenarına getirdi meçlisin bu işe el koyması lazım.hep birlikte ne gerekiyorsa yapılmalı adaletinden eğitiminden üretiminden kisacası bilim adamlarıyla yeniden bir sistem kurulmalı herkesin kabulleneceği bir sistem kurulmalı dişardan ne alıyorsak yapabildiklerimizi kendimiz üretmeliyiz pahalıya mal etsek bile elinde firsat olan aç gözlüler para kazanmak için dişardan mal getiriyor memleketimizde işsizlik artıyor kısacası kendimiz üretmeliyiz bunlardan hayır yok.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 18:16


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?